Red Sea Reef Care Program - skúsenosti

H2O + NaCL = more ? nie až tak jednoducho viacej informácii práve v tomto fóre

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
Xwave
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 231
Dátum registrácie: 09 Jún 2013 16:50
Bydlisko: Prešov, Slovensko

Red Sea Reef Care Program - skúsenosti

Príspevok od používateľa Xwave »

Zdravim,
Chcel by som sa opytat, ma niekto skusenost s kompletnym pouzivanim Reef Foundation, NOPOX, Reef Energy, Reef Colors ?
Zatial pouzivam jedine NOPOX a vysledky su naozaj viditelne sinica zmizla uplne, PO4, NO3 sa snazim drzat nie na nule, aj ked to dost skace ale ziaden zasadny problem nevidim.
Chcel by som ist do kompletneho programu, ale premyslam, ci to ma zmysel a nie je to len marketingovy tah zo strany vyrobcu.
Používateľov profilový obrázok
MRysan
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1275
Dátum registrácie: 11 Nov 2013 06:18
Bydlisko: Čáslav

Re: Red Sea Reef Care Program - skúsenosti

Príspevok od používateľa MRysan »

Kromě zahladních prvků a filtrace je všechno marketingový tah do jisté míry. Používal jsem vše, ale v současnosti mám jen A a B a nopox. Někde je to na tyto přípravky téma, každopádně všechno je to stejné bez ohledu na značku.
LPS/SOFT 300l
mcfisto
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 472
Dátum registrácie: 25 Máj 2014 21:19
Bydlisko: Praha

Re: Red Sea Reef Care Program - skúsenosti

Príspevok od používateľa mcfisto »

No ja bych doplnil: je to funkcni nicmene drahe. Pokud to dobre chapu, reef foundation je pouze hezky zabalenej baling ;-) Ale to delaji vsichni vyrobci....

Ja to treba pouzivam, ale jen pro to, ze se nechci je*at s nakupovanim chemikalii a pro moje “obrovske” akva to neni tak financne narocny.
243 L, All-In-One biopeletky, SiliCarbon, odpěňovač

A. Typicus, A. Ocelaris, P. Hepatus, Z. flavescens, P. kauderni, L. amboinensis, Sinularia, Sarcophyton, Zoanthus, Pachyclavularia, Clavularia, Briareum, E. ancora, Caulastrea, C. jardinei
Používateľov profilový obrázok
pajin
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 123
Dátum registrácie: 17 Aug 2016 07:33
Bydlisko: Brno

Re: Red Sea Reef Care Program - skúsenosti

Príspevok od používateľa pajin »

já kromě nopoxu používám všechno od Red Sea a jsem spokojenej - koráli rostou, jsou pěkně zbarvení, polypy nafouknuté, co víc si přát... nevím, jestli by to bylo stejné, kdybych Energy a Colours nepoužíval, ale nemám v plánu to zkoušet... záleží, co se od toho očekává - někteří totiž čekají, že po používání těchto přípravků se korálům 10x zvětší polypy, změní barva z hnědé na zářivě fialovou a při pohledu do akvária na tebe budou nadšeně mávat... já jsem spíš realista :)

Sent from my Pixel using Tapatalk

55x50x45, 100 l, Hydra 26 HD, odpěňovač Tunze 9004 DC, Red Sea Reef FOUNDATION+ENERGY+TRACE COLORS, vodka, postupný přechod na TRITON metodu, založeno 10.10.2016, vlákno ZDE
Používateľov profilový obrázok
shotik
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 709
Dátum registrácie: 21 Apr 2015 13:55
Bydlisko: Praha

Re: Red Sea Reef Care Program - skúsenosti

Príspevok od používateľa shotik »

Používám NOPOX + Foundation ABC a spokojenost. Měl jsem problém s prvky a tohle to řeší. Míchat a počítat chemikálie není moc pro mě.
8) ex 70L, 200L Reef

100L Nano
Používateľov profilový obrázok
Spongebob
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2687
Dátum registrácie: 07 Aug 2015 06:53
Bydlisko: Kousek od Brna

Re: Red Sea Reef Care Program - skúsenosti

Príspevok od používateľa Spongebob »

