Chov artemky s vířníkem

Všetko o planktóne, červoch, artémii a inej živej potrave

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
vasekg
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 800
Dátum registrácie: 08 Aug 2009 08:26
Bydlisko: Bělá pod Bezdězem

Chov artemky s vířníkem

Príspevok od používateľa vasekg »

vířníku svítí denní světlo na parapetu, nevzduchuji, netopím, krmím jednou za uherský rok droždím.

Artemky sice chovám separátně, ale i v láhvi s vířníkem se nějaké rozmnožily a žijí, co žijí, dospívají a množí se.

Artemky, co mám separátně, krmím droždím a v těch lahvích roste nějaká zelená řasa (nevím jaká, dříve jsem v těch lahvích choval fytoplankton, ale přestal jsem, protože jsem pro něj neměl upotřebení) Možná, že to zelené je nějaký pozůstatek toho fytoplanktonu, ale vůbec tomu nerozumím, takže to nemohu tvrdit s jistotou.

Vím jen, že vířník roste a artemka též, jak v lahvi s vířníkem (jen droždí), tak separátně (drožní a ta řasa)

Obojí uchovávám už půl roku a jednou za čas vylévám do akvárka, když se to všechno přemnoží.

Chov artemky chci ale výrazně posílit, protože krmení dospělou artemkou (10-15 mm odhadem) je pro ryby jako ůčast na olympiádě......
Používateľov profilový obrázok
vasekg
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 800
Dátum registrácie: 08 Aug 2009 08:26
Bydlisko: Bělá pod Bezdězem

Re: Chov artemky s vířníkem

Príspevok od používateľa vasekg »

Tento způsob chovu artemie a vířníka pospolu popisoval již pan Frank - napsal o tom nějaký článek již před mnooooha lety, mě to poradil Pavel Suchomel, chovatel se značnými úspěchy - známý mezi akvaristy, neznámý na internetu :-) Konečně se přestěhoval z Liberce asi 5 km od mého bydliště a dává mi cenné rady.

V.
Používateľov profilový obrázok
Steedy
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1762
Dátum registrácie: 04 Sep 2007 08:00
Bydlisko: Ostrava

Re: Chov artemky s vířníkem

Príspevok od používateľa Steedy »

Jakou slanost vody pouzivas pri chovu "v lahvi" u virniku ? co jsme studoval tak nejvyssi vyteznost je u nizsi hustoty. No jinak jsem to choval stejne jako ty , lahev zadne vzduchovani a na parapetu, ale vzdy to vydrzelo max 14-18dni.. mam za to ze vzduchovat aspon by se melo, ale take bude asi nekde chyba v te slanosti vody.
Používateľov profilový obrázok
amsi
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3519
Dátum registrácie: 08 Feb 2006 14:14
Bydlisko: Bohumín

Re: Chov artemky s vířníkem

Príspevok od používateľa amsi »

vasekg napísal:
Artemky sice chovám separátně, .......................................................................................... krmení dospělou artemkou (10-15 mm odhadem) je pro ryby jako ůčast na olympiádě......
jj je to paráda !!!!
Používateľov profilový obrázok
vasekg
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 800
Dátum registrácie: 08 Aug 2009 08:26
Bydlisko: Bělá pod Bezdězem

Re: Chov artemky s vířníkem

Príspevok od používateľa vasekg »

hmmmmmmmmmm Steedy ted tě nepotěším...

Právě jsem se vrátil z hospody a nepřej si slyšet, co mi řekla probuzená žena, když jsem rozsvítil v chodbě abych viděl na refraktometr....:-)


dvě lahve 1.034
jedna lahev 1.020
poslední lahev 1.024

podotýkám, že dle nálady mezi lahvemi občas přelévám. Salinitu reguluji tím, že když je někde málo vody, prostě přileji - ať čistou osmóskou, či slanou vodou - proto ty rozdíly.

Lahví mám 8 a jak vidíš, vířník je velmi odolný, to samé artemie...

Na požádání rád předvedu.

V.
Napísať odpoveď

Návrat na "Chov vlastnej potravy"