Zvyšení PH

H2O + NaCL = more ? nie až tak jednoducho viacej informácii práve v tomto fóre

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
wwwmmm
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 62
Dátum registrácie: 20 Jan 2016 09:33
Bydlisko: Brno - Blansko

Zvyšení PH

Príspevok od používateľa wwwmmm »

Poprosím zkušené, stále bojuji s nízkým PH. Vše mám v normě i KH 9, ale PH 7,7. Výměna vody 10% týdně. Založil jsem refugium ale výsledek žádný. Doplnil jsem systém o vzduchovací motorek s dvěma výstupy, jeden refugium, druhý k čerpadlu na výstup. Zkoušel jsem i od Pepina ten předfiltr, ale není to na dlouho a zmodrá. Četl jsem o sodě ale moc lidí nedoporučuje
Používateľov profilový obrázok
tragett
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2587
Dátum registrácie: 30 Nov 2011 22:28
Bydlisko: Libušín u Kladna
Kontaktovať používateľa:

Re: Zvyšení PH

Príspevok od používateľa tragett »

Doplňuješ odpar vápennou vodou?
GSM, WhatsApp: 721 889 434
Email: jirka.mayrich@seznam.cz
FB: Jirka Mayrich

Moje nádrž: Libušínský jedenapůlkubík
Používateľov profilový obrázok
wwwmmm
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 62
Dátum registrácie: 20 Jan 2016 09:33
Bydlisko: Brno - Blansko

Re: Zvyšení PH

Príspevok od používateľa wwwmmm »

jen z osmozy. Blbej dotaz ale jak ji namicham? Nezvysi se CA?
Vondra Miroslav
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 94
Dátum registrácie: 20 Sep 2006 21:44
Bydlisko: Velvary

Re: Zvyšení PH

Príspevok od používateľa Vondra Miroslav »

Ahoj čtěte děvčata více všecko tu je . Vápená voda moc Ca do vody nepřidá ale trošku samozřejmě ano PH se dá zvýšit pomocí vápené vody tam jde oto kolik doplňuješ denně jaký máš odpar protože vápená voda má Ph až 12 takže když doplňuješ hodně vody najednou může ti Ph skákat nahoru dolů . To refugium by jsi měl osvětlovat obráceně proti světlům v nádrži protože v noci Ph padá nejvíc takže ve dne akvárium v noci refugium. Pomocí SODY se zvyšuje KH ne PH ikdyž i to má vliv na stabilitu systému a Ph . A jak je napsáno v tom druhém vlákně co tu máš tak UHLÍ nezvýší PH pouze čistí vodu a ta když je čistá není žlutá tak je také stabilnější a nelítá všecko nahoru dolů .Ahoj Mirek
Naposledy upravil/-a Vondra Miroslav v 31 Júl 2018 04:51, upravené celkom 3 krát.
Používateľov profilový obrázok
wwwmmm
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 62
Dátum registrácie: 20 Jan 2016 09:33
Bydlisko: Brno - Blansko

Re: Zvyšení PH

Príspevok od používateľa wwwmmm »

Pročtu vodu a zkusím měrit kolik spotřebuji odparu. Bude to teď v těch parnech víc. Vodu drží diky klimě na 25
Používateľov profilový obrázok
VINTR
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2320
Dátum registrácie: 19 Júl 2008 11:04
Bydlisko: Kuřim

Re: Zvyšení PH

Príspevok od používateľa VINTR »

Buď opatrný. Ta vápenná voda není žádná záchrana. Může ti to uškodit. Pokud používáš Ca reaktor, tak bych to řešil tam a na vápennou vodu bych zapomněl.
Používateľov profilový obrázok
wwwmmm
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 62
Dátum registrácie: 20 Jan 2016 09:33
Bydlisko: Brno - Blansko

Re: Zvyšení PH

Príspevok od používateľa wwwmmm »

Reaktor nemám, mám jen LPS a jedno SPS. Ale rád bych to dostal na 8,2. Refugium dnes upravím svícení na noc. Co to vzduchování? Pomáhá to také? Ještě přemýšlím, že bych vzduch do odpěňovače natáhl přes zeď 80cm :( z venku, ale je to celkem tak na 3m přívod hadicí a co v zimě, bude to sát studenej vzduch
Používateľov profilový obrázok
VINTR
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2320
Dátum registrácie: 19 Júl 2008 11:04
Bydlisko: Kuřim

Re: Zvyšení PH

Príspevok od používateľa VINTR »

Prý to sání pomáhá. Osobně bych ze studenýho vzduchu neměl strach, spíš by mi vadila ztráta výkonu odpěňovače. Osobně se mi osvědčila naplň od gortechu Mg, kdy je ten vápenec, ta naplň co si myslím polovypálený dolomit. Pokud ho dáš do válce, mohl by pomoci.... Mám to vyzkoušený u Ca reaktoru tam mi to funguje i při malém množství náplně. Zvyšuji tím ph z reaktoru. Ze 7,7-8 jsem se po cca pár měsících dostal na 8,2+- stabilně.
Používateľov profilový obrázok
tragett
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2587
Dátum registrácie: 30 Nov 2011 22:28
Bydlisko: Libušín u Kladna
Kontaktovať používateľa:

