Plasterove RSM130

Ukážte aké krásne alebo zaujímave nádrže máte práve vy. Nezabudnite že je lepšie raz vidieť ako 100 krát počuť.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
plaster
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 306
Dátum registrácie: 20 Aug 2006 08:37
Bydlisko: Badín

Plasterove RSM130

Príspevok od používateľa plaster »

Po dlhom čase a presťahovaní sa do domu nebol čas a peniaze na morske AQ na, ktoré mám už vyhradené miesto. No nakoľko je stále v dome čo dokončovať, tak hlavná nádrž musí ešte počkať. Aby som si to čakanie trošku uľahčil , tak som našej malej kúpil do detskej izby RSD 130. Spustené bolo v januári. Začal som úplne od nuly. Set a mŕtve kamene som nakúpil od Fera.
Postupne po zmiznutí nábehovej sinice, cca po troch týždňoch od jej nábehu, som začal osádzať AQ životom.
Súčasný stav je nasledovný:
2x ocellaris
2x decora
1x loreta gramma
1x loricula
1x synchiropus ocellatus
1x lysmata amboinensis
2x slimák
1x pustovník
4x euphyllia
2x zoanthus
1x ricordea florida
2x quadricolorka(na začiatku bola jedna už sa stihla rozdeliť)


Postupne chcem ešte doplniť zopár zoanthusov, farebné variácie ricordea florida a zvyšok sa ešte uvidí.

Postupne popridávam nejaké fotečky
Prílohy
IMG_1539.jpg
A takto to vyzerá po pár mesiacoch
A takto to vyzerá po pár mesiacoch
Takto to vyzeralo po napustení
Takto to vyzeralo po napustení
Naposledy upravil/-a plaster v 05 Jún 2012 15:44, upravené celkom 1 krát.
Pokus o REEF ...
Používateľov profilový obrázok
plaster
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 306
Dátum registrácie: 20 Aug 2006 08:37
Bydlisko: Badín

Príspevok od používateľa plaster »

Ešte pár obrázkov
Prílohy
IMG_1537.jpg
IMG_1523.jpg
IMG_1534.jpg
Pokus o REEF ...
Používateľov profilový obrázok
plaster
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 306
Dátum registrácie: 20 Aug 2006 08:37
Bydlisko: Badín

Príspevok od používateľa plaster »

A dalšia fotka
Prílohy
IMG_1535.jpg
Pokus o REEF ...
Používateľov profilový obrázok
plaster
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 306
Dátum registrácie: 20 Aug 2006 08:37
Bydlisko: Badín

Príspevok od používateľa plaster »

Podarailo sa mi zohnať aj pár polypov ružového zoanthusu, tak dúfam, že sa začne rozrastať ako ten dvojfarebný po ním. Tých polypov je celkovo 13 len sú roztrúsené po tej skalke.
Prílohy
IMG_1506.jpg
Pokus o REEF ...
Používateľov profilový obrázok
plaster
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 306
Dátum registrácie: 20 Aug 2006 08:37
Bydlisko: Badín

Príspevok od používateľa plaster »

Ešte jeden pohľad z bližšia. Kvalita nie je nič moc.
Prílohy
IMG_1551.jpg
Pokus o REEF ...
frantod
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 332
Dátum registrácie: 01 Apr 2012 11:03
Bydlisko: Žilina Bitarová

Plasterove RSM130

Príspevok od používateľa frantod »

pekne rozbehnuté... ;)

ja sťahujem svoje aqua už na tretie miesto (bude posledné) a možem to konečne poskladať ku obrazu svému :)

ale všetkému sa darí :)

hodne zdaru ;)



Sent from my iPhone using Tapatalk
Používateľov profilový obrázok
plaster
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 306
Dátum registrácie: 20 Aug 2006 08:37
Bydlisko: Badín

Re: Plasterove RSM130

Príspevok od používateľa plaster »

