Klaun očkatý

Diskusie na tému všetkých druhy rýb v REEFe.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
jolo
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 136
Dátum registrácie: 08 Okt 2012 12:19
Bydlisko: Novaky

Re: Klaun očkatý

Príspevok od používateľa jolo »

Ahojte.

Tak som si vcera priniesol 2 novych obyvatelov nadrze. Mam novo 2 x Amphiprion ocellaris (zvany inak NEMO - klaun) a hned sa usadili po 10 min v sasanke Entacmaea quadricolor. Takze, ak niekto pise, ze dany typ klauna nie je vhodny s kombinaciou quadricolorky sa myli :) Presne toho som sa obaval, co som nasiel odkaz na tomto fore o kombinacii sasaniek s uvedenou rasou ryb. Vobec to nie je smerodajne a aj predajca mi potvrdil, ze rovnaku kombinaciu ma aj on doma. Takze sa vobec tejto kombinacie nemusite bat. Odkazom ktory prikladam, sa vobec neodporucam drzat. viewtopic.php?f=33&t=1199&start=15

Brzdi chlapče! A přečti si, co tam Adrian píše ( ještě nad seznamem )! To, že Tobě A.ocellaris vlezli do E.qudricolor není ani novinka, ale ani pravidlo.
vik_33
Zvejkus
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 207
Dátum registrácie: 16 Nov 2009 13:11
Bydlisko: Pardubice
Kontaktovať používateľa:

Re: Klaun očkatý

Príspevok od používateľa Zvejkus »

Hezká a trefná poznámka Viku.

Jolo, A. occellaris v přírodě na E. quadricolor moc nenarazí, nejčastěji žije v H. magnifica a S. gigantea. Takže je víceméně náhoda, že jsi sehnal zrovna klauna, kterému se tenhle druh líbí. Některé kusy vlezou do sasanky okamžitě, některé ani po roce(můj případ, už jsem to tu někde psal). Ti mí pohrdli sasanou a osídlili velký chlupatý sarcophyton. A jsou s ním naprosto spokojení.
vlčák
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 791
Dátum registrácie: 24 Mar 2008 21:16
Bydlisko: praha

Re: Klaun očkatý

Príspevok od používateľa vlčák »

me leze do euphilie takze se toho vubec bat nemusite :mrgreen: :mrgreen:
Používateľov profilový obrázok
Xwave
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 231
Dátum registrácie: 09 Jún 2013 16:50
Bydlisko: Prešov, Slovensko

Re: Klaun očkatý

Príspevok od používateľa Xwave »

Poradíte vhodný koral, namiesto sasanky, do ktorého sa klauni môžu nasťahovať ?
Používateľov profilový obrázok
tragett
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2587
Dátum registrácie: 30 Nov 2011 22:28
Bydlisko: Libušín u Kladna
Kontaktovať používateľa:

Re: Klaun očkatý

Príspevok od používateľa tragett »

Sarcopython, euphyllie, rhodactis ........ pelesej se ve vsem moznem i nemoznem :-)
GSM, WhatsApp: 721 889 434
Email: jirka.mayrich@seznam.cz
FB: Jirka Mayrich

Moje nádrž: Libušínský jedenapůlkubík
SnakeXXL
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 434
Dátum registrácie: 29 Aug 2012 11:53
Bydlisko: okr. Karviná
Kontaktovať používateľa:

Re: Klaun očkatý

Príspevok od používateľa SnakeXXL »

tak vše výše zmíněné jsem osobně zkusil, a nelíbí se jim ani jeden :-D drží se pořád v jednom rohu AQ .)
Snaker NANO 50 (2012), Reef 350 (2013), Sea Horse 100 (2015) :-D
Používateľov profilový obrázok
tragett
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2587
Dátum registrácie: 30 Nov 2011 22:28
Bydlisko: Libušín u Kladna
Kontaktovať používateľa:

Re: Klaun očkatý

Príspevok od používateľa tragett »

Jak je to s agresivitou Ocellarisů vůči ostatním druhům klaunů, případně opačně? Mám párek Ocellarisů a chtěl bych například A. Percula, A. Clarkii, A. Perideraion, A. Barberi atp. Nějakého do sasanky E. Quadricolor, kam se Ocellerisům nechce, ale bojím se vnitrodruhové agresivity, zase si ale říkám, když by se jiné druhy schovaly v té sasance, tak by jim Ocellarisové vadit nemuseli. Máte zkušenosti s chovem více rozličných druhů klaunů v jedné nádrži?
GSM, WhatsApp: 721 889 434
Email: jirka.mayrich@seznam.cz
FB: Jirka Mayrich

Moje nádrž: Libušínský jedenapůlkubík
Používateľov profilový obrázok
VINTR
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2322
Dátum registrácie: 19 Júl 2008 11:04
Bydlisko: Kuřim

Re: Klaun očkatý

Príspevok od používateľa VINTR »

