A little Sea in Olmik

Ukážte aké krásne alebo zaujímave nádrže máte práve vy. Nezabudnite že je lepšie raz vidieť ako 100 krát počuť.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

marvanek001
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 616
Dátum registrácie: 15 Apr 2013 22:33
Bydlisko: Olomouc

Re: A little Sea in Olmik

Príspevok od používateľa marvanek001 »

Luxusní :shock:
Používateľov profilový obrázok
Jajo
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 911
Dátum registrácie: 11 Dec 2015 17:58
Bydlisko: Nižné Kamence

Re: A little Sea in Olmik

Príspevok od používateľa Jajo »

Mispulin napísal:Díky. Jen ta acropora vpravo uprostřed měla ještě donedávna krásně pastelově modré alespoň konce větví a teď ztratila téměř veškerou barvu. :-( Přitom NO3 a P mám už léta prakticky neměřitelné. Ostatní primární parametry vody pořád v mezích možností stejné. Asi jí něco chybí....že by vyžadovala cíleně krmení?
Tej acropore dáva hlavne zabrať tá pavona vedľa nej. Skúsil by som nejaké amino na dofarbenie. Keď sú nízke živiny, tak potrebujú čosi na regeneráciu. Tiež vysoké kh nad 8 pri nízkom no3 môže páliť špičky acropor. Inak je to nenáročná Acropora.


Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk Pro
Mispulin
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 151
Dátum registrácie: 18 Nov 2014 11:28
Bydlisko: Olomouc

Re: A little Sea in Olmik

Príspevok od používateľa Mispulin »

Amino dávám 2x denně, kH držím spíše nižší (do 7) ale je pravda, že před Vánoci mi nedopatřením vylitlo na 9. Možná je to důsledek téhle chyby.
Ta Pavona mě nenapadla, zvážím její "prolámání". Každopádně díky za radu. ;-)
A little Sea in Olmik: 160l, skimmer Tunze 9004, 2x nanostreams Tunze 6045, RedSea reef care program, LED ligts (DIY)
vodnik
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 54
Dátum registrácie: 26 Okt 2017 09:50

Re: A little Sea in Olmik

Príspevok od používateľa vodnik »

…prosim ta krmis koraly?… konkretne acanrastrey? …dik
Mispulin
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 151
Dátum registrácie: 18 Nov 2014 11:28
Bydlisko: Olomouc

Re: A little Sea in Olmik

Príspevok od používateľa Mispulin »

Teď delší dobu koráli cíleně nekrmim. Ale ryby krmím rozmraženým do proudu, takže předpokládám že si koráli dokáží pro sebe něco taky urvat. ;-)
Minulou zimu jsem měl období cca 2 měsíce, kdy jsem zkoušel cíleně SPS a LPS krmit (Reef Roids + Polyp Booster). Popravdě, efekt nebyl nijak výrazný. Ale uvažuju o tom, že to zase prubnu. :-)
A little Sea in Olmik: 160l, skimmer Tunze 9004, 2x nanostreams Tunze 6045, RedSea reef care program, LED ligts (DIY)
vodnik
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 54
Dátum registrácie: 26 Okt 2017 09:50

Re: A little Sea in Olmik

Príspevok od používateľa vodnik »

Dik....trapim sa dlhodobo s acanthastreami su stiahnute...ked vidim tie tvoje tak ticho zavidim...blastomussy a acanthastrey neudrzim, c krmim ci nekrmim...popravde krmenie koralov sa mi zda vo vseobecnosti zbytocne …pokial su ryby vo vyvazenom pomere ku koralom... svoje rolu hra aj lenivost…nikdy ma nebavilo byt otrokom akva… vzdy som sa snazil ho mat Nenarocne na pracu…hral som sa hodne s vodou… s prudmi… upodozrieval som led svetla…nic nepomohlo ani cielene krmenie…tak uz nepridavam nove…
Mispulin
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 151
Dátum registrácie: 18 Nov 2014 11:28
Bydlisko: Olomouc

Re: A little Sea in Olmik

Príspevok od používateľa Mispulin »

Omlouvám se, dlouho jsem tu nebyl. "Živou" vodu mám k dispozici a příští týden budu redukovat přerostlé koráli, takze bude neco k dispozici.

Odesláno z mého ONEPLUS A3003 pomocí Tapatalk

A little Sea in Olmik: 160l, skimmer Tunze 9004, 2x nanostreams Tunze 6045, RedSea reef care program, LED ligts (DIY)
tomvec
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 375
Dátum registrácie: 01 Nov 2016 21:00
Bydlisko: Kojetín

Re: A little Sea in Olmik

Príspevok od používateľa tomvec »

Ahoj, co budeš redukovat?
Mispulin
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 151
Dátum registrácie: 18 Nov 2014 11:28
Bydlisko: Olomouc

Re: A little Sea in Olmik

Príspevok od používateľa Mispulin »

Vše co půjde. Nějak se mi to rozrostlo...caulastreu, milku, montiporu, axifugu, pavonu, pociloporu (či co to je), možná euphilku...

Odesláno z mého ONEPLUS A3003 pomocí Tapatalk

A little Sea in Olmik: 160l, skimmer Tunze 9004, 2x nanostreams Tunze 6045, RedSea reef care program, LED ligts (DIY)
marvanek001
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 616
Dátum registrácie: 15 Apr 2013 22:33
Bydlisko: Olomouc

Re: A little Sea in Olmik

Príspevok od používateľa marvanek001 »

Ahoj, prosím tě pokud tam zavadíš o kousek akroporky tak bych se určitě zastavil :)
Napísať odpoveď

Návrat na "Vaše nádrže"