A little Sea in Olmik

Ukážte aké krásne alebo zaujímave nádrže máte práve vy. Nezabudnite že je lepšie raz vidieť ako 100 krát počuť.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Mispulin
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 151
Dátum registrácie: 18 Nov 2014 11:28
Bydlisko: Olomouc

A little Sea in Olmik

Príspevok od používateľa Mispulin »

Ahoj vespolek,

po dosažení "svého" v oblasti rostlinných akvárií (pro zvídavé viz http://rybicky.net/nadrze/14635) a více než dvouměsičním studiu problematiky mořských akvárií (do kterého započítávám jak pročítání tohoto i jiných fór vč. koukání na youtube pro inspiraci, tak četbu obou knih p. Dařbujána, tak i diskusní a nákupní návštěvu Pepinova útesu, Aquasmejkala ve ValMezu...) jsem dospěl k závěru, že je čas založit si vlastní kousek moře. :)

Toto téma zakládám pro prezentaci své nádrže a vkládání mých dotazů, které určitě postupem času dříve či později přijdou. :wink: Samozřejmě budu rád za vaše rady a postřehy od vás jako zkušenějších, za které budu moc vděčný.

Základní informace:

Nádrž: 160 l

Dekorace: živý písek Live Reef Base (Reef pink 0,5 - 1,5 mm), "mrtvé" kameny

Osvětlení: Světelná rampa (DIY) s chladičem a ventilátory s LED:
1) 9x CREE XTE R5 (5W, 393lm, 7000K) + 60 Degree Angle LED Lens,
2) 5x CREE XTE R5 (5W, 393lm, 2300K) + 60 Degree Angle LED Lens,
3) 2x Akvarium LED modul (10W, 800lm, 20000K + modrá 460nm),
4) 3x modrá (3W, 55lm, 460nm) + 60 Degree Angle LED Lens.
Pozn.: LED, krom modrých, jsou řízeny PWM s možností regulace výkonu a postupným stmíváním a rozedníváním. Modré zůstávají svítit nonstop. (DIY).

Topení: 200W nastaveno na 25°C

Filtrace: Sera Fil Bioactive 400 + UV (vatana na sání + 4 koše: 1)biomolitan, 2) 0,75kg zeolit + antiphos, 3) siporax, 4) siporax)

Streamy: 2x TUNZE Turbelle® nanostream® 6045 (nastaveny na minimum, bo proud pěkně vířil písek)

Skimer: TUNZE DOC Skimmer 9004

Doplňování odparu: plány mám v hlavě, do týdne bych měl mít vyrobený cca 3 litrovou nádrž (DIY) pro doplňování odparu "samospádem" , umístěný jako součást světelné rampy.

Chemie: na radu "Pepina" prozatím pouze Microbe-Lift Special Blend (dávkování dle návodu). Pozn.: po zajetí míním aplikovat Red Sea program

Sůl: Red Sea Coral Pro Salt (1,025)

A nějaké foto z pondělí 2.2.2015, kdy se datuje založení:
Prílohy
Před napuštěním
Před napuštěním
Před napuštěním
Před napuštěním
Před napuštěním
Před napuštěním
Naposledy upravil/-a Mispulin v 14 Feb 2015 11:18, upravené celkom 4 krát.
Mispulin
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 151
Dátum registrácie: 18 Nov 2014 11:28
Bydlisko: Olomouc

Re: A little Sea in Olmik

Príspevok od používateľa Mispulin »

A měl bych první technickou ..... vyřešeno. :wink:
Naposledy upravil/-a Mispulin v 14 Feb 2015 11:11, upravené celkom 1 krát.
A little Sea in Olmik: 160l, skimmer Tunze 9004, 2x nanostreams Tunze 6045, RedSea reef care program, LED ligts (DIY)
Mispulin
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 151
Dátum registrácie: 18 Nov 2014 11:28
Bydlisko: Olomouc

Re: A little Sea in Olmik

Príspevok od používateľa Mispulin »

A další dotaz teď už k věci: na noc nechávám zaplé pouze 3x modré LED (3W, 55lm, 460nm, ve skutečnosti jedoucí na cca 50%) - viz výše. Takhle na "člověčí" pohled se mi zdá, že to svíti poměrně hodně. Mohl by z toho vzniknout v budoucnu nějaký problém pro ryby, případně pro korály? Je mi jasné, že v prostředí korálového moře svítí v noci poměrně jasně měsíc, ale jelikož jsem nikdy neměl čest do těch končin zavítat, tak nevím jaká intenzita je "akorát" a zda to třeba nemůže být i na škodu....
A little Sea in Olmik: 160l, skimmer Tunze 9004, 2x nanostreams Tunze 6045, RedSea reef care program, LED ligts (DIY)
triscene
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1033
Dátum registrácie: 08 Aug 2013 09:32
Bydlisko: BA

Re: A little Sea in Olmik

Príspevok od používateľa triscene »

akosi som si nevsimol prepad, ci mas externy filter ci?
kominík
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2298
Dátum registrácie: 03 Dec 2006 15:15
Bydlisko: Rybí-Nový Jičín

Re: A little Sea in Olmik

Príspevok od používateľa kominík »

má psanou filtraci SERA Fi.... takže ex.. :wink:
triscene
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1033
Dátum registrácie: 08 Aug 2013 09:32
Bydlisko: BA

