LVD lampy

Všetko o osvetlení od klasických trubíc cz T5 až po HQI

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Martin
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 440
Dátum registrácie: 19 Mar 2007 13:10
Bydlisko: Jesenice - PHA

Re: LVD lampy

Príspevok od používateľa Martin »

Asi tak před 2 měsíci jsem navštívil bývalé pracoviště ve Vitkovících a.s. ta fa. byla dříve v železárenství pojem ( pracoval jsem tam před cca 20 - ti lety - tehdy to byl nový moderní provoz), je neuvěřitelné co z toho dokázali udělat, jedna z věcí které si musí všimnout každý je i to osvětlení ty zářivky T něco o průměru 40 mm, je to prostě skanzen.
Používateľov profilový obrázok
Roman
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2391
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:13
Bydlisko: Bratislava, Bernolakovo

Re: LVD lampy

Príspevok od používateľa Roman »

to sú T12 , priemer 38mm , už dlho som ich nikde nevidel :)
desatoro fóra REEF.sk http://reef.sk/viewtopic.php?f=16&t=183
- necitujte celý príspevok pred vami
- fórum nie je chat
- ak si nie ste na 100% istí že viete čo robíte, neraďte druhým, môžete tým napáchať škodu
Používateľov profilový obrázok
VF
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 580
Dátum registrácie: 22 Apr 2008 20:40
Bydlisko: Praha

Re: LVD lampy

Príspevok od používateľa VF »

Môj dedo síce vravieval "Oko nie je 3,14ča, oko vidí "

Romane, je to sice stranou od věci, ale některé moudrosti předků by se měly tesat.

K LVD - třeba nám udělají luminifory, které budou vhodnější.

K Bruselu - čekám na příkaz pěstovat světlušky.
Zkušenost je nesdělitelná!!
Jaroslav
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 596
Dátum registrácie: 30 Dec 2005 07:44
Bydlisko: České Budějovice

Re: LVD lampy

Príspevok od používateľa Jaroslav »

Dneska mi kolega z Německa poslal pro informaci odkaz na tyto stránky http://en.lclighting.cn/ .
On sám na tato tělesa dostal odkaz při hledání nějakých nových světel nad své akvárium. Jsou tam tři zajímavosti:
1) Vyráběná LCLighting Lamp jsou v podstatě okopírované LVD lampy, jak je známe z materiálů několik málo let starých. Evidentně si patent na LVD neuhlídal jejich výrobce (+ vývoj) ze Šanghaje a po malé úpravě vzhledu (zůžení trubice v místě nasazení vysokofrekvenčních elektromagnetů) je začali vyrábět i v Kunshanu.
2) Číňané již jdou s módou i v názvech - pochopili evropskou mentalitu. Zkratka LC znamená totiž Low Carbon = nízkouhlíkové (osvětlení) a ač jsem nahoře uvedenou stránku převracel sem-tam, nepochopil jsem, jak to autor myslel.
3) V kapitolce http://en.lclighting.cn/news_detail/new ... fabb2.html je napsáno (kromě jiného), že mnoho výrobců LED v příštím roce zbankrotuje, protože důsledky chaotické stavu ve vývoji a výrobě LED vedou zákazníky k názoru, že LED nejsou kvalitní. Výsledkem pak bude to, že přežijí pouze firmy, které umí vyrobit LEDky v dobré kvalitě, za dobrou cenu a bez dotací (= velice "zaokrouhlený" překlad, ale průšvih je, že ten text je tak težký, že jsem mu i dost špatně rozuměl, nicméně jej považuji za důležitý).
Honzík
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 30 Jan 2018 20:47
Bydlisko: Frýdek-Místek

Re: LVD lampy

Príspevok od používateľa Honzík »

Zdravím mořáky,
pokusím se oživit toto téma. Uplynul již nějaký čas od posledního příspěvku tak se zeptám zda to někdo používá? Podle údajů prodejců se už barevné spektrum posunulo k 6500K. Světelný tok je kolem 80lm/W tak tady žádné zlepšení. Jen ta životnost je úžasná: 60-100 000 hodin. :shock: Je to jediné plus? Co barevné podání AQ? Také se to údajně tolik nehřeje.
Napísať odpoveď

Návrat na "Osvetlenie"