cyclop

Všetko o planktóne, červoch, artémii a inej živej potrave

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
moguai
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 924
Dátum registrácie: 18 Dec 2006 11:15
Bydlisko: Spomyšl

cyclop

Príspevok od používateľa moguai »

Prosím Vás o radu,marně jsem na internetu scháněl překlad slova cyclop.O chovu je něco napsáno,ale co je to za živočicha a jestli je vůbec k mání a k odchovu v domácím prostředí.Díky Franta
Používateľov profilový obrázok
dement
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 172
Dátum registrácie: 24 Nov 2005 22:30
Bydlisko: Nitra

Cyclop

Príspevok od používateľa dement »

Myslim si, ze by to mala byt "Buchanka obecna" bezne znamy to tvor vsetkych sladkovodnych akvaristov. U nas je tiez bezne pod nazvom cyklop ( podobne ako v latincine ) z dovodu jedneho vyrazneho oka tohto zivocicha.

http://www.guh.cz/edu/bi/biologie_bezob ... o_026.html
Obrázok
Martin
Používateľov profilový obrázok
Lukáš
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2165
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 22:55
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Lukáš »

Zastupcovia podtriedy (triedy) Copepoda. Sladkovodne sa kvoli morskemu AQ neoplati chovat a ani neviem o nejakom zarucenom navode ako napr. na dafnie. Zvlast ked cena mrazenej 0,5 kg platne vychadza 50-100 Sk, nema vyznam sa nimi zapodievat. Morske druhy mas v kazdom morskom AQ a v refugiach sa vedia aj celkom dobre mnozit. Na cieleny chov v domacich podmienkach sa vsak podla mna nehodia.
Používateľov profilový obrázok
moguai
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 924
Dátum registrácie: 18 Dec 2006 11:15
Bydlisko: Spomyšl

Príspevok od používateľa moguai »

Lukáš napísal:Zastupcovia podtriedy (triedy) Copepoda. Sladkovodne sa kvoli morskemu AQ neoplati chovat a ani neviem o nejakom zarucenom navode ako napr. na dafnie. Zvlast ked cena mrazenej 0,5 kg platne vychadza 50-100 Sk, nema vyznam sa nimi zapodievat. Morske druhy mas v kazdom morskom AQ a v refugiach sa vedia aj celkom dobre mnozit. Na cieleny chov v domacich podmienkach sa vsak podla mna nehodia.
Ono,o co mi jde.Četl jsem ohledně chovu tady na reefu lysmat,protože i moje lysmaty mají vajíčka.Všichni se téměř z vás schodli,že jejich chov je asi nemožný.Ale i přes to bych se chtěl o to pokusit a když by to nevyšlo,což je tak 99% jistoty,že to nevyjde,dal bych ten cyclop alespoň korálnatcům,což zase vůbec není špatné.Mimochodem,četl jsem o chovu tzv. harlequin shrimp, p.Forst v Praze je nabízel.Jejich chov se zdá být jednodušší.Ale nevím do jaké míry jsou vhodné do reefu.Za rady předem díky.Franta
Používateľov profilový obrázok
Ondrej Tlach
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 463
Dátum registrácie: 27 Aug 2007 21:28
Bydlisko: Edmonton, AB

Príspevok od používateľa Ondrej Tlach »

moguai napísal:.Mimochodem,četl jsem o chovu tzv. harlequin shrimp, p.Forst v Praze je nabízel.Jejich chov se zdá být jednodušší.Ale nevím do jaké míry jsou vhodné do reefu.Za rady předem díky.Franta
Myslim ze do reefu by sa aj hodily len zrejme bude problem s ich krmenim, vraj su trochu priebercive ;) kukni sem

http://saltaquarium.about.com/cs/shrimp ... lequin.htm
Jaroslav
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 596
Dátum registrácie: 30 Dec 2005 07:44
Bydlisko: České Budějovice

Príspevok od používateľa Jaroslav »

Chov Lysmata je na první pohled jednoduchý, ale má několik háčků. Najvětší z nich je zvládnutí přechodu, kdy larvám končí období tzv. filtrátora (živí se řasami = zelenou vodou + viřník).
Vložte do vyhledávače frázi "shrimps culture" a vyběhne vám dostatek informací, mezi nimi lze zřejmě najít vhodnou metodu chovu. Mně vyběhlo 160 000 odkazů.
Cyklop není pro larvy Lysmata ani jiných mořských krevet vhodná potrava (sladkovodní druhy ve slané vodě zahynou - problém s osmotickými tlaky a mořské druhy buchanek nemáme k dispozici). Navíc (i kdyby předchozí věta neplatila) je dospělý cyklop "dravec" a larvy Lysmata by mu zřejmě posloužily jako vhodná potrava.
Používateľov profilový obrázok
moguai
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 924
Dátum registrácie: 18 Dec 2006 11:15
Bydlisko: Spomyšl

Príspevok od používateľa moguai »

Díky páni,mrknu na odkazy o harlequin krevetě.
tomisdn
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 164
Dátum registrácie: 18 Okt 2007 22:12
Bydlisko: Praha
Kontaktovať používateľa:

Bosmidien

Príspevok od používateľa tomisdn »

Nechce se mi zakladat nove vlakno takze.... prodava nekdo v CR mrazene neco co se v Austrii jmenuje Bosmidien?
Luděk
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 08 Okt 2006 18:25
Bydlisko: Příbor

Príspevok od používateľa Luděk »

Obávám se, že v česku ne. Při lovu živého krmení v rybnících (buchanky, perloočky) se tyto Bosminy vyskytují,někdy ve velkém množství. Moje zkušenost je (a nejen moje), že to sladkovodní ryby odmítají žrát. Tak asi proto. Ale nevím, zda je to totožné s těmi rakouskými. :?
550l reef mix
rybka
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2429
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 07:04

Príspevok od používateľa rybka »

Jestli je na těch rakouských české IČ, tak výrobce znám :lol: . Sladké ryby to nežerou, obsahují tuhou chitinovou skořápku a téměř žádný výživný obsah. Malé mořské rybky (sapíni, komorníci) se po tomto krmení mohou "utlouct".
Používateľov profilový obrázok
fatcat
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 186
Dátum registrácie: 21 Okt 2010 13:03
Bydlisko: Bratislava

Re: cyclop

Príspevok od používateľa fatcat »

Ahojte, je v nasom okoli niekde dostat nasadka resp. ziva buchanka morska / copepod ? Zahranicne fora su plne o chovani v refu, vselijake starter kity a pod ale u nas neviem nic najst ako to dostat do akva
Používateľov profilový obrázok
fatcat
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 186
Dátum registrácie: 21 Okt 2010 13:03
Bydlisko: Bratislava

Re: cyclop

Príspevok od používateľa fatcat »

Objednal som to z nemecka. Dnes mi napisali ze to posielaju a je to na ceste, som zvedavy ci aspon polka bude ziva. V kazdom pripade to lacne nie je :/
Napísať odpoveď

Návrat na "Chov vlastnej potravy"