650 litrové moře

Ukážte aké krásne alebo zaujímave nádrže máte práve vy. Nezabudnite že je lepšie raz vidieť ako 100 krát počuť.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

kominík
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2298
Dátum registrácie: 03 Dec 2006 15:15
Bydlisko: Rybí-Nový Jičín

Re: 300 litrové moře

Príspevok od používateľa kominík »

Je- li KH nízké a Ca vysoké, necháme CO2 nezměněné a znížíme průtok nejmíň jak to jen jde, ale nesmí být voda v reaktoru mléčná
Mg dorovnáš růčo
Používateľov profilový obrázok
VINTR
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2322
Dátum registrácie: 19 Júl 2008 11:04
Bydlisko: Kuřim

Re: 300 litrové moře

Príspevok od používateľa VINTR »

Nedodávám nic. Ještě mě napadla myšlenka, jak je na tom sůl.... (musím to změřit.....), průtok jsem dal na min již při ca 460.... a prihodil do reaktoru dolomit na Mg od gortechu...
Používateľov profilový obrázok
VINTR
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2322
Dátum registrácie: 19 Júl 2008 11:04
Bydlisko: Kuřim

Re: 300 litrové moře

Príspevok od používateľa VINTR »

Musím změnit značku sole, jinak se nika nedostanu, namíchaná voda má již 500+ Ca. Nějak jim to při výrobě muselo ujet...
Používateľov profilový obrázok
Erik81
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 375
Dátum registrácie: 27 Aug 2015 17:07
Bydlisko: Praha 8

Re: 300 litrové moře

Príspevok od používateľa Erik81 »

Koukám, že plátovka Ti moc hezky roste! Neměl jsi sasanku? A Xéniím jsi vysavil stopku? Jinak to vypadá hezky upraveně a čistě :)
Nano 96l - od Jadranu k SPS
Erikovo 176l okno do moře
EcoTech Radion XR30w G2 - Jebao RW4->Tunze Turbelle Nanostream 6040, Jecod SOW4 - Tunze 9004->Tunze 9012 DC - AquaClear50 - Tunze 3155 - Jebao DP4
Používateľov profilový obrázok
VINTR
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2322
Dátum registrácie: 19 Júl 2008 11:04
Bydlisko: Kuřim

Re: 300 litrové moře

Príspevok od používateľa VINTR »

Plátovka roste až moc! xénča je nechaná na skle (jednoduchá údržba) a místo caulerpy ve filtru, roste strašně rychle. Nedávno jsem škrabal a dával dál....... i s jiným "plevelem" i s nějakou sasanku. Sasanky tam jsou stále ve trojici až čtveřici, ale jak stouplo Ca tak začaly feny cestovat..... Na sasankách je nejhorší je uhlídat na jednom místě, když je krmíš celkem rychle se množí a je to pro mě nežádoucí....., by mi stačilo, kdyby zůstala na jednom místě a nemnožila se.....
Používateľov profilový obrázok
VINTR
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2322
Dátum registrácie: 19 Júl 2008 11:04
Bydlisko: Kuřim

Re: 300 litrové moře

Príspevok od používateľa VINTR »

Ahoj, nastříhal jsem dnes gorhošku, kdyby někdo z okolí Brna chtěl a náhodou :lol: rozlamoval euphyllia glabrescens a zůstal mu i jen jeden polyp rád vyměním a přidám klidně i nějakej frág něčeho jiného co mám......, třeba caulastreu zelenou mám po dvou polypech sem ulomil......
https://www.youtube.com/watch?v=fBXVfTRhXXQ
Prílohy
WP_20161211_14_19_31_Pro.jpg
Naposledy upravil/-a VINTR v 11 Dec 2016 21:14, upravené celkom 2 krát.
Používateľov profilový obrázok
Mender
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 650
Dátum registrácie: 04 Mar 2015 08:11
Bydlisko: Olomouc

Re: 300 litrové moře

Príspevok od používateľa Mender »

Dívám se, že tam máš dvě Flavescensky - neperou se? Šly do akvarka současně, nebo jsi je tam dával postupně?
Používateľov profilový obrázok
VINTR
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2322
Dátum registrácie: 19 Júl 2008 11:04
Bydlisko: Kuřim

Re: 300 litrové moře

Príspevok od používateľa VINTR »

