Zázrak mořské akvaristiky

H2O + NaCL = more ? nie až tak jednoducho viacej informácii práve v tomto fóre

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
JardaH
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 583
Dátum registrácie: 28 Nov 2005 13:56
Bydlisko: Turnov, ČR
Kontaktovať používateľa:

Re: Zázrak mořské akvaristiky

Príspevok od používateľa JardaH »

Jak jsem zjistil - zdroj světla je nepodstatný. Nejlepší barvy pro naše oko mají asi zářivky ATI.
Pro růst korálů je to takřka jedno.
Pokud Vám jakýkoliv zdroj korály nepálí svým velkým zářením, tak to roste v podstatě pořád stejně.

Akva buď funguje nebo ne a je mu jedno čím na něj svítíte.
Různými doplňky mu dáváte bonusy, základ je ale jasný, systém musí fungovat i bez bonusů, tj. musí korály přirůstat. Barvu, rychlost růstu atd. vylepšíte bonusy.
Používateľov profilový obrázok
JRx
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1303
Dátum registrácie: 13 Apr 2007 11:12
Bydlisko: Košice
Kontaktovať používateľa:

Re: Zázrak mořské akvaristiky

Príspevok od používateľa JRx »

Ja:
paradny link - kontakty,
dakujem
800L aqa 300L filter,
300L karantena, 240L zalozna nadrzka pre pripady nudze
Rici_m
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 200
Dátum registrácie: 03 Máj 2011 10:30
Bydlisko: Kyjov

Re: Zázrak mořské akvaristiky

Príspevok od používateľa Rici_m »

Teda dneska jste se všichni nějak s těma informacema rozjeli :lol:
Jardo neříkám že nemáš pravdu!
Používateľov profilový obrázok
JRx
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1303
Dátum registrácie: 13 Apr 2007 11:12
Bydlisko: Košice
Kontaktovať používateľa:

Re: Zázrak mořské akvaristiky

Príspevok od používateľa JRx »

nezvyknem reagovat ked je nazov temy iny....
no stym svetlom od jardy nesuhlasim,
poznam par ludi ktory maju super akvaria a kazdy menia t5 trubice po 6-max8mesiacoch
pri mojej sukromnej otazke ci to ma vplyv - tak ze ked pomeni trubice za nove za tyzden vidno rozdiel v kondicii koralov a ich rastu....
taky ktorych akva niee ako z fotoknihy ty nemenia...
800L aqa 300L filter,
300L karantena, 240L zalozna nadrzka pre pripady nudze
Používateľov profilový obrázok
JardaH
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 583
Dátum registrácie: 28 Nov 2005 13:56
Bydlisko: Turnov, ČR
Kontaktovať používateľa:

Re: Zázrak mořské akvaristiky

Príspevok od používateľa JardaH »

Tak to je snad jasné, po tolika měsících už zářivky nemají zdaleka tu intenzitu.
Používateľov profilový obrázok
vik_33
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3073
Dátum registrácie: 07 Feb 2007 10:10
Bydlisko: Ústí nad Labem
Kontaktovať používateľa:

Re: Zázrak mořské akvaristiky

Príspevok od používateľa vik_33 »

Jardo, vzhledem k méně zkušeným čtenářům tohoto fóra by bylo dobré upřesnit jak je to s tím svícením. Píšeš, že nezáleží na zdroji světla. Mě je jasné, co je tím myšleno, ale někdo si to vysvětluje tak, že když bude dávat do AQ "zázrak", tak může ošidit světlo a korálnatci budou hýřit dokonalými barvami jako obrázek abstraktní.
350l mixed reef
Obrázok
Malé moře na Labi I
Malé moře na Labi II
vikovo.czObrázok
Jestli Ti chybí odvaha začít,už jsi se vzdal
Používateľov profilový obrázok
morskysvet.sk
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 909
Dátum registrácie: 01 Mar 2012 21:30
Bydlisko: Podkylava
Kontaktovať používateľa:

Re: Zázrak mořské akvaristiky

Príspevok od používateľa morskysvet.sk »

