F-M moře 250

Ukážte aké krásne alebo zaujímave nádrže máte práve vy. Nezabudnite že je lepšie raz vidieť ako 100 krát počuť.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

maros002
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 789
Dátum registrácie: 04 Nov 2011 21:30
Bydlisko: Ostrava-Zábřeh

Re: F-M moře 250

Príspevok od používateľa maros002 »

Byl jsem tam ve čtvrtek dopoledne. Jezdím tam docela dost často. Měl sis ukázat kterou rybu chceš. Pravda že těch bodloku měli spoustu. Měli čerstvý import. Ale tahle vypadá fakt uboze. Tuhle jsi kupovat neměl. Zkus jim napsat. Nic za to nedáš
Maroš 480 ka
Shulc
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 53
Dátum registrácie: 27 Okt 2018 09:15

Re: F-M moře 250

Príspevok od používateľa Shulc »

Zadnou rybu z akva kde plave mrtvola bych osobne nekupoval i kdyby vypadala zdrave.
tomvec
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 375
Dátum registrácie: 01 Nov 2016 21:00
Bydlisko: Kojetín

Re: F-M moře 250

Príspevok od používateľa tomvec »

Jak byla ta Zebrasoma velká za těch 1800,-?
Používateľov profilový obrázok
Tomasm
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 199
Dátum registrácie: 27 Feb 2018 19:24
Bydlisko: Frýdek-Místek

Re: F-M moře 250

Príspevok od používateľa Tomasm »

Díky všem za názory a pomoc. Nádrž je mladá, ale hodnoty mám dle měření snad v normě. Nejsem si teda úplně jist tou hustotou, ráno jak jsem zde na reefu brouzdal kvůli té Zebrasomě a našel jsem tady nějaké názory mít hustotu na 1,023.
Moje hodnoty:
Salinita: D = 1,025 / % = 35
KH = 7 dKH
NO3 = 5 mg/l
PO4 = 0,03
PH = 8,1

Vše vypadá. že krásně prosperuje, tak jsme si chtěli udělat radost. Klauni jsou krásní, ale přece jen byla nádrž taková prázdná. Tak nevím mám raději ještě být trpělivý a počkat až bude nádrž více zaběhnutá ? Jsem si vědom, že necelých 10 týdnů není moc.
Jinak ta Zebrasoma měla tak 3 cm, byla krásná, ale teď už asi vím, že podvyživená :(
Přidávám fotky ještě toho Hepatuse, to je opravdu malé miminko do 1 cm. Teď pořád sjíždí řasu na zadním skle. Snad bude alespoň ten v pořádku, to by asi děcka brečela celý týden.
bodlok_s.jpg
bodlok_s1.jpg
bodlok_s2.jpg
Používateľov profilový obrázok
VINTR
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2322
Dátum registrácie: 19 Júl 2008 11:04
Bydlisko: Kuřim

Re: F-M moře 250

Príspevok od používateľa VINTR »

Ze zebrou jsi měl smůlu. Dle mých zkušeností patří k těm nejodolnějším rybám v nádrži. Hepaťák je choulostivější... Myslím si, že u zebry velikosti 3cm můžeš vybírat jak chceš, všechny jsou vždy takto pokřivené a vychrtlé... neviděl jsem je v malé velikosti jinak, ale při jejich vychrtlosti se dá vidět nafouklé napapané bříško - zdravá ryba pořád něco okusuje.... hepeťák je náchylnější na krupici. Vyroste celkem rychle a má rád štěrbiny, ve kterých se schovává a v noci spí. Pokud si nějakou oblíbí je odolnější a není tak náchylný na krupici - není tak ve stresu. Ze zebrou by v tvém akva neměl být problém, ale je třeba mít zajetou nádrž i s filtrací a lepším odpěňovačem, Zebra je výborný pomocník na řasu, zdravá ryba nedělá celý den nic jiného než, že ji okusuje........ u těchto bodloků (jakýchkoli větších ryb) je třeba zajetá nádrž a lepší odpěňovač, né pro ně, ale akvárium se ti může zařasit......
tomvec
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 375
Dátum registrácie: 01 Nov 2016 21:00
Bydlisko: Kojetín

Re: F-M moře 250

Príspevok od používateľa tomvec »

Ta cena za tu Zebrasomu je teda mazec. Já jsem kupoval v Olomouci možná 5cm za 1200,- a byla napapaná a rozkrmená, žrala hned mražené i granulky.
Používateľov profilový obrázok
VINTR
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2322
Dátum registrácie: 19 Júl 2008 11:04
Bydlisko: Kuřim

Re: F-M moře 250

Príspevok od používateľa VINTR »

1,025 je Ok, vše ostatní je blbě. Při koupi ryb je třeba si zkontrolovat aspoň dotazem u prodejce, v jaké vodě je ryba umístěná (doma je to jednoduché změřit) pokud je hustota příliš nízká 1,019-20 je třeba ji pomalinku dorovnat.... V FO nemusí být hustota 1,025........ Já se přiznám, že to moc nikdy neřešil, ale měl jsem podobnou hustotu. Vala, Smejkal, Tuček mají normální +-hustotu (co jsem měl možnost při koupi zjistit).
Používateľov profilový obrázok
VINTR
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2322
Dátum registrácie: 19 Júl 2008 11:04
Bydlisko: Kuřim

