Klaun očkatý

Diskusie na tému všetkých druhy rýb v REEFe.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
Daniel Dostál
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 195
Dátum registrácie: 20 Nov 2005 23:50

Príspevok od používateľa Daniel Dostál »

Nedá mi to, abych se nevyjádřil. Když zde čtu některé dotazy, napadají mě jen dvě věci:

1) Některé dotazy jsou jen zkoušením ostatních a dělání si z ostatních prdel.

2) Úřední kontroly podmínek chovu a rozdávání brutálních pokud jsou velice rozumné řešení...

:cry:
Ono to že nějaký živočich PŘEŽÍVÁ v pikoprostoru ještě neznamená jeho prosperování. Třeba taková ryba neumí kňučet, stěžovat si, naříkat. Prostě jednoho dne umře. Ale protože tam vydržela rok, pro blba to znamená že se jí líbilo. Tak hezky si tam přece plavala. A s jakou chutí žrala. A děti z ní byli unešený.
isfjord
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 07 Mar 2010 13:16

Príspevok od používateľa isfjord »

..zdravim vsetkych..
..takze po precitani tejto temy som naozaj uznala, ze budem musiet cez vikend lovit klauna..no ja uz som si jedneho vytipovala ale ,najskor sa vas chcem spytat co vy na to??.. :)

..takze situacia je takato..do aq 130 l som najskor kupila dvoch ockatych a jednu magnificu..rybky vobec netusili na co to ma sluzit..tak som sa po dvoch tyzdnoch rozhodla kupit dvoch tomato klaunov (v akvaristike boli v sasanke), po vpusteni do aq okamzite vliezli do sasanky..ocelariskovia kukali ako zaby z prachu, ze co to je..po styroch dnoch tam boli vsetci spolu..to trvalo asi len 24 hodin..stav sa otocil a tomato klauni boli bezdomovci..rybky sa neustale bili..tak som sa rozhodla kupit este jednu sasanku..dokonca som kupila magnificu..este aj vacsiu..nastasie sa usadila na druhej strane aq..nastahovali sa do nej tomato klauni..obcas prisli aj ocelaris kuknut ale aj odisli v pokoji..
..no to najdolezitejsie..takze v jednej sasanke mam jedneho ocelarisa..je vacsi takze usudzujem, ze je to samicka..v tej druhej sasanke je druhy ocelaris a uz tam nechce vpustit tomato klaunov i ked je mensi..pokial ide navstivit druhu sasanku kde je vacsi jedinec ocelarisa, tak ten ho vyzenie a vracia spat do sasanky, ktoru by chceli tomato klauni..
..dalsiu sasanku uz kupovat nebudem..to asi neriesi problem.. :(

..chlapi takze prosim rozum do hrsti a radte co mam robit..
..berte ohlad na to, ze ak to bude cokolvek co vylovim z aq tak pojde naspat do akvaristiky a neviem ci mi za to nieco vratia..nemam nikoho ale naozaj nikoho komu by som cokolvek mohla darovat.. :(
Red Sea Max
Používateľov profilový obrázok
shark
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1924
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:26
Bydlisko: Hněvotín

Príspevok od používateľa shark »

seber sasany a šup je spátky prodejci.Ono mít tento druh v 130L AQ je opravdu nevhodné-né tak hned dvě.Potom se i klauni uklidní :wink:


..chlapi takze prosim rozum do hrsti a radte co mam robit..


je to jediná rozumná věc co se dá udělat,věř mi :wink:
isfjord
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 07 Mar 2010 13:16

Príspevok od používateľa isfjord »

shark napísal:seber sasany a šup je spátky prodejci.Ono mít tento druh v 130L AQ je opravdu nevhodné-né tak hned dvě.Potom se i klauni uklidní :wink:


..chlapi takze prosim rozum do hrsti a radte co mam robit..


je to jediná rozumná věc co se dá udělat,věř mi :wink:
..tak takuto odpoved som urcite necakala.. :))

..skusim sa spytat u predajcu ci vezme hned dve nazad..
Red Sea Max
Zvejkus
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 207
Dátum registrácie: 16 Nov 2009 13:11
Bydlisko: Pardubice
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Zvejkus »

Shark má pravdu, magnifika ti dokáže za rok přerůst celé velké akvárko, natož 130L. Pokud se nemýlím, tak je to ten Red Sea MAX komplet, což je taková kostka. No to by se tam asi za chvíli ani ti klauni nevešli.

Mimochodem, v tak malém akvárku se ti možná budou klauni mlátit i tak. Já mám ve svém 250L Red Sea jen párek očkatých klaunů a docela dost lidí mi rozmlouvalo, abych si tam dal ještě jeden párek jiného druhu, že se budou řezat.

Co se sasanky týče, ti moji klauni pohrdli quadricolorkou. Sice se jí nebojí, ale nelíbí se jim. Po asi 2 měsících se mi nastěhovali do sarkophytonu a teď už se asi 4 měsíce od něj nehnou. Že samička odhání samečka je normální, on si po čase najde způsob, jak dovnitř vlézt.

