ozón

H2O + NaCL = more ? nie až tak jednoducho viacej informácii práve v tomto fóre

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

martin01
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1377
Dátum registrácie: 08 Sep 2011 19:21
Bydlisko: Doksy (Kladno)
Kontaktovať používateľa:

Re: ozón

Príspevok od používateľa martin01 »

Ještě tu zůstala nezodpovězena otázka, co dělá ozon s ostatními částmi odpěňovače? Nemůže to tam, s něčím reagovat?
rybka
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2429
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 07:04

Re: ozón

Príspevok od používateľa rybka »

Taky vzduch z odpěňovače nijak nefiltruju ani nezachytávám uniklý ozón. Velmi lehký typický pach je cítit uvnitř skříňky s filtrací, v obýváku ale vůbec. Zvažuju ale jeho opakované využití (odsávání vzduchu z prostoru sběrné nádobky odpěňovače pomocí vzduchovacího kompresorku a kamínky provzdušňovat vodu v sumpu).
Tady jedno upozornění: Nikdy netahejte do ozonizátoru vlhký vzduch!

Ozón je cítit dost intenzivně už při koncentraci 2 ppm, tj. 2 mg O3/1m3 vzduchu. Jestli už tato koncentrace je škodlivá, to by mohl osvětlit náš pan doktor na tuto a obdobnou problematiku. Informace, které jsem našel se různí anebo jsou opisované.

A ještě jedna pozitivní změna; komín sběrné nádoby se tolik nezanáší slizem, není nutné denní čištění ani investice do čistící hlavy.
Používateľov profilový obrázok
chip
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1416
Dátum registrácie: 07 Feb 2009 22:10
Bydlisko: Praha
Kontaktovať používateľa:

Re: ozón

Príspevok od používateľa chip »

moje zkusenost je takova, ze jednou za cas se rozpadnou vazaci pasky na rotoru, co drzi bioakvacit a tak prestane odpenovac slehat. Staci jednoducha vymena a jede se dal.
Nic jineho se nepokazilo za celou dobu co to provozuju
cizmik
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1438
Dátum registrácie: 04 Aug 2010 16:16
Bydlisko: Jablonec nad Nisou

Re: ozón

Príspevok od používateľa cizmik »

Používal jem odpěňovač AM turboflor 1000 a nic to s ním neudělalo, akorát pozor na originální tlumič sání od AM-to modré kolínko na závit se úplně rozteče :!: Teď mám odpěňovač ATI a zatím taky nevidím známky "rozkladu" :D
Používateľov profilový obrázok
zdenekzd
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 385
Dátum registrácie: 06 Dec 2011 12:08
Bydlisko: Duchcov

Re: ozón

Príspevok od používateľa zdenekzd »

Kdybych se pro ozon rozhodl ja tak mam na odpenovaci podle navodu original vstup. Tak by se snad nemelo nic stat? Nebo neco mohlo? Je to samostatny vstup primo do cerpadla.
AQ 420 l., 80 l filtr - příprava na 1000 l.
Radek
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 165
Dátum registrácie: 06 Júl 2009 08:44
Bydlisko: Měšíce-Praha východ

Re: ozón

Príspevok od používateľa Radek »

Ozon jsem též zkoušel, jeden den jsem zapojil, obrazně řečeno,druhý den vypojil. A tak asi 4x.
Používal jsem odpěňovač B.K. SUPERMARINE 250, afterfiltraci s aktivním uhlím a na sběrné hlavě odpěňovače jsem používal nádobu s destruktorem volného ozonu.
Přesto ozon byl v obýváku cítit a u akvária se nedalo sedět, ozonizer byl nastavený pouze na 25 mg/h.Jediné pozitivum křišťálově čistá voda, ne všem živočichům to sedělo!
K ozonu už bych se nevrátil!
Krásné výsledky v akváriu dosahuji s K.Z.systémem a uplatněním některých prvků a filozofie přírodní filtrace Jardy H.
Pokuď je zde na reefu někdo, kdo chce ozon vyzkoušet rád mu prodám ozonizer SANDER 5O
a vysoušeč nasávaného vzduchu od Aqua Medic.
frantisek
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 129
Dátum registrácie: 17 Sep 2007 15:14
Bydlisko: usti nad orlici
Kontaktovať používateľa:

Re: ozón

Príspevok od používateľa frantisek »

hlavně všeho s mírou
jak rychle vyčistí vodu tak rychle může rozstřelit aq
Používateľov profilový obrázok
chip
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1416
Dátum registrácie: 07 Feb 2009 22:10
Bydlisko: Praha
Kontaktovať používateľa:

Re: ozón

Príspevok od používateľa chip »

s tim plne souhlasim...
kdyz jsem lecil AQ, tak jsem davkoval 80mg/hod na muj system 1000L AQ + sump 300L
nyni davkuju cca 10-20 mg /h ( tezko se presne urcuje, jelikoz muj ozonizator nema cejchovanou stupnici) pernamentne
Používateľov profilový obrázok
VF
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 580
Dátum registrácie: 22 Apr 2008 20:40
Bydlisko: Praha

Re: ozón

Príspevok od používateľa VF »

No mám jenom poznámku k stupnici a výkonu ozonizátorů - hodnoty uváděné výrobci platí pro zcela suchý vzduch, vlhký vzduch na sání prudce snižuje množství vytvořeného ozonu. Proto asi Radek měl problémy - viz poslední řádka jeho příspěvku - měl zařazen vysoušeč vzduchu - předpokládám, že je to nádoba se silikagelem, přes který se nasává vzduch do ozonizátoru.
Proto měl asi problémy.
Já přisávám jedním (vedlejším) vstupem ozon do čerpadla v odpěňovači (RedDragon BubbleKing 1500) a hlavní sání mám vyvedeno do sběrné nádoby. Nic necítím - ani ozon ani zápach. Mám Sander 100 nastaven na cca 1/2 a nepoužívám silikagel na sušení vzduchu.
Zkušenost je nesdělitelná!!
Používateľov profilový obrázok
fransoaf
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 45
Dátum registrácie: 18 Nov 2008 19:23
Bydlisko: Ostrava

Re: ozón

Príspevok od používateľa fransoaf »

Můžu mít rekapitulující dotaz?

když ozonizer, tak hlavně nepřehnat výkon. chápu.
-nasávání ozonizeru odkud?(pokud bez vysoušeče?)
-vstup ozonu napojit na nasávání skimmeru
Když mám 600l akva(včetně sumpu) a ozonizer 100mg/h, tak mám nastavit dávkování jak často a dlouho?

Děkuji.
Napísať odpoveď

Návrat na "Voda a jej úpravy"