FanTomasova 1200vka

Ukážte aké krásne alebo zaujímave nádrže máte práve vy. Nezabudnite že je lepšie raz vidieť ako 100 krát počuť.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
bradoo
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 415
Dátum registrácie: 11 Apr 2011 12:15
Bydlisko: pov.bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: FanTomasova 1200vka

Príspevok od používateľa bradoo »

Abyzz A100 :mrgreen: Možno by stačila aj tá dcp 15 000, ale výtlak by som dal určite 40mm. Tých 4000l/h by mi stačilo. Otázne je či to bude pravda a bude mať taký prietok - predsa je to len čína. Neviem prečo všetci preferujú väčší výtok ako prítok. Tým, že dáš 40mm, tak ušetríš el. energiu - prietok bude výrazne väčší. Pokiaľ budeš mať 2 výtoky pracovné a 1 poistný, tak možno by stačili 2x 32mm pracovné , 1x 40mm poistný. To ale len v prípade, že dáš ventily na pracovné rúrky až dole do filtračky - hmotnosť vody v 4m by mala výrazne pomáhať s odtokom. Silnejšie čerpadlo ale samozrejme nevadí. Najlepšie by bolo, keby sa vyjadril niekto kto má reálne filtračku o poschodie nižšie, aké hrúbky rúriek použiť.
Používateľov profilový obrázok
kubrt
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 759
Dátum registrácie: 15 Nov 2005 06:56
Bydlisko: TN

Re: FanTomasova 1200vka

Príspevok od používateľa kubrt »

Ahoj,

este mi sice chybaju cca 2 tyzdne k napusteniu 500 litrovej nadrze a 350 litroveho filtra, ale pouzil som 2x40mm prepadove trubky (durso + bez dursa) a vytlak 1x25mm Abyzz A100. Dopravna vyska z pivnice 3,4m. Tlacit chcem cca 2500l/h aby stihal Rollermat na priamo. Stacili by aj 32mm trubky ale ked budem chcem v buducnosti zvacsit nadrz, tak sa s PVC uz babrat nebudem. Na vytlaku z cerpadla som dal 4 odbocky (kalciak, valce ...)

Skus pozret kalkulacky na reefcentrale:
http://reefcentral.com/index.php/draino ... -size-calc
Používateľov profilový obrázok
Franky
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 715
Dátum registrácie: 18 Jan 2007 20:30
Bydlisko: Nitra

Re: FanTomasova 1200vka

Príspevok od používateľa Franky »

No páni tak som to meral ešte raz a celé a výtlačná výška by mala byť 3,2 m - takže uvažujem skôr nad tým jebao 20 000l/h to udáva výtlak 9,5m, za 250 eur je to super kúpa aspoň na začiatok a keď po roku odijde tak potom kúpim niečo kvalitnejšie (a už poučený), inak si myslím že to bude stačiť. Ono kolien v potrubí budú 2 kusy, 90 stupnové - plus ako si tu písal kubrt veľmi dobrý nápad (vobec ma to nenapadlo), nechám si z neho urobiť zo 3-4 odbočky na kalciak, fluidne valce. No a teda tie prepadové trubky spravím teda radšej 40mm ? .
Používateľov profilový obrázok
VINTR
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2320
Dátum registrácie: 19 Júl 2008 11:04
Bydlisko: Kuřim

Re: FanTomasova 1200vka

Príspevok od používateľa VINTR »

Za mě 40tky. A proč by nemělo vydržet, vydrží. Ja ma DCT 4000 již nějaký rok a jede na plný výkon. Pri plném výkonu lze lehce slyšet, takový bzučivý zvuk jako F1 v vzáběhu :).
Používateľov profilový obrázok
VINTR
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2320
Dátum registrácie: 19 Júl 2008 11:04
Bydlisko: Kuřim

Re: FanTomasova 1200vka

Príspevok od používateľa VINTR »

Spotřeba udávaných 30w dle mě nemá, bude to horši, tak 40-50w... Možná mají jiný měřák. 30w snad v nejnižším modu.
Používateľov profilový obrázok
Franky
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 715
Dátum registrácie: 18 Jan 2007 20:30
Bydlisko: Nitra

Re: FanTomasova 1200vka

Príspevok od používateľa Franky »

Super tak to si ma potešil, myslím že za tú cenu je to dobrý kauf, čo hovoríte na tento odpeňovač ?
http://www.morskecentrum.sk/eshop/produ ... -cone-3000
babajaga
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 559
Dátum registrácie: 18 Nov 2014 23:17
Bydlisko: Nitra

Re: FanTomasova 1200vka

Príspevok od používateľa babajaga »