Shotic, Pajin: kluci a to davate rucne? Nebo mate cerpadylka? Dik.
220L Clasic Reef - Tunze 9012 - sump v zádech
ex 100L Nano Cube - 165W Led - Tunze 9004 - sump v zádech
ex 125L Nano Cube + TetraTec ex800 + Tunze 9004
ex 60L Nano Cube + závěsný AquaClear70 - no skimmer
Používateľov profilový obrázok
shotik
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 709
Dátum registrácie: 21 Apr 2015 13:55
Bydlisko: Praha

Re: Red Sea Reef Care Program - skúsenosti

Príspevok od používateľa shotik »

Já dávám ručně jenom Alkalitu, nějak jsem si ještě nedokoupil hadičku :)))

Jinak mám 4 kanál Jebao. Je to strašně pohodlný
8) ex 70L, 200L Reef

100L Nano
Používateľov profilový obrázok
pajin
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 123
Dátum registrácie: 17 Aug 2016 07:33
Bydlisko: Brno

Re: Red Sea Reef Care Program - skúsenosti

Príspevok od používateľa pajin »

Spongebob: já jsem musel pořídit čerpadlo, protože už dávkuju denně 5 ml vápníku a 14 ml uhličitanů, to už jsem ručně nezvládal, aby bylo KH konstantní... Energy dávám ručně, to je jednou za den a navíc to musí být v lednici... a Colours zatím ručně, protože když to nedám, tak se nic neděje a navíc nemám další 4 kanály na čerpadle :D ale další čerpadlo by se mi hodilo...

Sent from my Pixel using Tapatalk

55x50x45, 100 l, Hydra 26 HD, odpěňovač Tunze 9004 DC, Red Sea Reef FOUNDATION+ENERGY+TRACE COLORS, vodka, postupný přechod na TRITON metodu, založeno 10.10.2016, vlákno ZDE
Používateľov profilový obrázok
Xwave
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 231
Dátum registrácie: 09 Jún 2013 16:50
Bydlisko: Prešov, Slovensko

Re: Red Sea Reef Care Program - skúsenosti

Príspevok od používateľa Xwave »

Dávkovanie riešite tak nejako od oka podľa toho ako vychádza meranie testami? Alebo podľa návodu výrobcu na litráž? Chcel by som ísť do toho hlavne kvôli stabilnemu KH a dopĺňaniu prvkov.

Sent from my F8331 using Tapatalk

Používateľov profilový obrázok
shotik
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 709
Dátum registrácie: 21 Apr 2015 13:55
Bydlisko: Praha

Re: Red Sea Reef Care Program - skúsenosti

Príspevok od používateľa shotik »

já odlsedoval nějaký průměr úbytku a nastavil přes aplikaci vypočet pro množství potřebné k doplnování .
KH dávám jak si vzpomenu. Jendou dvakrát týdně ručně. No asi bych ho taky mohl nějak srovnat
8) ex 70L, 200L Reef

100L Nano
Mispulin
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 151
Dátum registrácie: 18 Nov 2014 11:28
Bydlisko: Olomouc

Re: Red Sea Reef Care Program - skúsenosti

Príspevok od používateľa Mispulin »

Já bych jen doplnil vlastní zkušenost: od začátku jsem jel kompletní program RS (Foundation A, B, C, NoPoX, Energy A, Energy B, Colors A, B, C, D), tedy 8 dávkovacích čerpadel. Zatímco Foundation a NoPoX lze dle běžných měření korigovat/dolaďovat, tak u prvků obsažených v Colors to tak jednoduchý není, takže jsem je dávkoval dle doporučení výrobce. Dlouho nato jsem si nechal udělat kompletní test u Tritonu a zjistil, že prakticky veškerých prvků obsažených v Colors mám nechtěný přebytek. Takže jsem s Colors zkončil. Po delší době jsem test u Tritonu zopakoval a "vše v zeleném".
Pozn.: Používám kvalitní sůl RS Coral Pro, která zřejmě obsahuje všech mikroelementů dostatek. Měním týdne 10%.
A little Sea in Olmik: 160l, skimmer Tunze 9004, 2x nanostreams Tunze 6045, RedSea reef care program, LED ligts (DIY)
Napísať odpoveď

Návrat na "Voda a jej úpravy"