Re: Zvyšení PH

Príspevok od používateľa tragett »

Používám vápennou vodu s Ca reaktorem celý život a nikdy sem neměl problém s nízkým pH. Odpar se doplňuje konstantně a tím pádem se i zvyšuje pH.
GSM, WhatsApp: 721 889 434
Email: jirka.mayrich@seznam.cz
FB: Jirka Mayrich

Moje nádrž: Libušínský jedenapůlkubík
Používateľov profilový obrázok
Spongebob
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2687
Dátum registrácie: 07 Aug 2015 06:53
Bydlisko: Kousek od Brna

Re: Zvyšení PH

Príspevok od používateľa Spongebob »

Jojo to doplnovani vapenne vody formou doplnovani odparu se mi zda jako fakt super jednoduchej napad. Namichat si to rovnou v nadrzi na doplnovani a uz se nestaras ze? U minule nadrze jsem to nakonec nezprovoznil, ale v nove by to stalo za to zkusit :)
220L Clasic Reef - Tunze 9012 - sump v zádech
ex 100L Nano Cube - 165W Led - Tunze 9004 - sump v zádech
ex 125L Nano Cube + TetraTec ex800 + Tunze 9004
ex 60L Nano Cube + závěsný AquaClear70 - no skimmer
Používateľov profilový obrázok
Gilbo8
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 197
Dátum registrácie: 03 Jan 2017 12:53
Bydlisko: Nitra

Re: Zvyšení PH

Príspevok od používateľa Gilbo8 »

Ja na nasavanie do skimmeru pouzivam Ati Carbo EX, je to filter na CO2 a netreba tahat ziadnu hadicu von, biele gulicky vo filtry postupne nasycovanim fialoveju, ked ofialoveju komplet treba ho vymenit.
Používateľov profilový obrázok
jjencek
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 125
Dátum registrácie: 05 Mar 2017 09:24
Bydlisko: Praha

Re: Zvyšení PH

Príspevok od používateľa jjencek »

Nemáš náhodou kryt na akvárku?

Já jsem měl kryt na akvárku (RedSea Max) a když jsem ho otevřel, PH se zvýšilo.
martin01
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1377
Dátum registrácie: 08 Sep 2011 19:21
Bydlisko: Doksy (Kladno)
Kontaktovať používateľa:

Re: Zvyšení PH

Príspevok od používateľa martin01 »

Ze zvyku používám přesycený roztok vápenné vody už léta a také mám udělané sání vzduchu z venku, je potřeba udělat přívod větší trubkou než je průměr hadičky dimenzované pro odpěňovač. Doplňuji, tak 20 l odparu denně. Používám i neutralizátor za reaktorem, ale neměřím pH, jelikož jsem se nikdy nedostal nad 8. Každopádně při sání z venku je problém s kondenzací vody na přívodním potrubí a také to samozřejmě ochlazuje vodu v akváriu, v dnešních dnech - ohřívá.
Používateľov profilový obrázok
VINTR
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2320
Dátum registrácie: 19 Júl 2008 11:04
Bydlisko: Kuřim

Re: Zvyšení PH

Príspevok od používateľa VINTR »

Ahoj matin01, jakou náplň máš v neutralizéru. Když jsem použil calcium carbonát (čistý vápenec), neměl jsem znatelný výsledek. Jakmile jsem přidal cca do dvoulitrového válce s carbonátem jen 0,3 litru náplně od gortechu Mg, měl jsem na výstupu z neutralizéru 9+ a po několika dnech se to ustálilo na 7,5.... z reaktoru cca 6,7. Ta naplň od gortechu mi příjde hodně účinná, připadá mi, že je to polovypálený dolomit a proto to funguje jinak než normálně drcený dolomit.... Dál jsem netestoval, pač mam ph 8,2 +-. Vápenná voda mi dělala po několika pokusech zle, pavonám se to nelíbilo a jadernejce taky, ale sps to zase nevadilo..... S vápennou vodou bych byl osobně opatrný, u mě vždy negativní zkušenost.
Používateľov profilový obrázok
wwwmmm
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 62
Dátum registrácie: 20 Jan 2016 09:33
Bydlisko: Brno - Blansko

Re: Zvyšení PH

Príspevok od používateľa wwwmmm »

Kryt akva nemám. Mluvil jsem dnes s Pepinem a Kalkwaser s rodi vodou a je namícháno. Zkusím a uvidím :) Jinak ty granule na vstupu odpěňovače jsem měl, ale zmodrají a ko, výměna. Moc nepomohli
Napísať odpoveď

Návrat na "Voda a jej úpravy"