Maxspect RSX - LED aquarium lighting (~300W/120cm)

Všetko o osvetlení od klasických trubíc cz T5 až po HQI

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Wayt2j
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 15 Jan 2019 16:18

Maxspect RSX - LED aquarium lighting (~300W/120cm)

Príspevok od používateľa Wayt2j »

Ahoj všem, má prosím někdo zkušenost s/názor na Maxspect RSX - LED aquarium lighting (~300W/120cm)?

Zde je link se specifikací: https://www.marine-aquatics.eu/en/maxsp ... ?ItemIdx=2

Jsem začátečník a snažím se vytvořit si rozpočet všemi nutnými položkami. Akvarium bude zřejmě 120-150x60x50 na začátku se softy a LPS, SPS až časem s více zkušenostmi.

Snažil jsem se zde a celkově na internetu najít dostatek zkušeností, ale moc toho nebylo, pár review na BRS a to bylo v podstatě vše.

Předem díky všem za diskuzi.
honcka
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 50
Dátum registrácie: 03 Dec 2018 13:59
Bydlisko: Brandýs nad Labem

Re: Maxspect RSX - LED aquarium lighting (~300W/120cm)

Príspevok od používateľa honcka »

Taky nad tím přemýšlím po rekonstrukci bytu si taky budu pořizovat svůj první reef
určitě v týhle cenový hladině to nebude špatný, ale obecně bych se bál toho, že když ti pak na tom něco odejde (vypálí se dioda) tak se to bude blbě servisovat, vypadá, že ty čipy jsou přímo napájený na tom ledclusteru. Já asi půjdu do tohodle kitu
https://reefledlights.com/shop/12-maker ... x-led-kit/
Nebo si něco podobnýho postavím, jako největší výhodu vidím v tom, že je to celý poskládaný ze standarních součástek a pokud něco odejde, tak si to opravíš doma sám bez pájení za pár korun
Wayt2j
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 15 Jan 2019 16:18

Re: Maxspect RSX - LED aquarium lighting (~300W/120cm)

Príspevok od používateľa Wayt2j »

Já nejsem až tak zručný, abych si to dokázal opravit sám. Ten problém asi bude s více světlz, když by dioda odešla. Ještě se mi zda dobrá hybridní verze T5/LED od Aquatic life, ale do toho bych musel dát 2-3 LED světla jako třeba Kessil A360W. To bych kupoval asi jen přes bazar, protože to už jde hodně přes 30 tis. úplně nové.
axelson
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1047
Dátum registrácie: 29 Sep 2015 20:10
Bydlisko: Andovce nove zamky

Re: Maxspect RSX - LED aquarium lighting (~300W/120cm)

Príspevok od používateľa axelson »

skus pozriet ewergrov IT 5012. Dlzka 120 cm a cena dobra 600 eur nove. Ja som ho kupoval a spokojnost 8)
Wayt2j
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 15 Jan 2019 16:18

Re: Maxspect RSX - LED aquarium lighting (~300W/120cm)

Príspevok od používateľa Wayt2j »

To vypadá zajímavě. Díky za tip!
Napísať odpoveď

Návrat na "Osvetlenie"