Ahojte moriaci, po krátkom čase som si zase našiel čas urobiť pár aktuálnych záberov a podeliť sa s vami o nové prírastky v našom malom reefe.
Takže priebežne som doplnil, Jednu oranžovú fungiu, jeden malý zoanthus, ktorý rástol na malom kúsku SPSka. Ani neviem čo je to za SPS, no tá potvora sa začala pomaly rozrastať a začala rásť akurát cez jeden kvietok zoanthusu. SPSka som vôbec neplánoval mať v tomto aq a počítal som s tým, že zoanthus ho pekne obrastie. No uvidíme kto z koho. Ďalej som doplnil pumpujúcu xéniu a tá zase rástla na úlomku caluastrei(dve malé hlavy), tak uvidíme ako topadne táto symbióza. Pridal som ešte jednu ricordeu floridu(slabo zelená), malý sarkáč a jeden mäkký koral, ktorý teraz neviem ako sa volá. Sú na jednom kameni dva jeden biely a druhý má ružovo fialové ramená. Je to niečo na štýl sinulárie. Zatiaľ sa všetko pekne drží a postupne budem pridávať dalšie LPS a poprípade nejaké mäkké. Ešte by som chcel pridať zévu.
Nakoľko počas rodinnej dovolenky sa staral o aq kámoš, tak straty po návrate neboli až také tragické. Zdochla len jedna decora a preto sa naskytol priestor pre nového plávajúceho člena, viď foto.
Zoanthus, ktorý tam šiel ako prvý(kombinácia dvoch farieb) sa začal pekne rozrastať po kameni. jedna Quadricolorka už hádam úspešne osídlila aq iného moriaka. A tá druhá potvora sa zašila za kameň od zadu. Verím však, že sa zase niekam po čase presunie, aj keď klauni si ju vôbec nevšímajú.
Zatiaľ jedinú zmenu čo som urobil, je že som pridal do filtračnej časti zeolit a phosex. Výmena vody na týždennej báze a dávkujem prodibio BIO NANO REEF KIT.
RSM 001.jpg
RSM 004.jpg
RSM 006.jpg
Naposledy upravil/-a plaster v 11 Aug 2012 20:24, upravené celkom 2 krát.
Pokus o REEF ...
Používateľov profilový obrázok
plaster
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 306
Dátum registrácie: 20 Aug 2006 08:37
Bydlisko: Badín

Re: Plasterove RSM130

Príspevok od používateľa plaster »

A ešte pár fotiek...
RSM 008.jpg
RSM 009.jpg
RSM 010.jpg
Pokus o REEF ...
Používateľov profilový obrázok
plaster
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 306
Dátum registrácie: 20 Aug 2006 08:37
Bydlisko: Badín

Re: Plasterove RSM130

Príspevok od používateľa plaster »

...
RSM 011.jpg
RSM 012.jpg
RSM 015.jpg
Akékoľvek pripomienky sú vítané.
Pokus o REEF ...
Tutanchamon

Re: Plasterove RSM130

Príspevok od používateľa Tutanchamon »

Moc hezký
kominík
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2298
Dátum registrácie: 03 Dec 2006 15:15
Bydlisko: Rybí-Nový Jičín

Re: Plasterove RSM130

Príspevok od používateľa kominík »

sinulárku .. a ten sarkáč bych dal na kámen ,který se dá z akva lehce odstranit ,jelikož tyto koráli brzy ovládnou akva svou velikostí a nebo se jich vzdát a na jejich místo usadit eufilky jsou taky dost velké a majestátní a nikomu nevadí a máš je taky v akva a na jejich místo usadit jiné lps např. fávites.
Ještě než přerostou je můžeš usadit na dno akva sarkáč normálně místo eufilky,sinulárku k právé straně akva ,aby nestínila
můj názor ,ale jinak je vidět koráli v dobré kondici 8)
Používateľov profilový obrázok
plaster
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 306
Dátum registrácie: 20 Aug 2006 08:37
Bydlisko: Badín

Re: Plasterove RSM130

Príspevok od používateľa plaster »

Sarkáč je na svojom kameni a ten je len fixnutý tunze plastelínou. Sinulárka je len zastrčená medzi kamene na svojom podklade.