Ahoj, měl jsem ve 300 a. ocelaris a a. clarkii a bylo to naprd, no v magnifice jsem měl ocelarise již zabydlené a vyrostlé tak si ji ubránily a nevylezli z ní ani na krmení tak cca 5cm a dál ani ťuk což mě nevadilo líbí se mi když jsou v sasance. Ale jakmile se sasanka přiblížila k teritoriu clarka tak je vyhnal a už je tam nepustil a celkem je šikanoval, byly nahuhňaní v rohu za čerpadlem, kde se i vytíraly. Do sasanky se již nevrátily, ikdyž chtěli a clárk na ni celkem kašlal nebyl v ní, ale hlídal ji. Chodil do ní jen v noci na spaní.
Cca rok mám jen ocelárise black páreček v magnifice pravidelně se třou (celkem se v ní ztrácí) a tak jsem dokoupil další 4 ks ale normální (červené malé) v domění, že tam budou všichni dohromady - porovnají se tam. To jsem neměl dělat původní obyvatelé již na to nebyly zvyknutí a 3 ks uštvaly (přepadly do přepadu a bylo po nich), jen jeden to přežil, kterého tam nechaly.
Pokud budeš přidávat tak počítej, že se budou honit a nemusí to dobře dopadnout. Má zkušenost je i ta, že když chceš více klaunů tak od jednoho druhu a hlavní je, že je tam musíš dát naráz a malé. Podle mě jsou nejvhodnější do sasanky ocelárisi, kteří z ní nevylézají. Pokud koupíš clárka, nebude ti v sasance moc bývat, moc ho to nebere.
To je má zkušenost.
Používateľov profilový obrázok
tragett
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2587
Dátum registrácie: 30 Nov 2011 22:28
Bydlisko: Libušín u Kladna
Kontaktovať používateľa:

Re: Klaun očkatý

Príspevok od používateľa tragett »

Díky za info. Mě Ocellarisové do sasanky nevlezli, možná je to i tím, že jsou to odchovy, možná proto, že pro ně není symbiotická, nicméně že do ní lezou víme všichni. Předpokládal jsem právě, že druhý druh klauna by si v níí hověl a nechal Ocellarisy na pokoji, no nicméně nejspíš to tak jednoduché nebude :-)
GSM, WhatsApp: 721 889 434
Email: jirka.mayrich@seznam.cz
FB: Jirka Mayrich

Moje nádrž: Libušínský jedenapůlkubík
charloschuanche
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 476
Dátum registrácie: 06 Aug 2012 21:35
Bydlisko: Brno
Kontaktovať používateľa:

Re: Klaun očkatý

Príspevok od používateľa charloschuanche »

Pokud bude mít druhý druh sasanku (i když nemusí) a dospěje bude honit buď klauny, nebo i jiné osazenstvo z okolí jeho teritoria. Podobně sapíni, komorníci pictichromisy ... holt si bude hájit území. Vzhedem k tomu, že ocelarisové jsou dost malí to ve většině případů asi prohrají a budou tam, kam je druhá dvojka zažene. V dost velké nádrži to nemusí vadit, ale vyhnul bych se velkým a agresivním druhům. Nebo druhý pár ocelarisů třeba v černé, ale taky to nemusí již klapnout.
Používateľov profilový obrázok
VINTR
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2322
Dátum registrácie: 19 Júl 2008 11:04
Bydlisko: Kuřim

Re: Klaun očkatý

Príspevok od používateľa VINTR »

Do E. Quadricolor ti ocelaris vleze, jen mu to může trvat déle "než zjistí, že tam může být". Do E. Quadricolor mi vlezli za dlouho, už jsem si říkal, že jsou tupý. Ale jak jsem jednou čistil vodu a hrbolcoval ve vodě jedna se tam nahnala a dotkla se jí a večer tam byly a už zní nevylezli a chovali se stejně jako v magnigice. Clark ten na sasanku celkem se... (jede dva dni a pak ji jen hlídá a plave po nádrži - tipl bych si že ti "černí klauni" to dělají všichni)
Mirec 5
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 186
Dátum registrácie: 20 Feb 2019 20:30
Bydlisko: Nova dubnica

Re: Klaun očkatý

Príspevok od používateľa Mirec 5 »

Zdravím všetkých bneska sa mi vytreli klauni pod sarkacom v spolocnom akva chcem sa spýtať ci ma niekto skusenost ci vydrží poter aspoň tých 8 dní, dost osadene akva, bodloky, chrysiptera,pterpogon, krevetky, mam male 35L akva do ktoreho mozem preložiť ale sarkac je trosku väčší cca 30x30 cm Dakujem za rady :D
Mirec 5
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 186
Dátum registrácie: 20 Feb 2019 20:30
Bydlisko: Nova dubnica

Re: Klaun očkatý

Príspevok od používateľa Mirec 5 »

101398908 (3).jpg
foto
Mirec 5
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 186
Dátum registrácie: 20 Feb 2019 20:30
Bydlisko: Nova dubnica

Re: Klaun očkatý

Príspevok od používateľa Mirec 5 »

Vcera sa rozplavali iba trja klauni v malej nadrzi takze povazujem aj to za uspech phitoplankton a artemia prippravene tak snáď to uz preziju :D :D
Mirec 5
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 186
Dátum registrácie: 20 Feb 2019 20:30
Bydlisko: Nova dubnica

Re: Klaun očkatý

Príspevok od používateľa Mirec 5 »

Klaun ostal uz iba jeden dneska ma 5dni takze dobre :D
Napísať odpoveď

Návrat na "Útesové ryby vhodné do REEFového akvária"