Re: A little Sea in Olmik

Príspevok od používateľa triscene »

ahaa, ja ze to je nazov nejakej naplne, nie filtra :)
po svojej skusenosti s 112tkou by som siel uz do prepadu, postupne ti zacne vadit ten Tunze 9004, ja mam 9002 a chcelo to stelovania a DYI rieseni (airline mod, modifikovany custom cup) atd. 160tka je vacsi rozmer. ako uschovna medii ano, ale aby to robilo filtraciu podobnu prepadu, to asi neda.
Mispulin
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 151
Dátum registrácie: 18 Nov 2014 11:28
Bydlisko: Olomouc

Re: A little Sea in Olmik

Príspevok od používateľa Mispulin »

Mohu se zeptat, co si mam predstavit pod "airline mod, modifikovany custom cup"? Ten skimer jsem zapnul teprve vcera (po 10 dnech od startu) a stejne jeste nema co "slehat". Teda pokud jsem ho dobre nastavil: vzduch naplno a v mrizkach prepadu vevnitr neni videt hladinu. Je to tak dobre? :wink: Prekvapilo me, ze je uplne tichej a dospodu nepousti bublinky, jak to tady trapilo nekolik lidi... :?:
A little Sea in Olmik: 160l, skimmer Tunze 9004, 2x nanostreams Tunze 6045, RedSea reef care program, LED ligts (DIY)
triscene
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1033
Dátum registrácie: 08 Aug 2013 09:32
Bydlisko: BA

Príspevok od používateľa triscene »

http://www.shop.mediabaskets.com/Standa ... TNZCUP.htm

A airline mod si skus najst na youtube. Ide o to ze tym modom si vies potom citlivejsie nastavit slahanie ako tym origo koleckom. Vplyv na zaruku to nema kedze nemusis nic vrtat a pod.
Mispulin
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 151
Dátum registrácie: 18 Nov 2014 11:28
Bydlisko: Olomouc

Re: A little Sea in Olmik

Príspevok od používateľa Mispulin »

To triscene: Díky za info.

A přikládám dnešní foto, aby byl znát pokrok: :wink:

Denní osvětlení - čelní pohled
Image004.jpg
Denní osvětlení - 3D
Image007.jpg
Noční osvětlení - čelní pohled
Image015.jpg
S tím nočním osvětlením mě nikdo neporadí? :| Mám ho na noc nechat svítit, nebo stmívat společně s hlavním osvětlením? Jaké máte zkušenosti s chováním ryb, korálů....?
A little Sea in Olmik: 160l, skimmer Tunze 9004, 2x nanostreams Tunze 6045, RedSea reef care program, LED ligts (DIY)
Zdenda
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 299
Dátum registrácie: 08 Mar 2006 14:19
Bydlisko: Zábřeh na Moravě

Re: A little Sea in Olmik

Príspevok od používateľa Zdenda »

Noční osvětlení nemá na nic vliv. Je to jen laciný efekt. V místnosti, kde se spí působí nezdravě a rušivě. Proto jsem ho za těch 25let ještě nepoužil.
triscene
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1033
Dátum registrácie: 08 Aug 2013 09:32
Bydlisko: BA

Príspevok od používateľa triscene »

Ja mam v obyvacke pustene a postupne sa zhasina asi o 2ej rano. Pre mna osobne je pohlad na modru a svietiace koraly ešte krajsi ako cez den ;)
tomokovi
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 790
Dátum registrácie: 26 Aug 2014 08:55
Bydlisko: Částkov-Uherské Hradiště
Kontaktovať používateľa:

Re: A little Sea in Olmik

Príspevok od používateľa tomokovi »

Taky používám a mám rad pohled na koráli jak svítí pod modrým svetlem
Ch.Viridis,A.Ocelaris,G.Loretto,Z.Flaverescence,Ch.Rostratus,V.Puelaris a dvě L.Aboinensis. Montipory,Seriatopory,Acropory,Euphylie a nějaké mekkace.
Používateľov profilový obrázok
shark
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1924
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:26
Bydlisko: Hněvotín

Re: A little Sea in Olmik

Príspevok od používateľa shark »

při té intenzitě svitu si rybky až je budeš mít moc neodpočinou.Bude je to stresovat..Pokud noční svit tak jen omezený čas pro oko akvaristy , jiný význam to nemá.
jakub.vos
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 29 Júl 2014 20:25
Bydlisko: Nový Bor

Re: A little Sea in Olmik

Príspevok od používateľa jakub.vos »

Noční osvětlení má význam pro ryby, aby viděli v noci, dokud jsem jej neměl tak se mi přes noc ztrácely ryby v sasance (stichodactyla haddoni). Na osvětlení AQ 240x75x75cm mám jen 3 led napájené jen 350mA(cca 1W/1led).
Mispulin
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 151
Dátum registrácie: 18 Nov 2014 11:28
Bydlisko: Olomouc

Re: A little Sea in Olmik

Príspevok od používateľa Mispulin »

To shark: Toho jsem se obával. Takže buď jim to na noc budu ztlumovat kompletně, nebo raději vymyslím zapojení, aby se ta modrá taky ztlumila a to na minimální svícení... Díky.
A little Sea in Olmik: 160l, skimmer Tunze 9004, 2x nanostreams Tunze 6045, RedSea reef care program, LED ligts (DIY)
Napísať odpoveď

Návrat na "Vaše nádrže"