Moře 1000

Ukážte aké krásne alebo zaujímave nádrže máte práve vy. Nezabudnite že je lepšie raz vidieť ako 100 krát počuť.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
amsi
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3519
Dátum registrácie: 08 Feb 2006 14:14
Bydlisko: Bohumín

Re: Moře 1000

Príspevok od používateľa amsi »

aquain napísal:A nenechat se oblbnout
tak tak :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: 8)
Používateľov profilový obrázok
amsi
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3519
Dátum registrácie: 08 Feb 2006 14:14
Bydlisko: Bohumín

Re: Moře 1000

Príspevok od používateľa amsi »

Hele , my to nevyřešíme a ani jeden toho druhého nepřesvědčíme ... každý dělá jak chce ,nebo jak umí. Ty argumentuješ že nejvíc akvarek lehlo po KZ ,DSB , Peletkách ..... nebudu to hledat :wink: Na druhou stranu jak se podívám na ty nejhezčí akvaria ... buď co jsem viděl na živo ,nebo na netu ... jsou pro změnu na KZ , Peletkách ..... a DSB :roll:
Když mám DSB ..... MUSIM se postarat o nějakou zálohu
Když se mi místnost přehřívá .... MUSIM to udělat tak at jsem chráněn
atd
atd
A jaký je poměr třeba tady na reef.sk ??? KZ ... DSB ... PELETY ... BERLIN ... REFUGIUM .... ????? nevim ... možná namět na anketu ?
Používateľov profilový obrázok
amsi
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3519
Dátum registrácie: 08 Feb 2006 14:14
Bydlisko: Bohumín

Re: Moře 1000

Príspevok od používateľa amsi »

... na druhou stranu , nevím kolik lidí (krom těch co tady i tak přispivaji a vime na cem jedou) by se zůčastnilo ankety ... a nedej bože že by snad byli ochotni i něco o tom svém napsat nebo dát fotku .... , protože jsou zde určití jedinci, kteří dovedou určitým lidem (dost jich je) tak nějak znepříjemnit , až napsal bych zkazit radost z něčeho, co oni dokázali ,co se jim líbí ... :cry:
a tak utekli pryč .... někam jinam.
aquain
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1149
Dátum registrácie: 17 Apr 2006 12:45
Bydlisko: PRAHA

Re: Moře 1000

Príspevok od používateľa aquain »

O čem to je. Krásná akvária se super barevnými SPS jsou velmi nákladný a tenký led. Myslím že to je spíš touha, nebo sen, ke kterému vedou drahé pády a překážky. Jen jsem chtěl říct, že lze udělat i krásná akvária bez velkých rizik, které doprovodné systémy nabízejí
aquain
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1149
Dátum registrácie: 17 Apr 2006 12:45
Bydlisko: PRAHA

Re: Moře 1000

Príspevok od používateľa aquain »

Jednou jsi to tady AMSI napsal. Někdo sem dá fotku akvária ve vrcholné formě(po DSB, KZ,peletkách a zázracích) ale pak se stane cosi....ale pak už se s tím co zbylo, nikdo chlubit nebude(OSVIN a další - klobouk dolů)
Asi není až tak velké umění akvárium dotlačit do vrcholného výrazu. Já si myslím že je umění ho v té formě udržet
Používateľov profilový obrázok
morskysvet.sk
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 909
Dátum registrácie: 01 Mar 2012 21:30
Bydlisko: Podkylava
Kontaktovať používateľa:

Re: Moře 1000

Príspevok od používateľa morskysvet.sk »

morska akvaristika je tak jednoducha a krasna ...staci len zabezpecit kvalitne podmienky, stabilne prostredie a hodnoty vody...krmenie a stopove prvky...to je vsetko a je jedno akou metodou ci sposobom... nic ine nic menej nic viac. to ako si to kto zabezpeci proti vykyvom teploty, salinity,hodnotami zivin....,vypadkom el.prudu je uz na nom.
Neni to perpetum mobile! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Naposledy upravil/-a morskysvet.sk v 19 Jan 2015 12:07, upravené celkom 1 krát.
aquain
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1149
Dátum registrácie: 17 Apr 2006 12:45
Bydlisko: PRAHA

Re: Moře 1000

Príspevok od používateľa aquain »

Ano! Velmi dobrý názor od odborníka ze zahraničí !
ome
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 127
Dátum registrácie: 28 Nov 2005 21:37
Bydlisko: rožnov pod radhoštěm

Re: Moře 1000

Príspevok od používateľa ome »

Má pravdu předsedo!
kominík
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2298
Dátum registrácie: 03 Dec 2006 15:15
Bydlisko: Rybí-Nový Jičín

