laww reef

Ukážte aké krásne alebo zaujímave nádrže máte práve vy. Nezabudnite že je lepšie raz vidieť ako 100 krát počuť.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

laww
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 14 Nov 2014 19:19
Bydlisko: Krahulčí

laww reef

Príspevok od používateľa laww »

Od prosince budu budovat, za asistence kolegy z práce, nove akvarko o rozmerech 150x30x30 tak mi držte palce. Predstava je takova, ze akvarko bude mit vse uvnitr. Komora ktera bude mit cca 25cm ve ktere budou komory. V prvni komore bude filtracni vata (jemna a hruba), druha komora osazena odpenovacem a ve treti bude vytlacne cerpadlo.
Predbezny rozpis:
odpenovac MACRO AQUA Mini Hang On, M-30
osvetleni T5 150cm dlouhe 2x80w telesa Farao
vytlacne cerpadlo NJ1700
Vrtulové čerpadlo - GroTech Reef Stream 5 000 l/h
a dalsi veci budu pripisovat v prubehu stavby.
Drzte mi palce at se vse povede. budu rad za pripominky ci napady jak vylepsit.

Obrazek osvetleni je i s nahradnim telesem a jen jednou modrou zarivkou kterou budu muset jeste dokoupit.
Prílohy
Obrazek osvetleni je i s nahradnim telesem a jen jednou modrou zarivkou kterou budu muset jeste dokoupit.
Obrazek osvetleni je i s nahradnim telesem a jen jednou modrou zarivkou kterou budu muset jeste dokoupit.
Používateľov profilový obrázok
LukasO
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1323
Dátum registrácie: 20 Nov 2011 14:09
Bydlisko: Prostejov

Re: laww reef

Príspevok od používateľa LukasO »

ta komora bude ze strany? tj vnitřní délka akva bude cca 125cm?
Co v tom alkvárku plánuješ? bez toho ti nikdo moc radit nemůže. Ono 30cm není úplně běžný v mořském akva
Nic neumím, nic neznám, ale o to víc rad rozdávám...
Používateľov profilový obrázok
MRysan
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1275
Dátum registrácie: 11 Nov 2013 06:18
Bydlisko: Čáslav

Re: laww reef

Príspevok od používateľa MRysan »

Podle počtu zářivek tam můžeš mít cokoli :) nezapomeň na reflektory.

jen pár poznatků k zamyšlení.....
kup si pořádnej odpěňovač, pokud není ve skříňce, tak je dost důležitá úroveň hluku, zároveň si kup kvalitní odpěňovač. Tenhle náhodou mám jako jeden z mnoha a spokojeně odpočívá někde ve skříni, v provozu byl asi půl dne.

Čerpadla budeš potřebovat minimálně dvě a klidně slabší za předpokladu, že bordel za útesem bude honit oběhové čerpadlo.

ale ne že bych se v tom nějak vyznal, takže ti někdo jistě napíše víc.
Pracuješ v pizzerii?
LPS/SOFT 300l
Používateľov profilový obrázok
GROWERZLIN
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 606
Dátum registrácie: 01 Aug 2010 20:42
Bydlisko: Slušovice(Zlín)

Re: laww reef

Príspevok od používateľa GROWERZLIN »

pokud tam chceš jen pár menších rybek, odpěnovač by to snad utáhl ,pri pravidelne vymene vody ..ale pokud tam chces vic rybek,urcite lepsi odpenovac !!! treba magus nac 3.5 nebo podobny .. jinak zajimavy rozmer .......
SPS LPS+pár soft celkem cca 30 ks
paracanthurus hepatus,Lo vulpinus,Zebrasoma Scopas, 2x ocellaris, 7x chromis, 1x synchiropus splendidus, 2x pseudanthias, 2x kauderni
Používateľov profilový obrázok
vik_33
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3073
Dátum registrácie: 07 Feb 2007 10:10
Bydlisko: Ústí nad Labem
Kontaktovať používateľa:

Re: laww reef

Príspevok od používateľa vik_33 »

Mám nádrž 150x50x50cm a druhou 100x60x60cm. Mohu směle prohlásit, že délka 150 je hezčí, ovšem výška a šířka o pouhých 10cm menší tuto výhodu značně degraduje :( V nádrži o výšce a šířce 30cm bude dost obtížné vystavět reef a proto si myslím, že jeho schopnost "filtrace" bude výrazně nižší, než u větších AQ. Proto bych nepodceňoval "technickou" filtraci a zvážil použití výkonnějšího odpěňovače. Vatu bych nedával vůbec - prát ji každý den je značně nepraktické a delší časový úsek, alespoň zpočátku, bude znamenat snížení, případně až zastavení průtoku filtrem.
Světlo bude dostačující, proudění pak podle osázení AQ ... nikde nebylo napsáno, zde půjde o nádrž FO, sps reef, lps reef, soft případně mix reef ...
350l mixed reef
Obrázok
Malé moře na Labi I
Malé moře na Labi II
vikovo.czObrázok
Jestli Ti chybí odvaha začít,už jsi se vzdal
laww
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 14 Nov 2014 19:19
Bydlisko: Krahulčí

Re: laww reef

Príspevok od používateľa laww »

Kluci diky za ty rozmery ale ja proste mam misto jen na sirku 30cm vic tam dat nemuzu, jako budu se snazit udelat kazdej cm navic ale myslim si ze az bude hotova k-ce bude to max 33cm vysku jsem se upsal. mato byt vyska 40cm. zatim mam koupeny jen ty svetla jelikoz jsem je sehnal za odvoz proto mam 6 zarivek (za ty penize to neber :lol: ) odpenovac jinej dat nemuzu, musim tam dat ten do komory primo v akvarku. doufam ze to bude fungovat. kolega co mi s tim radi uz jich par lidem udelal a vse funguje jak ma tak doufam ze to bude i muj pripad.
Používateľov profilový obrázok
MRysan
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1275
Dátum registrácie: 11 Nov 2013 06:18
Bydlisko: Čáslav

Re: laww reef

Príspevok od používateľa MRysan »

těch odpěňovačů je :D v normální mořský akvaristice tenhle ani neseženeš. koukni na hydor a tunze, ty jsou pěkný, tichý a neurazej ani když jsou vidět
LPS/SOFT 300l
Napísať odpoveď

Návrat na "Vaše nádrže"