vápenná voda trochu jinak

H2O + NaCL = more ? nie až tak jednoducho viacej informácii práve v tomto fóre

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

gut
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 547
Dátum registrácie: 27 Aug 2011 07:30
Bydlisko: ostrava

Re: vápenná voda trochu jinak

Príspevok od používateľa gut »

když tak mě opravte.nejsem chemik.rozpustí se h.vápenatý a zůstane octan vápenatý.ten se pak rozpouští až když se přidá další (nenasycená h.vápenatým) voda.tím se postupně zvyšuje KH a obsah vápenných jontů.tak a chemici si ze mě rvou vlasy:-)
Používateľov profilový obrázok
amsi
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3519
Dátum registrácie: 08 Feb 2006 14:14
Bydlisko: Bohumín

Re: vápenná voda trochu jinak

Príspevok od používateľa amsi »

u nás koupím jen tento:
Ocet vinny.jpg
na videu mě zaráží slovo DISTILLED a taky je rozdíl 5% a 6% ....... to snad neva.
90 ml na 8litrů ........zaokrouhlím to na 100ml na 10litrů, a to mi vychází, při odparu 5litrů denně, na 50 litrů za 10 dní a tím pádem ....... půl litru octa , co 10 dní do akva???? :shock: :shock: :shock:
A někdy je odpar i vyšší ........ :| :| :|
kominík
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2298
Dátum registrácie: 03 Dec 2006 15:15
Bydlisko: Rybí-Nový Jičín

Re: vápenná voda trochu jinak

Príspevok od používateľa kominík »

takže amsi další hokus pokus :D jj to je v poho
Používateľov profilový obrázok
amsi
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3519
Dátum registrácie: 08 Feb 2006 14:14
Bydlisko: Bohumín

Re: vápenná voda trochu jinak

Príspevok od používateľa amsi »

víš .......... ono to je asi fuk, když jsem do toho zasahoval, nebylo to ono,to je fakt,ale když tomu nechávám už 5 měsíců volný průběh,bez zásahu,jen výměny a krmení a doplňování a ony,míso aby začly růst (korály) tak začnou odcházet :cry: Hold tam je chyba jinde (třeba těch moc druhů???) Nedokážu hold přijít a říct si, ten a ten a ten druh vyhodím ...... Pak lehnou ty co si nechám ..... a jdu fakt do neonek.
Druhá varianta je asi ta, že postupně odejdou ty, které hold u mě nejedou .......
Asi nejsem trpělivý?? Nebo chci něčemu nějak pomoct??? Koukat do akva, kde jsou přírůstky za půl roku v milimetrech, mě nebaví ......,když vidím jiné akva, kde se doplňuje všelicos,dělají přestavby, zásahy 5x větší než u mě a korály rostou po centimetrech .....
Musím zkusit co se dá ..... (nebo nedá) 8)

Provoz akva stojí nějaký ten peníz ..... a když do toho budu vrážet ty peníze další rok (y) s takovým neefektem, jako dosud ......... a nebo to odpálím za týden vše ....... To bude efektivnější. Bude mě to srát,ale ............ Já už zkusil vše,a pokud to je v něčem na co nepřijdu a to asi nepřijdu ,třeba to hnusná voda tady u nás (osmozu a filtry mám jako nikdo) ..... je to boj , který nevyhraju.
Možná zkončím s Xeniema a Sarkáčema a Sinulárkama. (to není zase tak špatná představa) než takhle bojovat ........... nesmyslně ,bez efektu.
To sem se zase rozepsal,po ránu, ve svátek ...... jedu raději na Pustevny,at se nemusím unavovat pohledem pod mořskou hladinu !!!!
gut
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 547
Dátum registrácie: 27 Aug 2011 07:30
Bydlisko: ostrava

Re: vápenná voda trochu jinak

Príspevok od používateľa gut »

Amsi nedávkuješ do akva ocet,ale octan vápenaty.navíc je vlastně úplně jedno jestli se použije 20ml na 100g h.vápenateho nebo 100ml.jde jen o to,že v deseti litrech ro vody je to asi ideální dávkovat tak jak říká v tom videu.ale taky tam říká,ze se může použít poloviční dávka octa!jde teda asi jen o poměr nasycení hydroxidem a octanem?a taky ber ohled na ph a spotřebu vápníku.nic se nemá přehánět.už jsi měl jednou ca vysoko a víš jak blbě se sráží dolů

