600l mořského utrpení

Ukážte aké krásne alebo zaujímave nádrže máte práve vy. Nezabudnite že je lepšie raz vidieť ako 100 krát počuť.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

jarousek
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 34
Dátum registrácie: 07 Aug 2011 12:23
Bydlisko: nelahozeves

600l mořského utrpení

Príspevok od používateľa jarousek »

Ahoj, tak me to nedalo a rozhodl jsem se s Vámi podělit o sve skoro mrtve more! :oops:
Do minulého týdne jsem teda dával na rady prodejcu mořských potřeb a samozřejmě kupoval spousty věcí které mi určitě pomohou. Moc to nezabralo a vysledek :( . Od soboty jsem v kontaktu s některými lidmi s reefka a nestačim se divit! :-)) Pro představu dávam foto akva! A chtěl bych s Vaší pomocí (radami :lol: ) s mrtvého moře vytvořit něco pěkného! :-) ted začínám s těmito hodnotami: KH. 9,6, MG 1470, CA 550, NO3 10, PO4 0,01 . slanost 1,025 . Včera jsem si dovezl CA Reaktor ( taky uz obtezuji tel. nektere s Vas jak to nastavit spravne :-)) . Tak jsem zvedav, jak se to bude časem vyvíjet! :-)
Prílohy
c.JPG
b.JPG
a.JPG
jarousek
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 34
Dátum registrácie: 07 Aug 2011 12:23
Bydlisko: nelahozeves

Re: 600l mořského utrpení

Príspevok od používateľa jarousek »

a ještě trochu utrpení
Prílohy
f.JPG
e.JPG
d_1.JPG
Používateľov profilový obrázok
tragett
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2587
Dátum registrácie: 30 Nov 2011 22:28
Bydlisko: Libušín u Kladna
Kontaktovať používateľa:

Re: 600l mořského utrpení

Príspevok od používateľa tragett »

Jaká je tam filtrace, vidím tam nějaký kanystr? Útes se mi líbí, poskládané to máš hezky, nevýhoda průhledového akva je, že se do něj vejde mooooc korálů :-) Ca a NO3 chce trošku snížit, ostatní je OK. A ryby? vidim tam Králíčkovce, Velliferku, Dascylluse, Klauny, to žluté je Halichoeres Chrysus? U Bodloka s oranžovými ploutvemi nevím název O:-)
Naposledy upravil/-a tragett v 20 Jan 2014 22:37, upravené celkom 1 krát.
GSM, WhatsApp: 721 889 434
Email: jirka.mayrich@seznam.cz
FB: Jirka Mayrich

Moje nádrž: Libušínský jedenapůlkubík
jarousek
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 34
Dátum registrácie: 07 Aug 2011 12:23
Bydlisko: nelahozeves

Re: 600l mořského utrpení

Príspevok od používateľa jarousek »

openovac od aqva medik na 3000 l akva, dale mam napojeny Eheim profesional 3 ( kastrol) a v tom Antiphos a Zoolit
Používateľov profilový obrázok
JiriLucius
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 424
Dátum registrácie: 22 Nov 2010 13:47
Bydlisko: Cesky Dub
Kontaktovať používateľa:

Re: 600l mořského utrpení

Príspevok od používateľa JiriLucius »

Pěkné AQ, nechci tady dělat chytráka jelikož mořské aq nemám tak dlouho jako někteří tu zde na REEF ale není to ještě zbytečné pouštet CA reactor?
kominík
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2298
Dátum registrácie: 03 Dec 2006 15:15
Bydlisko: Rybí-Nový Jičín

Re: 600l mořského utrpení

Príspevok od používateľa kominík »

je to bodlok ctenochaetus tominiensis
s ca reaktorem bych při těchto hodnotách chvíli posečkal,až se hodnoty dostanou na optimální
Používateľov profilový obrázok
tragett
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2587
Dátum registrácie: 30 Nov 2011 22:28
Bydlisko: Libušín u Kladna
Kontaktovať používateľa:

Re: 600l mořského utrpení

Príspevok od používateľa tragett »

S touhle osádkou bych ho zatím nepouštěl. Neni tam nic, co by melo hodnoty nejak vyznamne snizovat, dokud to neosadis SPS korali, nechal bych to bez nej, zbytecne bys ty hodnoty navysil. Ca mas dost vysoke a KH rekl bych OK, neriskoval bych to :-)
GSM, WhatsApp: 721 889 434
Email: jirka.mayrich@seznam.cz
FB: Jirka Mayrich

Moje nádrž: Libušínský jedenapůlkubík
Používateľov profilový obrázok
vik_33
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3073
Dátum registrácie: 07 Feb 2007 10:10
Bydlisko: Ústí nad Labem
Kontaktovať používateľa:

Re: 600l mořského utrpení

Príspevok od používateľa vik_33 »

