AKO FUNGUJE CA REACTOR?

Klasika, Miracle Mud, DSB, ZEOvit, Živé skaly, Refugium, Karanténa nádrž a všetky ostatné filtračné metódy.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

erce
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 140
Dátum registrácie: 05 Jún 2013 16:03
Bydlisko: Bratislava

AKO FUNGUJE CA REACTOR?

Príspevok od používateľa erce »

Ahojte
Nasiel som vela schem ohladne CA reactorov ale nikde nie je popis vlastne ako funguje pridavne cerpadlo ktore tlaci vodu do reactoru. Logicky ked napojite cerpadlo do reactoru stale bude tlacit nejde mi do hlavy ked je nastavene 1 kvapka za 2sec tak kam ide ten tlak vody? Ci je nejake specialne cerpadlo ktore sa vypina a zapina.

Diky za vysvetlenie :)


Obrázok
Používateľov profilový obrázok
VINTR
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2322
Dátum registrácie: 19 Júl 2008 11:04
Bydlisko: Kuřim

Re: AKO FUNGUJE CA REACTOR?

Príspevok od používateľa VINTR »

Buť zainvestuješ do peristaltické pumpy, která je regulovatelná a může jet nonstop a nebo to napojíš na oběhové čerpadlo a na výstupu to škrtíš ventilem. Dobré je si před ventil vložit válec s dolomitem přestane se ucpávat a máto i jiné výhody....... Čerpadlo je i v reaktoru, tam ti pořád točí vodu.......
erce
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 140
Dátum registrácie: 05 Jún 2013 16:03
Bydlisko: Bratislava

Re: AKO FUNGUJE CA REACTOR?

Príspevok od používateľa erce »

No mam calciak od DELTECU, vecer nastavim bublinkovanie aj kvapkanie 60/60 sekund, no rano mi zastane kvapkanie a mam mutnu vodu v kalciaku. Akonahle otvorim kvapkanie na plno tak tlaci vzduch ako keby sa donho dostal vzduch z bubliniek dnuka a prestal kvapkat. Viete niekto co s tym?

Obrázok
Používateľov profilový obrázok
VINTR
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2322
Dátum registrácie: 19 Júl 2008 11:04
Bydlisko: Kuřim

Re: AKO FUNGUJE CA REACTOR?

Príspevok od používateľa VINTR »

Myslím, že vím....... Ucpává se ti škrtící ventil rozpuštěným vápencem..... Jednoduché, řešení. Kup plnitelnou vložku na osmózu od mangaly naplň jí náplní od gortechu a instaluj ji mezi škrtící ventil a reaktor. Výsledek je překvapující. Co nastavíš na škrtícím ventilu to tam bude i za měsí, dva, tři. Už jsem na to půl roku nehrabal. Drbu do toho jen když doplňuji náplň. Funguje to zároveň i jako neutralizér - upravuje vodu na původní PH.

Myslel jsem si, že ten delteck má lépe pojištěné hadičky, bych měl strach, že se mi vysmeknou a vyteču, dej na to aspoň bindr.
Používateľov profilový obrázok
Jajo
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 911
Dátum registrácie: 11 Dec 2015 17:58
Bydlisko: Nižné Kamence

Re: AKO FUNGUJE CA REACTOR?

Príspevok od používateľa Jajo »

60 kvapiek za minútu je podľa mňa málo.
Prebytočné co2 sa ti hromadí v reaktore a preto sa zavzdušní. Preto aj tá mliečna voda. Jednoducho máš to presýtené.

Nechaj kvapko-tečenie a malo by to fungovať.
Ja osobne nechávam reaktor plynulo tiecť. Pri bublinkách cca 90ks/min.


Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk Pro
erce
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 140
Dátum registrácie: 05 Jún 2013 16:03
Bydlisko: Bratislava

Re: AKO FUNGUJE CA REACTOR?

Príspevok od používateľa erce »

Všade kde som čítal bolo písané 60kvapiek za minútu tak nwm... idem to dnes skúsiť že čo to urobí ...
Napísať odpoveď

Návrat na "Filtrácia"