Re: Moře 1000

Príspevok od používateľa kominík »

během týdne přidám foto po nějakém ,,kolabsu ,,selhání techniky,jelikož se v tom stále vrtám a tím nejsou koráli v nějaké kondici,ale to už mou vinou,protože určité druhy měli nějakou bacteriální nemoc a tak jsem to řešil jodovými lázněmi a to se jim asi moc nelíbilo a jsou ještě ne úplně rozvité.
chtěl jsem dát tunze doplnovač odparu - taky není zrovna nejlevnější,ale pořád o tom přemýšlím ano - ne ,jelikož taky není až tak úplně bezporuchový a ZA NĚJAKÝ čas bych to řešil znova

jinak viděl jsem taky reefové akva s KZ metodou a musím říci,že opravdu fungují a to luxusně,ale je to o precíznosti od založení akva i techniky až po každodenní údržbu a kapání jednotlivých preparátů a testů vody - což u mne nehrozí :oops:

taky reefové akva na kombinaci dsb + peletky + opravdu silný odpěňovač jsi tady pár uživatelů určitě taky pamatuje a opět luxusní akva s citem majitele,který taky ví co dělá

věřím,že akva se dá dělat mnoha způsoby a záleží na každém z nás co je schopen tomuto koníčku obětovat - samozřejmě,že se nebavím o penězích,je to hodně o čase a pozorumění si s akva,hodně číst - znovu se vzdělávat s danou problematikou apod. a ono to není zrovna jednoduché se se vším srovnat - učit se,učit se,učit se :mrgreen:
Používateľov profilový obrázok
amsi
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3519
Dátum registrácie: 08 Feb 2006 14:14
Bydlisko: Bohumín

Príspevok od používateľa amsi »

Pro urcite lidi je to takovy nejaky logicky posun ... NE NUTNY !! Ale asi pro ty, ktere to fakt bavi , se starat, koukat jak to roste , ze muze treba s nekym neco vymenit .... dalsi skupina to ma rada a je spokojena ze so to tam hybe a barevnost dodaji treba Zoantusy ... pak mame lidi co se jim financne dari a jsou do toho ponoreni hloubeji a diky svym financim muzou jit do echt techniky a snazi se pak udrzet i barevnejsi koraly , a jsou ochotni treba i cistit sklo a menit si vodu (akva je bavi) no a jiste nemala skupina budou ti pro nez je zkratka morske akva libivy doplnek k mramorovemu stolu a kozene sedacce, pro takove je logicky sice barevnejsi ale mrtve stojici koral mene atraktivni nez neco hybajici se a u toho vetsi pocet ryb (to navstevy oceni vice) To uz samozrejme muze byt problem pro udrzeni kvalitni ciste vody , takze se tam ani nehodi spska davat. Udrzba tohoto je mene casove narocna a navic to za ne dela nekdo jiny. Tito lide mi samozrejme nevadi !!! Ale uz to nejsou akvaristi ....
Tady .. si myslim jsou hlavne NADSENCI .... nekdo vice pri penezich , nekdo naopak .... ale zkratka je pro me fajn kdyz sezenu pekny frag ... a on roste a kdyz dokonce udrzim i barvu !!!!! I za cenu vetsi casove narocnosti ..... tak mam radost. A o tom to pro me je ...
Proto se nemuzu s nekteryma v nazorech shodnout .... :-)
kominík
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2298
Dátum registrácie: 03 Dec 2006 15:15
Bydlisko: Rybí-Nový Jičín

Re: Moře 1000

Príspevok od používateľa kominík »

jaké máte zkušenosti s Reef Pearls 500 - 1000 mikro
Hlavně mne zajímá reakce LPS korálů
Používateľov profilový obrázok
JardaH
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 583
Dátum registrácie: 28 Nov 2005 13:56
Bydlisko: Turnov, ČR
Kontaktovať používateľa:

Re: Moře 1000

Príspevok od používateľa JardaH »

Jakákoliv mixovaná směs my přijde lepší, po té okamžitě lapou polypy SPS i LPS. Na toto moc nereagují, až když je v akváriu hnědá kaše, tak to registrují a nebo musí být hladoví :D .
Používateľov profilový obrázok
JardaH
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 583
Dátum registrácie: 28 Nov 2005 13:56
Bydlisko: Turnov, ČR
Kontaktovať používateľa:

Re: Moře 1000

Príspevok od používateľa JardaH »

Osobně to přidávám do mixovaných směsí, ono to natáhne chuť ze směsi a pak to žerou okamžitě.
kominík
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2298
Dátum registrácie: 03 Dec 2006 15:15
Bydlisko: Rybí-Nový Jičín

Re: Moře 1000

Príspevok od používateľa kominík »

nějaké foto zbylých korálků
IMG_20150408_153708.jpg
IMG_20150408_153736.jpg
IMG_20150408_153418.jpg
kominík
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2298
Dátum registrácie: 03 Dec 2006 15:15
Bydlisko: Rybí-Nový Jičín

Re: Moře 1000

Príspevok od používateľa kominík »

pár
Prílohy
IMG_20150408_153753.jpg
IMG_20150408_153451.jpg
IMG_20150408_153552.jpg
Napísať odpoveď

Návrat na "Vaše nádrže"