Podle vápenaté řasy to vypadá, že parametry v nádrži odpovídají naměřeným hodnotám. Odpadní látky budou ale možná poněkud vyšší, než naměřené.
Filtrace je špatná ( co pořád máte s těma kanystrovejma filtrama sakra :roll: ). Neuvedl jsi typ odpěňovače - pokud je to opravdu dělo na 3000l AQ, tak to je přece jenom trochu víc, než by bylo třeba. A pokud je kanystr puštěn naplno, je to také špatně. Odstraňovač fosfátů potřebuje mnohem menší průtok, než je 1700l/h uváděných ve specifikaci kanystráku.
Nevím jaké má nádrž osvětlení a ani jak dlouho je napuštěná. Určitě by jí ale prospělo větší "zalesnění" - podle světla a doby od napuštění bych volil buď větší množství měkkých korálnatců, anebo už odolnější SPS a LPS.
Z měkkých je dobrá capnella, neboť podle jejího stavu dokáže i nezkušený akvarista snadno poznat, jak je na tom nádrž s dusičnany - i bez měření.
Doporučuji napsat sem co nejvíce o celém systému. A pokud chceš rady, které opravdu mohou pomoci, napiš úplně vše. Tzn. nejenom technické parametry systému, ale také co, kdy a v jakém množství do nádrže lejes, nebo sypeš.
A s tím calciákem bych počkal - nemáš v nádrži nic, co by Ti hodnoty snižovalo natolik, abys to musel řešit. Vzhledem k celkem vysokému obsahu Ca i Mg zřejmě používáš sůl s vyšším obsahem těchto prvků, anebo ( a na to sázím ) sypeš do nádrže na radu prodejce chemii, kterou Ti prodal ... a kterou Tvá nádrž ani zdaleka nepotřebuje.
350l mixed reef
Obrázok
Malé moře na Labi I
Malé moře na Labi II
vikovo.czObrázok
Jestli Ti chybí odvaha začít,už jsi se vzdal
jarousek
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 34
Dátum registrácie: 07 Aug 2011 12:23
Bydlisko: nelahozeves

Re: 600l mořského utrpení

Príspevok od používateľa jarousek »

ahoj, ted jsem dorazil domu a CA reaktor hned odstavuji! S tim Antiphos jsem to taky netusil, tak ho vytahnu s hrnce a dam asi do filtru k odpenovaci! Jeste ted! :-) Co se tyce toho odpenovace tak jsme koukali a je od akvamedic, jen neni na 3 tis litru akva, ale na 1500l, jsem to trochu popletl! Co jsem se taky dozvedel, ze zoolit ma byt namoceny min 14 dni a melo by ho tam byt daleko vic nez moje 1 kg na cele akva! Jinak to ze tam mam dat Zoolit rovnou me bylo poradeno samozrejme v obchode a pribalena tez rovnou flaska NO3:PO4-X. A samozrejme jsem pouzival chemii doporucenou, kdy me vyskocilo MG na uzasnych 2700 a hooodne dlouho jsem se toho zbavoval! :-( Jinak me jela delší cas taky UV lampa nonstop, s tim ze jsem predpokladal, jak tomu akva udelam dobre! co se tyce osvetleni tak mam namixovane 10W LED bila s modrou 50:50 dohromady 340W a do toho 4 červený ( predpokladam že to asi taky bude špatně :-( ) i když to mě doporučil jeden pán co mu akva funguje pekne! dal uz me nic nenapada, tak jdu vytahnout ten antiphos a zmerit hodnoty! :roll:
Používateľov profilový obrázok
Majkl.1
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 631
Dátum registrácie: 19 Sep 2011 09:31
Bydlisko: Ostrava
Kontaktovať používateľa:

Re: 600l mořského utrpení

Príspevok od používateľa Majkl.1 »

Hele s temi ledkami nezoufej... ja mam taky 10w chipy a funguje to v pohode. Akorat ja jich mam mene tak hodlam pridat ;)

Odesláno z mého GT-N7100 pomocí Tapatalk 2
600L Reef tank
Reef 340L + 100L filtrace ....
Nano reef 120L ... je už minulostí
jarousek
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 34
Dátum registrácie: 07 Aug 2011 12:23
Bydlisko: nelahozeves

Re: 600l mořského utrpení

Príspevok od používateľa jarousek »

jsem zapome, sul mam red see salt modrou a to práve kvuli nizkým hodnotam prvku, jinak do toho ted dávám NO3:PO4-X od red see a vodu jsem menil deset procent týdně kvuli snížení právě toho MG.
vlčák
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 791
Dátum registrácie: 24 Mar 2008 21:16
Bydlisko: praha

Re: 600l mořského utrpení

Príspevok od používateľa vlčák »

Odstav reaktor a počkej do neděle. Do ničeho jiného nestourej. Uvidíme co dal. Ahoj
moře v Praze
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 520
Dátum registrácie: 26 Sep 2013 08:13
Bydlisko: Praha

Re: 600l mořského utrpení

Príspevok od používateľa moře v Praze »

Začátek je vždy stejný a obchodníci taky. Vodiček a prášků na Kh Ca Mg jsem vyzkoušel hodně a skoro vždy to má nějakou vedlejší reakci. Jestli máš ca reaktor tak ten časem zastane skoro vše co potřebuješ. Já bych to nechal zaběhnout a pokud by byli nějaké velké výkyvy hodnot radši to řešit čistou chemií, výměnou vody.
vlčák
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 791
Dátum registrácie: 24 Mar 2008 21:16
Bydlisko: praha

Re: 600l mořského utrpení

Príspevok od používateľa vlčák »

Jo a ten sumys co jsem zahlédl je v tvých podmínkách chovu srovnatelný s našla pnou minou. Těsně před tím než zemře hlady tak vyvrhne vnitřnosti a to bude cca 10 sekund před smrti poslední ryby v systemu :? Ale neplas a nech ho tam než prijedu. Probereme to. Ahoj
jarousek
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 34
Dátum registrácie: 07 Aug 2011 12:23
Bydlisko: nelahozeves

Re: 600l mořského utrpení

Príspevok od používateľa jarousek »

Ahoj tak přidávám další fota mého akva, při šikanování Vlčáka, kterého otravuji snad každý den a vyplenění akvárka Kačera! :-))
Prílohy
3-02-2014b (kopie).JPG
3-02-2014 a (kopie).JPG
Napísať odpoveď

Návrat na "Vaše nádrže"