Moje další moře -Zdeněk

Ukážte aké krásne alebo zaujímave nádrže máte práve vy. Nezabudnite že je lepšie raz vidieť ako 100 krát počuť.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

maros002
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 787
Dátum registrácie: 04 Nov 2011 21:30
Bydlisko: Ostrava-Zábřeh

Re: Moje další moře -Zdeněk

Príspevok od používateľa maros002 »

Mám akva 160x60x60, prosvítí to úplně v pohodě. Stejné světla má i amsi, a akva má nádherné. Já mám ale ty světla 300w, 2 kusy. 40 cm nad hladinou. Marián
Maroš 480 ka
Používateľov profilový obrázok
Zdenek
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 405
Dátum registrácie: 09 Dec 2005 11:27
Bydlisko: Velké Meziříčí

Re: Moje další moře -Zdeněk

Príspevok od používateľa Zdenek »

Tak jsem si objednal také nová světla a ještě bych měl dotaz, čím je spínáte. Vím že se dají použít na každý okruh jedny spínací hodiny, ale určitě bude existovat něco, kde by se dalo nastavit spínání jednotlivých zásuvek, tak abych nemusel mít osmery hodiny :D
Díky za info
Nejsem chemik. Bohužel
canart
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 35
Dátum registrácie: 24 Nov 2009 16:55

Re: Moje další moře -Zdeněk

Príspevok od používateľa canart »

nedajú sa tie svetlá náhodou prepojiť navzájom, čiže ti vzniknú 2 výstupy? Tak môžeš napojiť každý okruh (biela, modrá) zvlášť na spínacie hodiny.
kominík
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2298
Dátum registrácie: 03 Dec 2006 15:15
Bydlisko: Rybí-Nový Jičín

Re: Moje další moře -Zdeněk

Príspevok od používateľa kominík »

dají,ale orig. kable na propoj nejsou obsahem balení
osobně mám vyřešeno prodlužovačkou s více výstupy na jedny hodiny
canart
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 35
Dátum registrácie: 24 Nov 2009 16:55

Re: Moje další moře -Zdeněk

Príspevok od používateľa canart »

ja som myslel, že s každým svetlom sú 2 káble. Však tie svetlá sa musia dať pripojiť do zásuvky aj samostatne, tak musia mať aj po 2 káble.
kominík
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2298
Dátum registrácie: 03 Dec 2006 15:15
Bydlisko: Rybí-Nový Jičín

Re: Moje další moře -Zdeněk

Príspevok od používateľa kominík »

to ano ,připojovací kable tam jsou ,ale to nejsou propojovací mezi světly ,ty mají jiné koncovky - je to vidět na foto
canart
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 35
Dátum registrácie: 24 Nov 2009 16:55

Re: Moje další moře -Zdeněk

Príspevok od používateľa canart »

aha, ok, lebo tam píšu, že: Each light comes with 2 plugs. The lights plug into one another with the cords supplied.
A že nie je potrebné kupovať ďalšie káble.
Používateľov profilový obrázok
Zdenek
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 405
Dátum registrácie: 09 Dec 2005 11:27
Bydlisko: Velké Meziříčí

Re: Moje další moře -Zdeněk

Príspevok od používateľa Zdenek »

Ahoj Pavlíku, rád Tě zase "slyším" :D :D
Tak že pokud to správně chápu, tak např. jedna prodlužka-hodiny modrá, druhá prodlužka -hodiny bílá. Případně další, aby se seplo jedno světlo modře a po chvíli další modre poté bílá, všechny bíle. Tak že by mohly stačit na čtyři světla čtvery hodiny.
Děkuji
Nejsem chemik. Bohužel
Používateľov profilový obrázok
Zdenek
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 405
Dátum registrácie: 09 Dec 2005 11:27
Bydlisko: Velké Meziříčí

Re: Moje další moře -Zdeněk

Príspevok od používateľa Zdenek »

A ještě jedna otázka. Víte někdo, jaký je rozdíl mezi světlem černým a šedým?? Jenom barva?

https://www.ebay.com/sch/i.html?_from=R ... W&_sacat=0
Nejsem chemik. Bohužel
Robert-OV
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 203
Dátum registrácie: 14 Jan 2013 15:27
Bydlisko: Ostrava

Re: Moje další moře -Zdeněk

Príspevok od používateľa Robert-OV »

V rámci možností a požadavků na spínání se snaž počet spínacích hodin zredukovat. Teprve nedávno jsem zjistil, že napájecí kabely se dají použít i jako propojovací mezi jednotlivými svítidly.
Schuko zástrčka pasuje do těch US zdířek na světlech :lol: :lol: :lol:
kominík
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2298
Dátum registrácie: 03 Dec 2006 15:15
Bydlisko: Rybí-Nový Jičín