Dráždí tě to co :mrgreen: . To je tajemství :mrgreen: . Teď vážně, jasně že se škádlí, ale mám je tam již několik let a mají v tom jasno kdo je kápo. Jak jsem je tam dával, postup následující: Koupil jsem jednoho a do roka povyrostl. Přikoupil jsem další dva (prcky poloviční). Jeden z nich do tří dnů zdechl (byl špatný už od obchodníka, nechtěl žrát, něco mu bylo.....). Tak už byly dva. Po půl roce jsem přikoupil další dva prcky (ty to daly na pohodu). takže byly čtyři :wink: . Po roce jsem pozoroval jejich povahy. Velkej (první) to má na salámu, ale řídí to. Druhej je šikanista a šikanoval ostatní dva, ale nebylo to velký drama....... Po roce jeden ochřadl a šikanista ho dotáhl (byl nejmenší a nejslabší) a po dalším roce se stalo něco podobného se třetím. No a jsou tam dva :roll: Šikanista si na velkýho netroufne a velký ho sem tam usadí, aby bylo jasno kdo je kápo. Kdyby nebylo šikanisty myslím, že by to ty dva daly taky..... je to o povaze ryb a nikdy nevíš na jakou kápneš. Když přidávám jakoukoli rybu tak je tři dny největším trýznitelem ten šikanista a pak se na to vybodne....... Pokud chceš přidávat do toho tvýho nádhernýho akvária žluťáky přidej je po dvou a ať jsou malinkatí, pak si myslím, že to daj.... Velkej tomu bude velet a ze začátku je srovná, ale fígl je v tom, že jsou malí a proplují tam kde on ne :wink:
Používateľov profilový obrázok
VINTR
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2322
Dátum registrácie: 19 Júl 2008 11:04
Bydlisko: Kuřim

Re: 300 litrové moře

Príspevok od používateľa VINTR »

Tady jsou ti loupežníci všichni pohromadě. Dlouho spolu byly...... historické video :roll:

Naposledy upravil/-a VINTR v 05 Apr 2020 16:09, upravené celkom 2 krát.
Používateľov profilový obrázok
Mender
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 650
Dátum registrácie: 04 Mar 2015 08:11
Bydlisko: Olomouc

Re: 300 litrové moře

Príspevok od používateľa Mender »

Super. Díky.

Vím že můj systém ještě zvládne nějakou větší rybu, ale už dlouho přemýšlím co tam přidat. Je fakt, že dát tam další Flavescensku mě zatím vůbec nenapadlo, ale ty jsi mě inspiroval, tak to asi zkusím :-).

Jinak video je nedostupné.
Používateľov profilový obrázok
VINTR
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2322
Dátum registrácie: 19 Júl 2008 11:04
Bydlisko: Kuřim

Re: 300 litrové moře

Príspevok od používateľa VINTR »

už to zřejmě jede.
Používateľov profilový obrázok
VINTR
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2322
Dátum registrácie: 19 Júl 2008 11:04
Bydlisko: Kuřim

Re: 300 litrové moře

Príspevok od používateľa VINTR »

VINTR napísal:Ahoj, nastříhal jsem dnes gorhošku, kdyby někdo z okolí Brna chtěl a náhodou :lol: rozlamoval euphyllia glabrescens a zůstal mu i jen jeden polyp rád vyměním a přidám klidně i nějakej frág něčeho jiného co mám......, třeba caulastreu zelenou mám po dvou polypech sem ulomil......
https://www.youtube.com/watch?v=fBXVfTRhXXQ
Brňáci, nikdo nic?
Používateľov profilový obrázok
VINTR
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2322
Dátum registrácie: 19 Júl 2008 11:04
Bydlisko: Kuřim

Re: 300 litrové moře

Príspevok od používateľa VINTR »

Chtěl bych tady rozvést diskuzi nad správným obsahem vápníku, ahořčíků a KH. Tyto hodnoty mají být nějak "svázany". Jde mi o to jaká hodnota je ještě OK jaká je už za...... mám Ca 460, Mg 1455 a KH sotva 8 (doví dával jsem soudu do odparu). A tady ta sůl udává pro mě šílený hodnoty již po namíchání. Jaký stavy jsou tedy dobrý rozmezí např. netrap se, když máš Ca od 400 do 500 a Mg od 1200 do 1500 a Kh od 6 do 14.

tady ta sůl je jaksi jinde s obsahem Ca a Mg...
http://www.seashop.cz/?action=detail&id ... &catg=1140

mě spíš tato sůl přijde pro ty co nepoužívají doplňování prvků nebo Ca reaktor, že při částečné výměně se dostanou tak nějak kam potřebují, ale nesmí to přehnat.....
martin01
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1377
Dátum registrácie: 08 Sep 2011 19:21
Bydlisko: Doksy (Kladno)
Kontaktovať používateľa:

Re: 300 litrové moře

Príspevok od používateľa martin01 »

Optimální hodnoty jsou jasné. A pohybovat se dlouhodobě mimo ně, bude poškozovat stavbu těl korálnatců. Já mám teď delší dobu Ca 350 a Mg 1260, ale dobře to není.
Napísať odpoveď

Návrat na "Vaše nádrže"