Skus popozerať odpenovac takých známych značiek, napr deltec sc2560, ATI nenapadne ma typ, nyos quantum 300 a pod. Theiling odpenovac neviem aký je, ale podľa tej ceny asi nič moc.
Viem je to veľká pálka, ale treba to
martin01
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1377
Dátum registrácie: 08 Sep 2011 19:21
Bydlisko: Doksy (Kladno)
Kontaktovať používateľa:

Re: FanTomasova 1200vka

Príspevok od používateľa martin01 »

Mám to Jebao s výkonem 20 000l a naprostá spokojenost. Počítám že ho mám asi tak rok. Původně jsem používal Red Dragona 14 000, ale ten typ, co mám, není vhodný aby tlačil do větší výšky.
Používateľov profilový obrázok
Franky
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 715
Dátum registrácie: 18 Jan 2007 20:30
Bydlisko: Nitra

Re: FanTomasova 1200vka

Príspevok od používateľa Franky »

No pôjdem radšej do tých 40mm trubiek a na sposob animal bean overflow, a na výtlak použijem tiež 40mm, ale nakoniec len jebao 15000, podla tabuliek čo som našiel pri mojom prevýšení by mal mať výtlak tak na polovicu, čo mi bude bohate stačiť. Vo štvrtok ráno si idem po prúdové čerpadlo maxpect gyre 250, tak to by mi malo na začiatok stačiť, časom asi pridám ešte jedno.
martin01
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1377
Dátum registrácie: 08 Sep 2011 19:21
Bydlisko: Doksy (Kladno)
Kontaktovať používateľa:

Re: FanTomasova 1200vka

Príspevok od používateľa martin01 »

Na výtlak bych určitě použil menší průměr. Je tam pak nižší váha vody. podle mě tak 25 -32 mm.
tomokovi
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 790
Dátum registrácie: 26 Aug 2014 08:55
Bydlisko: Částkov-Uherské Hradiště
Kontaktovať používateľa:

Re: FanTomasova 1200vka

Príspevok od používateľa tomokovi »

Ja mam u cerpadla pvc hadici 32mm a pred kolenem prechod na 25mm u nadrze 500l a jede to bezvadne
Ch.Viridis,A.Ocelaris,G.Loretto,Z.Flaverescence,Ch.Rostratus,V.Puelaris a dvě L.Aboinensis. Montipory,Seriatopory,Acropory,Euphylie a nějaké mekkace.
Používateľov profilový obrázok
VINTR
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2320
Dátum registrácie: 19 Júl 2008 11:04
Bydlisko: Kuřim

Re: FanTomasova 1200vka

Príspevok od používateľa VINTR »

Osobně bych dal takovou rouru, kterou udává výrobce při potřebném výtlaku (při kterým to testoval). Osobně mám taky se mi zdá, že 25tku, ale mám DCT4000 a kdybych měl nádrž s dírou na 32jku dal bych ji, a to jen proto, že by to točilo opravdu vodu tak jak má (za stejný waty mám momentálně miň muziky - pomaleji to honí). Při čerpadlu 15000 bych uvažoval minimálně 32jce, ale zjistil bych jaká se na tento výkon čerpadla dává...... a jen proto abych neměl ve sklepě čepadlo, který díky blbě zvolenému průměru trubky točí jako bych zvolil čerpadlo o polovičku slabší ale s jednou tak velkou spotřebou :wink: .
martin01
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1377
Dátum registrácie: 08 Sep 2011 19:21
Bydlisko: Doksy (Kladno)
Kontaktovať používateľa:

Re: FanTomasova 1200vka

Príspevok od používateľa martin01 »

U čerpadla je asi 5 různých koncovek pro lepené a hadicové spoje různých průměrů. Výkon se dá regulovat a podle toho je samozřejmě spotřeba.
Používateľov profilový obrázok
bradoo
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 415
Dátum registrácie: 11 Apr 2011 12:15
Bydlisko: pov.bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: FanTomasova 1200vka

Príspevok od používateľa bradoo »

martin01 napísal: 08 Máj 2019 17:38 Na výtlak bych určitě použil menší průměr. Je tam pak nižší váha vody. podle mě tak 25 -32 mm.
Takže podľa teba keď dáš tenkú hadičku, bude výtlak nie 5m, ale 10m ? Veď hmotnosť stĺpca vody bude potom minimálna! Takto žiaľ naša fyzika nefunguje!
Používateľov profilový obrázok
Gilbo8
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 197
Dátum registrácie: 03 Jan 2017 12:53
Bydlisko: Nitra

Re: FanTomasova 1200vka

Príspevok od používateľa Gilbo8 »

Niekde som cital ze u cerpadiel od Jebaa ked sa meni priemer trubky oproti tomu co ma cerpadlo na vystupe rapidne klesa jeho vykon, ale nemam to otestovane.
Napísať odpoveď

Návrat na "Vaše nádrže"