Dakujem za názor.
Pokus o REEF ...
Používateľov profilový obrázok
plaster
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 306
Dátum registrácie: 20 Aug 2006 08:37
Bydlisko: Badín

Re: Plasterove RSM130

Príspevok od používateľa plaster »

kominík napísal:sinulárku .. a ten sarkáč bych dal na kámen ,který se dá z akva lehce odstranit ,jelikož tyto koráli brzy ovládnou akva svou velikostí a nebo se jich vzdát a na jejich místo usadit eufilky jsou taky dost velké a majestátní a nikomu nevadí a máš je taky v akva a na jejich místo usadit jiné lps např. fávites.
Ještě než přerostou je můžeš usadit na dno akva sarkáč normálně místo eufilky,sinulárku k právé straně akva ,aby nestínila
můj názor ,ale jinak je vidět koráli v dobré kondici 8)

No po dlhšom zvažovaní som dal na tvoje rady a prehádzal som LPSka, Soft corals pôjdu von. Xeniu som po krátkom čase z Caluastrei zoškrabol nakoľko sa začala rozťahovať a nerád by som s ňou za krátko bojoval v celom akvarku. Takže teraz robím miesto pre ďalšie LPSká. Z mäkkých nehám len zoanthus.
Pokus o REEF ...
Používateľov profilový obrázok
plaster
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 306
Dátum registrácie: 20 Aug 2006 08:37
Bydlisko: Badín

Re: Plasterove RSM130

Príspevok od používateľa plaster »

Tak s odstupom času v krátkosti zhrniem moje skúsenosti s RSM 130. Ako skladačka je to super. Údržba bez problémov. Oproti pôvodnej zostave som pridal pár maličkostí. 1. pridal som nad pôvodný biomolitám ešte 4cm hrubý biomolitám hustejšej konzistencie. 2. nad pridaný biomolitan som zavesil do vrecka phosex. 3. na opačnú stranu odpeňovača, k ohrievaču som zavesil do vrecka aktívne uhlie(pôvodne bolo vo vrecku na peletkách pod čerpadlami). Nakoľko sa uhlie mení relatívne často, u mňa každý mesiac, tak preto som mu našiel nové miesto, ktoré je ľahko prístupné. 4. keramické pelety som vybral z pôvodného vrecka, nakoľko sa rýchlo zanášalo a spomaľovalo prietok a tým sa horšie nastavovala výška hladiny. Akonáhle som ich vyhodil z vrecka von a nasypal ich tam len navoľno, tak je to super regulovateľné. 5. priestor medzi peletami a čerpadlami som plastovou prepážkou rozdelil v uhlopriečke na dve polovice a do jednej som vsunul vo vrecku zeolit. 6. na koniec hadičky odpeňovača som dal tlmič.

Info ohľadne údržby:
Výmena 12,5L vody týždenne(polovica 25L bandasky). Menil som 25L týždenne no bolo to zbytočne veľa.
2x týždenne dávkujem All In One od Microbe Lift
ďalej dávkujem Complete od Microbe lift, množstvo určujem podľa potreby(stačí len sledovať stav koralov a hneď by mal akvarista vedieť čo je všetko OK), aj 4x týždenne.
1x týždenne vyčistenie biomolitanu, prepratie vreciek, vyčistenie odpeňovača, čistenie skiel.
Kŕmenie rýb 1x denne artémie, občaš im ešte dám aj sušenú.
Koralom dávam artémie pipetou každý druhý deň, vtedy úplne odstavím čerpadlá.

Medzičasom som sa musel zbaviť centropyge loricula nakoľko jej už zjavne začalo byť akvárko malé a začala obhánať ostatných obyvateľov nádrže.

Foto pridám v krátkom čase.
Pokus o REEF ...
Používateľov profilový obrázok
plaster
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 306
Dátum registrácie: 20 Aug 2006 08:37
Bydlisko: Badín

Re: Plasterove RSM130

Príspevok od používateľa plaster »

Tak ako som slubil, prikladám pár fotiek.
Prílohy
predok.JPG
pravobok.JPG
Lavobok.JPG
Pokus o REEF ...
Napísať odpoveď

Návrat na "Vaše nádrže"