Ako sa dá plankton chovať alebo pestovať?

Všetko o planktóne, červoch, artémii a inej živej potrave

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
laomedon
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 1975
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 16:31
Bydlisko: Badín
Kontaktovať používateľa:

Ako sa dá plankton chovať alebo pestovať?

Príspevok od používateľa laomedon »

4o je potrebné pre vlastnú výrobu planktónu? Vie niekto napísať postup ako to robí on? a čo je ktomu treba?
Používateľov profilový obrázok
Pavel
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 127
Dátum registrácie: 19 Nov 2005 14:34
Bydlisko: Vrakuňa, Bratislava

Re: Ako sa dá plankton chovať alebo pestovať?

Príspevok od používateľa Pavel »

laomedon napísal:4o je potrebné pre vlastnú výrobu planktónu? Vie niekto napísať postup ako to robí on? a čo je ktomu treba?
AQUA-MEDIC ma v ponuke dve zariadenia:

Plankton Light Reactor - na kultivaciu phytoplanktonu (svetlo+hnojivo+co2)

a k nemu je mozne pripojit

Plankton Reactor - kde sa kultivuje zooplankton (ziviaci sa vyproduktovanym phytoplanktonom)

viac info na http://www.aqua-medic.de/index0.html
[size=75]72 l SPS/LPS only, 80 l fish only[/size]
Používateľov profilový obrázok
Roman
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2391
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:13
Bydlisko: Bratislava, Bernolakovo

Príspevok od používateľa Roman »

no hlavne si kup knizku :

Plankton Culture Manual , Frank Hoff & Terry Snell ,
na amazone za 24$ a citaj a citaj....

http://www.amazon.com/gp/product/096629 ... s&v=glance
desatoro fóra REEF.sk http://reef.sk/viewtopic.php?f=16&t=183
- necitujte celý príspevok pred vami
- fórum nie je chat
- ak si nie ste na 100% istí že viete čo robíte, neraďte druhým, môžete tým napáchať škodu
Neregistrovaný

Príspevok od používateľa Neregistrovaný »

citaj a citaj a citaj????? :evil:
a na co potom je toto forum len na to aby ste prezentovali svoje nadrze? alebo na to aby sa tu zhromazdilo co najviac info a morskom aqa? :idea:
nebudte taky "namysleny" a nepovazujte kazdu otazku za banalnu, mam taky pocit ze by sa toto forum malo premenovat na zoznam hlavne zahranicnych www liniek alebo na mega reklamu "vyberanej" literatury :evil:
normalne som sklamany co to tu niektory pisu, ked nechcu odpovedat nech si nechaju svoje linky a nazvy knih pre seba , a som prekvapeny ze ani taky ako su admin nepochopili o com je forum, skuste sa pozret inde na ine fora, kazdy odpisuje a snazi zo seba dostat co najviac info a skusenosti a tu su same linky a odpisy
tych ktorych sa moj prispevok dotkol sa ospravedlnujem :wink:
Používateľov profilový obrázok
Robo
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 121
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 19:19
Bydlisko: Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Robo »

V niektorých veciach s tebou súhlasím , ale na budúce sa skús prihlásiť.

Robo.
Morské akva je predovšetkým veľa,veľa trpezlivosti
Používateľov profilový obrázok
drakken
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 316
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 20:58
Bydlisko: Bratislava RAČA

Príspevok od používateľa drakken »

S anonymom bohužiaľ musím v dosť veciach súhlasiť skutočne Roman pri všetkej úcte pokiaľ na niečo odpíšeš je vidieť že si odborník zrejme aj jeden z najvetších z nás tu na fóre ale skutočne aj ja musím nad niektorými tvojimi odpoveďami aj keď som na 100 percent presvedčený že sú myslené len v tom najlepšom zakrútiť hlavou ..skús si uvedomiť že skutočne dosť veľké percento návštevníkov tejto stránky ( minimálne ja ) anglicky alebo nemecky nevieme ( jedine že by si mal link na knižku v ruštine) a tomu že čo to o morskej akva viem vďačím bohužiaľ dlhšie mŕtvemu fóru reef.cz kde každý na každú otázku odpísal a nedal link na zahraničnú stránku z riešením uvedeného problému.Pri tvojom prístupe k otázkam asik nemá toto fórum význam pretože skutočne o každom probléme sa niečo dá nájsť niekde na zahraničnom webe ale keďže tomu nerozumiem je my to na dve veci......Viem že niektoré otázky ti musia pripadať trápne a malicherné ale pre mnohých začínajúcich akvaristov môžu byť skutočne dôležité a nezabúdaj že aj ty si raz začínal a predpokladám že si mal možno viac šťastia a možno viac rozumu a ovládaš cudzí jazyk natoľko aby si mohol čítať odborné publikácie v cudzom jazyky...to zrejme dosť z nás povedať bohužiaľ nemôže....Neber to prosím ako urážku,skutočne vetšiny tvojich odpovedí si vážim ale občas :roll: ............Takže moru zdar a bru noc :-)
Používateľov profilový obrázok
Lukáš
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2165
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 22:55
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Lukáš »