Re: F-M moře 250

Príspevok od používateľa VINTR »

A je třeba si uvědomit, že úmrtnost nových exportovaných ryb je vyšší.... Pokud je možnost zakoupit již odrostlejší rybku (cca púl-roku rok starou) a né od obchodníka (zrušené nádrže), je to bezpochyby nezaplatitelná výhoda, za kterou bych si již dnes byl i ochoten připlatit :roll: . Důvody jsou bezpochyby jasné mimo aklimatizace (není to šup z pytlíku do pytlíku), je vyšší jistota, že si nic nezavlečeš do své nádrže...
Používateľov profilový obrázok
Tomasm
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 199
Dátum registrácie: 27 Feb 2018 19:24
Bydlisko: Frýdek-Místek

Re: F-M moře 250

Príspevok od používateľa Tomasm »

Díky VINTR za rady, určitě mi dost pomůžou ať mi to snad funguje a příště se nespálím. Ty myslíš že všechny ty hodnoty mám krom hustoty blbě ? Mám je možnost nějak napravit nebo čekat. Mám BIO pelety a přidávám pořád bakterie BIO S. Doplnil jsem živé kameny. Přidávám Stroncium a Jód. Korálům pak dávám Salifert Coral Food.

TOMVEC: díky za tip na tu Olomouc, je to tento obchodník ? http://www.akvateraexo.cz/morska-akva.html
maros002
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 789
Dátum registrácie: 04 Nov 2011 21:30
Bydlisko: Ostrava-Zábřeh

Re: F-M moře 250

Príspevok od používateľa maros002 »

Můžu se prosím jen zeptat proč přidavaš stroncium a jód?
Maroš 480 ka
maros002
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 789
Dátum registrácie: 04 Nov 2011 21:30
Bydlisko: Ostrava-Zábřeh

Re: F-M moře 250

Príspevok od používateľa maros002 »

Abych zdůvodnil můj dotaz. Naprosto zbytečně tam leješ něco, co u tebe absolutně nemá smysl. Máš jen měkké. A akva prázdné. Když pominu tu eufilku. Stroncium je ve vyšších koncentracích jed. Stačí ti výměna vody. Mám akva plné acropor a nic takového nedávám. Teď momentálně teda na zkoušku jen něco na barvy od fauna marin.
Maroš 480 ka
Shulc
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 53
Dátum registrácie: 27 Okt 2018 09:15

Re: F-M moře 250

Príspevok od používateľa Shulc »

VINTR napísal: 03 Mar 2019 13:46 1,025 je Ok, vše ostatní je blbě. Při koupi ryb je třeba si zkontrolovat aspoň dotazem u prodejce, v jaké vodě je ryba umístěná (doma je to jednoduché změřit) pokud je hustota příliš nízká 1,019-20 je třeba ji pomalinku dorovnat.... V FO nemusí být hustota 1,025........ Já se přiznám, že to moc nikdy neřešil, ale měl jsem podobnou hustotu. Vala, Smejkal, Tuček mají normální +-hustotu (co jsem měl možnost při koupi zjistit).
Co je blbe na PO4, PH a NO3?
PO4 ma dobre a NO3 jem lehce zvysene.
Vzhledem k tomu ze tam nema SPS tak bych rekl ze to ma dobre.
Jedine to KH ma malo ale jinak ty hodnoty ma dobre.
Používateľov profilový obrázok
VINTR
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2322
Dátum registrácie: 19 Júl 2008 11:04
Bydlisko: Kuřim

Re: F-M moře 250

Príspevok od používateľa VINTR »

Tomasm napísal: 03 Mar 2019 15:13 Ty myslíš že všechny ty hodnoty mám krom hustoty blbě ?
Myslel jsem to jen na hustotu. 1,025 je OK miň/víc je blbě :mrgreen:
Používateľov profilový obrázok
Jajo
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 911
Dátum registrácie: 11 Dec 2015 17:58
Bydlisko: Nižné Kamence

Re: F-M moře 250

Príspevok od používateľa Jajo »

Jód, stroncium a pod tam nepridávaj. Nemáš sps. Treba meniť 10% vody týždenne a namiesto trace elementov si radšej kúp častejšie mixbed a filtre do osmózy a kvalitnú soľ.
Hodnoty máš dobré.
Občas sa stane, že ryby z čerstvého importu neprežijú. Je dobré požiadať obchodníka, nech ukáže, či ryby uňho prímajú potravu. Väčšina z nich s tým nemá problém.


Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk Pro
tomvec
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 375
Dátum registrácie: 01 Nov 2016 21:00
Bydlisko: Kojetín

Re: F-M moře 250

Príspevok od používateľa tomvec »

@Tomasm: ano, to je ono. Skladem toho nemá moc, ale jezdí někam na nákupy. Pošli jim e-mail, ať si tě zařadí do databáze. Když jedou nakupovat, tak všem napíší, ty si napíšeš o co máš zájem a potom si zavoláš, jestli to sehnali, ať nejedeš zbytečně.
Napísať odpoveď

Návrat na "Vaše nádrže"