F-M moře 250

Ukážte aké krásne alebo zaujímave nádrže máte práve vy. Nezabudnite že je lepšie raz vidieť ako 100 krát počuť.

Moderators: Roman, reicho, Superreefer

Erik81
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal

Re: F-M moře 250

Post by Erik81 » 17 Apr 2019 15:12

Bohužel výrobci neuvádějí přesné složení svých CaCl free solí. Když už, tak maximálně takovýmto popisem:
"Minerální sůl Aquaforest Reef je mořská sůl bez chloridu sodného (NaCl). Obsahuje všechny další základní složky nacházející se v přírodní mořské vodě, jako je hořčík, vápník, draslík, brom, fluór, baryum, jod a stopové prvky."

Nicméně vápník tam uveden je, otázkou je, zda je tam vůbec přidáván jako chlorid a v jakém množství.
Nano 96l - od Jadranu k SPS -> EcoTech Radion XR30w G2 - Jebao RW4 - Tunze 9004 - AquaClear50 - Tunze 3155 - Jebao DP4

Gilbo8
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie

Post by Gilbo8 » 17 Apr 2019 15:33

Ked to chces vediet, zarob to do osmotickej vody a posli na ICP rozbor.

bradoo
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal

Post by bradoo » 17 Apr 2019 19:59

Sranda je to ,že najdôležitejší prvok pre ktorého dopľňanie bola soľ bez NaCl vymyslená (S) tam neuvedú. Zato tam spomenú bárium ktorého má každý v akváriu prebytok a snaží sa ho zbaviť. Na doplnenie vápnika vo významnom množstve moc možností nemáme. Keď vylúčime organické soli ako mravčan či octan ktoré by mohli spôsobiť namnoženie baktérií v dávkovacom kanistry, vylúčime dusičnan a fosforečnan vápenatý a chlorid , môže tam byť asi len ten síran . Tým že je nedostatočné rozpustný, bude tam vápnik iba do počtu - dobre to vyzerá na obale.
500l SPS bez odpeňovača a výmen vody, iba 18l chaeto reaktor

Post Reply

Return to “Vaše nádrže”