Chlapi dobre hovoríte (súvisle, až mi je to divnô :lol: ), ale v istých veciach sa musím zastať aj Romana. Samozrejme, patrí sa uspokojivo zodpovedať na každú položenú otázku, no na druhej strane aká otázka-taká odpoveď. Laomedon položil otázku (resp. až tri) dosť zoširoka a vyčerpávajúca odpoveď je skutočne obsahom jednej osobitnej knihy. A to nie je len tento konkrétny prípad. Myslím, že by nebolo od veci pripraviť zopár článkov v slovenčine :wink: k jednotlivým témam základnej problematiky, kde by si začiatočníci (najmä menej jazykovo zdatní) naštudovali elementárne veci a pýtali sa až na konkrétne nejasnosti. Toto fórum je však iba v plienkach a pochybujem, že niekto sa na týždeň dobrovoľne zavrie do izby a vyprodukuje na požiadanie sériu dlhočizných kvalitných príspevkov. Aj link na dobrú stránku je lepšie ako nič, aspoň zatiaľ a iba z môjho subjektívneho pohľadu.
Neregistrovaný

Príspevok od používateľa Neregistrovaný »

Ten cizí jazyk je pro mně taky problém,ještě že mně osvítilo a celé forum na reef.cz si vytisknul,tam je pro mně vše co vědět potřebuju.....zatím :) ,....anebo se začnu učit na staré kolena angličtinu :cry:
maco30
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 158
Dátum registrácie: 15 Nov 2005 10:03
Bydlisko: Český Těšín CZ

Príspevok od používateľa maco30 »

sorry,nepřihlásil jsem se...
Používateľov profilový obrázok
Roman
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2391
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:13
Bydlisko: Bratislava, Bernolakovo

Príspevok od používateľa Roman »

no ono je to tak..
na siroke otazky su budto :
a, siroke a viacmenej spravne odpovede
b, jednoduche a vacsinou zavadzajuce odpovede

ta zmienovana knizka ma cca 400 stran a ja sa necitim byt dostatocny odbornik na to, aby som z nej urobil kvalifikovany extrakt na nejaku rozumnu plochu a prezentoval to ako "toto je uplna a spravna informacia " a okrem toho, nemam na to ani cas pisat elaboraty
desatoro fóra REEF.sk http://reef.sk/viewtopic.php?f=16&t=183
- necitujte celý príspevok pred vami
- fórum nie je chat
- ak si nie ste na 100% istí že viete čo robíte, neraďte druhým, môžete tým napáchať škodu
Neregistrovaný

Príspevok od používateľa Neregistrovaný »

zrejme si Roman nepochopil co som tym myslel,nejde o jednu kniku ani o jeden prispevok ale o to ze ked clovek hlada forum o reefe tak caka aspon snahu odpovedat. Nikto od teba necaka ze budes vypisovat litanie :? ale myslim si ze kazdy kto tu je prihlaseny caka ze sa zdokonali v praxi a ze sa podeli so skusenostiami,prijme a rozda rady a "zlepsovaky".Je fakt ze toto forum je v plienkach a mojim prispevkom som nechcel ani dehonestovat ani zatracovat a ani nic podobne dufam ze sa foru bude darit velmi rad ho navstevujem
prajem vela zaujimavych a hlavne vycerpavajucich tem
Používateľov profilový obrázok
Roman
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2391
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:13
Bydlisko: Bratislava, Bernolakovo

Príspevok od používateľa Roman »

asi nepochopil , co uz so mnou
vo svojej naivite si asi nadalej bude mysliet , ze dat link na skutocne dobru knizku (aj ked je po anglicky) je lepsie ako nenapisat nic alebo trepat vymysly a polopravdy

rad odpoviem aj tym, co sa hanbia prihlasit a podpisat a pisu "kazdy kto je tu prihlaseny ocakava ..." :D

nerad by som vyvolal dojem, ze to beriem osobne , ale tato tema dost dobre odbocila od nadpisu, a tak ju zamykam a zakladam niekolko dalsich , ktore budu dufam viac "k veci" a bez zbytocnych flame war a aj nieco o spravani na fore

peace

Roman
desatoro fóra REEF.sk http://reef.sk/viewtopic.php?f=16&t=183
- necitujte celý príspevok pred vami
- fórum nie je chat
- ak si nie ste na 100% istí že viete čo robíte, neraďte druhým, môžete tým napáchať škodu
Zamknuté

Návrat na "Chov vlastnej potravy"