Re: Moje další moře -Zdeněk

Príspevok od používateľa kominík »

čau Zdendo - tak nějak to mám - část modrých na přeskáčku ,do plných modrých,přidání části bílých na přeskáčku a do plných - večer zpět
to Robert - dobré vědět,nezkoušel jsem a ani mne to nenapadlo to do těch šílených zásuvek strkat :lol: ,ale více méně mi to takhle vyhovuje ,pozvolně přidávat a odebírat - není to takový šok pro ryby i ostatní život

jinak světla jsem koupil od německého prodejce - v popisu prodejce pro reef , 4ks stály 8500 ,- kč se vším a do 4 dnů doma ,ještě musím dvě nebo tři dokoupit,jelikož jsem zjistil,že mají celkem 103 W ks a to je pro moje akva málo,ale svítí slušně .Důležité je nesvítit naplno ,ale nechat přivykat ,abys to nespálil - hlavně lps
Používateľov profilový obrázok
Zdenek
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 405
Dátum registrácie: 09 Dec 2005 11:27
Bydlisko: Velké Meziříčí

Re: Moje další moře -Zdeněk

Príspevok od používateľa Zdenek »

Ahoj kluci, potřebuju poradit.
Mám odpěňovač Grotech HEA 150. Je u něj originál čerpadlo Ehaim 1250. Když jsem odpěňovač koupil, tak jsem na něj dal NJ3000, které mě teď odešlo. Tak že jsem zase zpátky dal Ehaim. Problém ale je, že jakmile mě voda v odpěňovači stoupne k přírubě na sběrnou nádobu, takodpěňovač přestane nasávat vzduch. Tak že neodpěňuje. Když snížím hladinu, tak jde odpěňuje, ale pěna v podstatě nedoleze do sběrné náplně. Zkoušel jsem celý odpěňovač podložit, nebo i víc zatopit vodou, ale bez výsledku. Máte někdo s tímto zkušenost, nebo máte tento odpěňovač?
Díky za radu
Nejsem chemik. Bohužel
Používateľov profilový obrázok
VINTR
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2320
Dátum registrácie: 19 Júl 2008 11:04
Bydlisko: Kuřim

Re: Moje další moře -Zdeněk

Príspevok od používateľa VINTR »

Nemám takový odpěňovač, ale již jsem se díval, že to má jinak než normálně. Prostě nasávání vzduchu je jako restriktor na výstupu. Vzduch nenastává a nešlehá jehličkové čerpadlo (tento způsob je účinnější), ale jen směšuje. Prokontroluj restriktor. Osobně bych hadičku napojil na nasávání čerpadla a tu druhou ucpal. Jednoduše před vstupem na trubce do čerpadla vyvrtat díru a vsunout do ní vzduchovou hadičku a zalomil směrem k čerpadlu v trubce a pak napojil na tlumič. Dá se to provést i lépe....., ale toto je nejjednodušší.
Používateľov profilový obrázok
Zdenek
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 405
Dátum registrácie: 09 Dec 2005 11:27
Bydlisko: Velké Meziříčí

Re: Moje další moře -Zdeněk

Príspevok od používateľa Zdenek »

Díky za reakci. Vzduch jsem předělal. Je to daleko hlučnější, ale alespoň něco to šlehá. Jen mě pořád nejde do hlavy, jak to má fungovat origo
Nejsem chemik. Bohužel
Používateľov profilový obrázok
VINTR
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2320
Dátum registrácie: 19 Júl 2008 11:04
Bydlisko: Kuřim

Re: Moje další moře -Zdeněk

Príspevok od používateľa VINTR »

origo to nešlehá vzduch nejde přes hlavu, ale jen průtokem přisáva. Funkce je stejná jako u čerpací hlavy, úplně stejný princip (čím vyšší průtok tím víc přisává vzduch). Pokud jsi to udělal jak jsem psal, bude nasávat daleko více vzduchu šlehat jej a bude bohatá pěna. Bohužel je to i hlučnější, tlumič pomáhá... ale zde se projeví i nedokonalost provedení.... Ono to chrochtá i u originálu. čím vyšší účinnost (víc saje vzduch) tím je to hlučnější....

na konci je to vidět jak to pracuje, stejný princip:
https://www.youtube.com/watch?v=FwHTn9jHXuQ
Napísať odpoveď

Návrat na "Vaše nádrže"