No este by mal napisat aj presnu adresu a telefon, lebo teraz ked objavil zazrak morskej akvaristiky tak ho tam vsetci zaciatocnici budu sypat jak blazni a cakat pred akvarkom ako sa tie koraly vyfarbuju :mrgreen:
ked sa nahodou nieco posere tak aby vedeli kde ta maju hladat :mrgreen:
morsky woodu
mali by dat postrehy aj JRX aj Sedo z KOsic co skusali zazracnu "Turnovsku metodu" a kde a ako skoncila.
Akvarko mas pekne ale nieje to system pre zaciatocnika ktory neovlada ani zakladny chemizmus v morskej vody. Ja viem aky su ludia jak ovce pozru fotky "aha to je krasne akvarko" musime tam vsetko dat co ma on ...a upss preco to u mna nefunguje? nevie ani pan boh! Ty si experimentuj kolko chces vies co si mozes dovolit ,ale novy zaciatocnici a nadsenci ktory nasetria horko tazko peniaze na nejaku tu techniku a zivocichy si to urcite nemozu dovolit ,potom je vela placu a zufalstva a to viem o com hovorim uz som daval dokopy par akvariek ktore staly kopu penazi a nefungovali a stale tam nieco liali a pridavali, odpoved toto som cital na reefe.... a ty ludia to chceli zrusit :(
po prerabkach systemu a dodrziavani vymeny vody, absorberov a zakladnej udrzbe su akvarka nadherne a ludia su spokojny a o to tu vsetkym ide nie?
Používateľov profilový obrázok
radEg
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 459
Dátum registrácie: 15 Sep 2008 11:32
Bydlisko: Hlohovec

Re: Zázrak mořské akvaristiky

Príspevok od používateľa radEg »

Páni odhliadnuc od tejto témy často tu čítam kto je aký odborník a kto to vie lepšie a krajšie a .....
Tak ma napadlo v tejto súvislosti založiť vlákno v ktorom by ste/sme mohli všetci na jednej hromade ukázať aktuálne fotky v rovnakom čase cca počas jedného mesiaca alebo týždňa. Viem, že každý máte svoje vlákno, každý inú metódu a nie každému sa chce pridávať fotky a niekto môže oklamať. Akvária sa vyvíjajú a niektoré krásne akvária majstrov môžu dnes vyzerať zle aj keď tu na fóre sa tvária ako im to šlape a zase naopak tí ktorí nič nepíšu možno majú krajšie akva ...
Pre Vás by to mohlo byť motivačné, trošku si zvýšiť ego, pre niekoho aspoň dôvod očistiť predné sklo, pre amsiho hrať sa zas celý víkend s fotoaparátom :o), pre nováčikov aby vedeli na koho sa obracať a čo žobroniť a pre všetkých by bol prínos, že by ste v aktuálnom čase vedeli čo komu doma rastie a mohli by ste dohodnúť nejaké výmeny. Viem, že veľa z Vás sa pozná osobne ale nie všetci a keď si čítam vlákna ktoré sú rok bez fotky ani človek nevie či akva ešte existuje resp. v akom stave je. Čo vy na to ?
Jedno vlákno, jeden mesiac, od každého jedna fotka FTS, prísne moderované bez žiadnych komentárov, bez popisu maximálne tak odkaz na svoje vlákno.
Dali by ste sa nahovoriť. ? Keď nič iné aspoň bude na čo pozerať.
Díííík.
nádrž 720l 197x70x60, streamy 1x12 000 a 2x5000l/h, LED White 27x3W, Blue 27x3W, Royal Blue 27x3W
filter 300x50x50 z toho DSB 100x50x14, refugium 100x50x30, Odpeňovač ARP X2, Deltec PF 501, UV 30W, Phosex 500g, výtlak upravené Jebao 12000l/h
Používateľov profilový obrázok
JRx
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1303
Dátum registrácie: 13 Apr 2007 11:12
Bydlisko: Košice
Kontaktovať používateľa:

Re: Zázrak mořské akvaristiky

Príspevok od používateľa JRx »

Jano:
este tu bol treti clovek co to skusal....
potom sme sa zahrali na bagristov
asi zly zeolit, bohvie, ja to uz nezistim pretoze viem ze dsb z akehokolvek zazracneho materialu uz mat nebudem/nechem....

radEG:
suhlasim, treba urcit pravidla.
podla mna by to malo vypadat takto:
VEK NAdrze
FOTO
supis zivota v nadrzi
popis filtrcie, ake cerpadla, ake svetlo.
aspon prve dve udaje povinne
mozes to nastartovat :)
800L aqa 300L filter,
300L karantena, 240L zalozna nadrzka pre pripady nudze
švíco
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1382
Dátum registrácie: 10 Jan 2010 13:19
Bydlisko: Plzeň (CZ)