Odesláno z mého MT15i pomocí Tapatalk 2
Používateľov profilový obrázok
amsi
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3519
Dátum registrácie: 08 Feb 2006 14:14
Bydlisko: Bohumín

Re: vápenná voda trochu jinak

Príspevok od používateľa amsi »

tož proto sa pýtam .......... zatím nic nedělám :mrgreen:
gut
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 547
Dátum registrácie: 27 Aug 2011 07:30
Bydlisko: ostrava

Re: vápenná voda trochu jinak

Príspevok od používateľa gut »

Ještě bych se rád dozvěděl jestli je možno použít 5% ocet kvasný jablečný.obsahuje taky oxid šířičitý jako ten vinný co koupil Amsi.je ho litr za 32 kč

Odesláno z mého MT15i pomocí Tapatalk 2
Používateľov profilový obrázok
amsi
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3519
Dátum registrácie: 08 Feb 2006 14:14
Bydlisko: Bohumín

Re: vápenná voda trochu jinak

Príspevok od používateľa amsi »

je tady někdo, kdo umí odpovědět na problém oněch ..... siřičitanů ??? resp, jestli se daji použít oba typy octa?
Používateľov profilový obrázok
amsi
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3519
Dátum registrácie: 08 Feb 2006 14:14
Bydlisko: Bohumín

Re: vápenná voda trochu jinak

Príspevok od používateľa amsi »

škoda že ani zkušení chemici,ani ti,jež vládnou angličtinou ,neznají odpověď .... :cry:
Martin
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 440
Dátum registrácie: 19 Mar 2007 13:10
Bydlisko: Jesenice - PHA

Re: vápenná voda trochu jinak

Príspevok od používateľa Martin »

Bzenecký ocet země původu Francie ?
Ten Oxid siř je obvykle v octu pod 10% ale je to konzervační činidlo i pro víno - to po čem ráno bolí hlava.
rybka
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2429
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 07:04

Re: vápenná voda trochu jinak

Príspevok od používateľa rybka »

Oxid siřičitý v koncentraci použité v octu zabraňuje jeho rozkladu. Při výrazném snížení koncentrace ředěním vodou hydrolýza začne probíhat. Malé množství siřititanů v mořské vodě nejspíš nebude škodit, zreagují pravděpodobně na thiosírany a s nimi si poradí odpěňovač.
Používateľov profilový obrázok
amsi
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3519
Dátum registrácie: 08 Feb 2006 14:14
Bydlisko: Bohumín

Re: vápenná voda trochu jinak

Príspevok od používateľa amsi »

Děkuji za siřičitana , a je teda možno použít jak vinný, tak jablečný ocet?
gut
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 547
Dátum registrácie: 27 Aug 2011 07:30
Bydlisko: ostrava

Re: vápenná voda trochu jinak

Príspevok od používateľa gut »

amsi napísal:Děkuji za siřičitana , a je teda možno použít jak vinný, tak jablečný ocet?
Ted už není třeba jablečný.to jsem chtěl vědět kvůli ceně.provoz téhle vápenné vody při použití vinného octa by byl relativně nákladný.jablečný je o polovinu levnější.dá se ale koupit ocet destilovaný 5l za 45kč cca.a to už je velmi levné a navíc je to přesně ten ocet který je použít ve videu

Odesláno z mého MT15i pomocí Tapatalk 2
rybka
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2429
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 07:04

Re: vápenná voda trochu jinak

Príspevok od používateľa rybka »

Řešit cenu za litr při spotřebě desítek mililitrů? A nejlíp je jet pro něj aspoň 20 kilometrů do Makra :mrgreen: Koupit raději z přírodního kvašení než nějaký chemický ksindl s barvivem, aby to vypadalo jako ocet :roll:
gut
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 547
Dátum registrácie: 27 Aug 2011 07:30
Bydlisko: ostrava

Re: vápenná voda trochu jinak

Príspevok od používateľa gut »

Mám to do obchodu 10min pěšky a je to ocet vyráběny s ethanolu.což je přesně to co používá ten chlápek ve videu.tz ocet destilovaný s lihu.výrobce toho amerického dokonce uvádí ze je to líh s kukuřice.jestli jsou tam barviva si ještě ověřím.amsi počítal,ze je to cca půl litru za 10 dní.tz.170kč měsíčně.nejsem si jistý jestli bral v potaz spotřebu vápníku nebo počítal max.množství na odpar 5l/den.pak by to zas úplně "za babku"nebylo

Odesláno z mého MT15i pomocí Tapatalk 2
Napísať odpoveď

Návrat na "Voda a jej úpravy"