Pokud je to slušný prodejce, měl by ti vzít ty sasanky/ryby zpátky a buď ti dá zpět peníze, ale většinou spíš je rozumější to vyměnit za něco jiného a budete oba spokojení. Měl jsem u sebe asi před měsícem problémy s pár rybama a např. Pepin mě je vyměnil za nějaký SPSka, když jsem ty ryby předtím u něj kupoval.
Používateľov profilový obrázok
BODLOK
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 544
Dátum registrácie: 28 Nov 2008 16:16
Bydlisko: Mladá Boleslav

Príspevok od používateľa BODLOK »

To isfjord - Tvoje problémy jsou zbytečné,jedna rada: nejdříve se na REEFu zeptat,potom teprve kupovat a utrácet.
Nevím,jak máš postavený reef,ale lovit klauna si myslím bude horor.
Držím palce. REEF JE PRIMA !!!
Používateľov profilový obrázok
Lukáš
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2165
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 22:55
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Lukáš »

Ja som svojho casu vylovil klauna rukou - bol zvyknuty z nej zrat. :lol:
Anne Monica
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 53
Dátum registrácie: 21 Mar 2007 20:06

Príspevok od používateľa Anne Monica »

Daniel Dostál napísal: 2) Úřední kontroly podmínek chovu a rozdávání brutálních pokud jsou velice rozumné řešení...
já rozumím, že se jeden může naštvat, když vidí, jak velký hovadiny je někdo schopnej udělat, a že to často něco živýho odnese, ale tohle myslíš opravdu vážně? Nemyslím tu pravopisnou chybu....
Používateľov profilový obrázok
BODLOK
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 544
Dátum registrácie: 28 Nov 2008 16:16
Bydlisko: Mladá Boleslav

Príspevok od používateľa BODLOK »

To Anne-nic proti tomu,ale reaguješ na diskusní příspěvek z února 2009.
Dobrý večer.
isfjord
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 07 Mar 2010 13:16

Príspevok od používateľa isfjord »

..no chlapi ja viem, ze som urobila chybu a teraz za to platim..
..nemala som kontrolu pri nakupovani.. :(

..ja uz sa teda nabuduce urcite spytam skor ako pojdem nakupovat..teda uz asi nic nebudem okrem koralov bo do tej kocky sa naozaj toho vela nezmesti..
..teraz to vyzera ako take ghetto..sama riasa..pochmurna atmosfera a mlatiaci sa klauni.. :)

..uz som ho skusala capnut dnes ale bez uspechu..vzdala som to po 15 min..ale skusim v noci ked bude v sasanke odpocivat..
..no a kamene som naukladala tak aby sa rybky mali kam schovat..takze nemozne ulovit rybku len tak..to som samozrejme na zaciatku nepocitala s tym, ze vobec nieco odtial budem lovit..
..mam aspon ponaucenie na buduce.. :)

..mam pocit, ze som taky antiakvarista..vsetko robim odzadu..snad sa to zlepsi.. :)

..dakujem velmi pekne za vase prispevky a rady.. :)
Red Sea Max
Používateľov profilový obrázok
shark
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1924
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:26
Bydlisko: Hněvotín

Príspevok od používateľa shark »

Lukáš napísal:Ja som svojho casu vylovil klauna rukou - bol zvyknuty z nej zrat. :lol:
-

mám stejnou zkušenost :lol:
isfjord
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 07 Mar 2010 13:16

Príspevok od používateľa isfjord »

shark napísal:
Lukáš napísal:Ja som svojho casu vylovil klauna rukou - bol zvyknuty z nej zrat. :lol:
-

mám stejnou zkušenost :lol:
..potichucky zavidim.. :(
Red Sea Max
Zvejkus
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 207
Dátum registrácie: 16 Nov 2009 13:11
Bydlisko: Pardubice
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Zvejkus »

Já jsem bohužel musel kvůli Hexataenii rozebrat celej reef a vyskládat ho na igelit před akva, než se mi tu potvoru podařilo vylovit. A bohužel se obávám, že pokud na tebe není ta rybka hodně zvyknutá, tak to jinak udělat nepůjde.
Používateľov profilový obrázok
shark
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1924
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:26
Bydlisko: Hněvotín

Príspevok od používateľa shark »

ulovit rybku z AQ není problem- stačí ji nabídnout na háčku bez protihrotu kousek filety a je to hned a nijak se ji neublíží pokud se netrhne s vlascem nějakým drastickým zpusobem.Pasti a podobně bych na ně nezkoušel.Většinou je to boj.Jinak ten malinkatej háček bez protihrotu se dá pořídit v klasické prodejně pro rybáře
Používateľov profilový obrázok
Ivo
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 174
Dátum registrácie: 09 Mar 2006 09:10
Bydlisko: Praha

Príspevok od používateľa Ivo »

Sharku,ty jsi normálně Drsoň :lol: Ale myslím,jak to tak v životě bývá,že bych tu rybu,co bych se jí chtěl zbavit pomocí této metody vytáhl z akva až jako poslední :D Jednou mi jeden rybář vysvětloval,jak se z násadových potoků odchytávají malí pstruzy.Prostě se do potoka dá kus železa,do něj se zavede proud a zvyšuje se ,nevím už přesně ,jestli napětí či co a ryby vyplujou a jsou přitahováni k té elektrodě,kde se odloví do podběráků :lol: A tak mě napadá ,co se pokusit o kombinaci obou způsobů.Malý háček s návnadou na měděném "vlasci".Přijíždí ryba,kterou si chci v akva ponechat,hodlá se zakousnout,zavádím do vlasce proud a ryba ,která poprvé poznala pocity elektrického úhoře zmateně odplouvá.... :lol: přijíždí ryba nechtěná,beru udici do ruky .... :D :D Tak hezký den ,moři zdar a nám všem samozřejmě taky :D Ivo
Moři zdar a nám všem taky.
Napísať odpoveď

Návrat na "Útesové ryby vhodné do REEFového akvária"