Re: Zázrak mořské akvaristiky

Príspevok od používateľa švíco »

To s těmi fotkami každý měsíc je super nápad! já hlasuji PRO... založte někdo rozumné vlákno, které bude sloužit POUZE pro vkládání fotek a můžeme začít 8)
230l, 270l, filtrace 2x kanystr + odpěňovač tunze, světlo dle vlastního návrhu... výhradně měkké korály
Používateľov profilový obrázok
morskysvet.sk
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 909
Dátum registrácie: 01 Mar 2012 21:30
Bydlisko: Podkylava
Kontaktovať používateľa:

Re: Zázrak mořské akvaristiky

Príspevok od používateľa morskysvet.sk »

Ja suhlasim nato to forum je a takto to funguje aj na zahranicnych forach. Tu nejde kto je lepsi odbornik a kto si chce zvysovat ego...ale tu ide oto poreferovat ,poradit a pomoct zaciatocnikom. Je vela skusenych akvaristov a vedia o com morska akvaristika je to predovsetkych hobby a velke, pre nas blaznov by som povedal ze az droga a zavislost. Kazdy kto to okusil ako akvarista nie ako majitel akvaria, ktory si ho necha servisovat a utrie iba predne skla, vie o com hovorim. Ja tiez experimentujem vo svojom akvarku tiez som ho rozhadzal a davalo sa dokopy pol roka kym je zase take ake bolo predtym, ale kazde akvarium ktore robim zakaznikovi sa drzim systemu filtracie ktora je jednoducha a funkcna. Kazdy si musi stanovit nejaky ciel chcem take a take koraly tak spravim aj adekvatny system filtracie. Pochodil som vela akvaristik, poznam osobne vela ozaj odbornikov (Juliana Sprunga, Pretscha, Mrutzeka dufam ze sa mi podari semniekoho dostat ked budem otvarat nove priestory) rad sa ucim nove veci a skusam ale nebudem riskovat peniaze inych a potom aj svoju reputaciu a hlavne cas a problemy ktore mozu nastat. Kazdy sa musi rozhodnut sam ci idem do overeneho alebo budem hazardovat. Mozno si poviete ano si obchodnik , ale ty co mapoznaju a je ich tu hodne vedia ze som v prvom rade akvarista blazon a neni som odkazany nato, zivi ma nieco ine ale to je jedno...ako hovorim forum by malo pomahat hlavne zaciatocnikom a akvaristom ktory maju nejake problemy s so systmemom, zivocichmi...nie tu pisat kto ide s kym na pivo a pod. nato su aj ine stranky. Dik moru zdar :P
Používateľov profilový obrázok
amsi
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3519
Dátum registrácie: 08 Feb 2006 14:14
Bydlisko: Bohumín

Re: Zázrak mořské akvaristiky

Príspevok od používateľa amsi »

Taky souhlasím ....... foto akva dnes ..... začátek února a pak třeba do půlky března .....? S popisem. Velikost,stáří,filtrace,světlo a co se doplňuje ..... možná počet ryb .....?
frantod
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 332
Dátum registrácie: 01 Apr 2012 11:03
Bydlisko: Žilina Bitarová

Zázrak mořské akvaristiky

Príspevok od používateľa frantod »

OT... žeby aj súťaž nadrž mesiaca? štvrťtoka?...
kolakao155
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 824
Dátum registrácie: 11 Apr 2011 21:42
Bydlisko: Bratislava

Re: Zázrak mořské akvaristiky

Príspevok od používateľa kolakao155 »

Suhlasim s tymto..ale nemusi to byt ocenovane, staci moralna hodnota ocenenia a nejaky znak, ze tento mesiac je to dotycny moriak, co ma najkrajsie akva..alebo polrok, to znie realnejsie
martin01
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1377
Dátum registrácie: 08 Sep 2011 19:21
Bydlisko: Doksy (Kladno)
Kontaktovať používateľa:

Re: Zázrak mořské akvaristiky

Príspevok od používateľa martin01 »

To by bylo fajn, alespoň uvidím, jaké přírůstky jsou možné, když se daří. M
Napísať odpoveď

Návrat na "Voda a jej úpravy"