Ostravská 840

Ukážte aké krásne alebo zaujímave nádrže máte práve vy. Nezabudnite že je lepšie raz vidieť ako 100 krát počuť.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
Tomasm
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 199
Dátum registrácie: 27 Feb 2018 19:24
Bydlisko: Frýdek-Místek

Re: Ostravská 840

Príspevok od používateľa Tomasm »

taky mi přijdou ty profily jako nejlepší řešení, pokukoval jsem po té síti od Red Sea ale odradila mne cena. Zkusím to po tvém vzoru :)
díky
babajaga
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 559
Dátum registrácie: 18 Nov 2014 23:17
Bydlisko: Nitra

Re: Ostravská 840

Príspevok od používateľa babajaga »

Do toho polykarbonatu sa to tak isto vtlaca s tým gumeným tesnením jak do tých profilov na sieťky. Sa tam zafrezuje drážka. Hento je super rychle,jednoduché a praktické riešenie. Možno aj ja skončím pri tom ak sa mi to nebude chcieť kreslit na pc... :D
Robert-OV
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 203
Dátum registrácie: 14 Jan 2013 15:27
Bydlisko: Ostrava

Re: Ostravská 840

Príspevok od používateľa Robert-OV »

Pomalinku zjišťuji, že budu potřebovat ca reaktor. Zatím aplikuji rybkuv kh buffer. Nemám žádné zkušenosti, tak by h rád poprosil o názory na tyto dva, které mne zaujaly :
https://www.morskeakvarium.eu/CO2-Ca-re ... F-601.html

https://www.morskeakvarium.eu/co2-ca-re ... 000-l.html

Jde mi o spolehlivost a těsnost, protože bude umístěn mimo sump.
Díky za případné postřehy.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Používateľov profilový obrázok
VINTR
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2322
Dátum registrácie: 19 Júl 2008 11:04
Bydlisko: Kuřim

Re: Ostravská 840

Príspevok od používateľa VINTR »

Jedu na Ca reaktor (momentálně je odstavený), nemám zkušenost ani s jedním, ale díval bych se na bezpečnost, a předvídal bych kudy by z něj mohla vytéct voda a druhá věc opětovné spuštění po výpadku elektřiny (např). Ten první od delteku, jsou na mě ty hadičky jen tak nasazené (nejsou nijak zajištěné) měl bych obavy při delší době, že nějaká sjede.... (dal bych tam aspoň nějaký plastový stahovák...). A potom to čerpadlo při zavzdušnění, by mohlo jet na sucho (výpadek eklektiky..... k tomu ti pojede pořád Cočko ..... a může se to zavzdušnit..... a při prvním staru by to mohlo zlobit - možná). Co jsem se díval na odkazy tak ten od ATB to má šikovněji, i hadičky má jištěný (takto je mám jištěný i já) a čerpadlo mám taky dole....

Při použití jakéhokoli reaktora ti doporučím na výstup dát válec, který naplníš náplní od gortechu a na výstup dej pak dej regulaci průtoku reaktora. Vyřešíš dvě věci najednou. Nikdy se ti nesekne průtok vody ( a pak následuje zavdušnění celeho reaktora) a za další vrátíš zpátky PH na požadovanou hodnotu.
Robert-OV
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 203
Dátum registrácie: 14 Jan 2013 15:27
Bydlisko: Ostrava

Re: Ostravská 840

Príspevok od používateľa Robert-OV »

Doufal jsem, že se ozveš právě ty ten od atb píšou, že není třeba peristatické čerpadlo, ale nasává si podtlakem. To bych pak prutok reguloval na výstupní hadičce do sumpu. Ten váleček myslíš na té výstupní hadičce,aby nezarostl výstup? Každopádně to mám alespoň ze začátku v plánu spustit s ph controllerem a elmag ventilem, takže by při vypadku napájení nehrozil únik co.


Sent from my iPhone using Tapatalk
martin01
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1377
Dátum registrácie: 08 Sep 2011 19:21
Bydlisko: Doksy (Kladno)
Kontaktovať používateľa:

Re: Ostravská 840

Príspevok od používateľa martin01 »

Používá PF 601 střídavě s Schuranem. Teď mi u něj odešel rotor, tak jsem se vrátil k Deltecu, než mi dorazí nový a spotřebuju náplň, kterou jsem do něj koupil . U Deltecu je poměrně drahá ta náplň, u Schuranu se používá korálovka. Ten druhý, který uvádíš neznám. S Deltecem jsem jinak spokojený, jen přisávání vody mi při použití neutralizátoru už nefunguje a musím do něj vodu tlačit. Co se týká bezpečnosti použití, tak i když jsou hadičky jen nasazené, tak se mi nikdy nestalo, že by sjely. Teď ho mám sice potopený ve filtru, ale léta jsem ho měl mimo. Ale stát se může lecos. :)
Co se dá nacpat do filtru, tak mám raději v něm.
Robert-OV
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 203
Dátum registrácie: 14 Jan 2013 15:27
Bydlisko: Ostrava

Re: Ostravská 840

Príspevok od používateľa Robert-OV »

Díky za postřeh. Žil jsem v bláhovém přesvědčení, že tam mužu dát běžnou korálovku. Každopádne i ta od deltecu mě oři objemu nádrže vyjde levněji, než balling


Sent from my iPhone using Tapatalk
martin01
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1377
Dátum registrácie: 08 Sep 2011 19:21
Bydlisko: Doksy (Kladno)
Kontaktovať používateľa:

Re: Ostravská 840

Príspevok od používateľa martin01 »

Asi by tam dát šla, mám dojem, že ji tam někdo má, ale je dělaný trochu jinak, než třeba ten Schuran, kterým to probublává. Já zastávám názor, že pokud jde použít reaktor, tak je lepší než chemie. Používal jsem ho i do 250 tky, tam ale byl problém udržet hodnoty.
Robert-OV
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 203
Dátum registrácie: 14 Jan 2013 15:27
Bydlisko: Ostrava

Re: Ostravská 840

Príspevok od používateľa Robert-OV »

Z toho co jsem vyčetl, tak mám stejný názor. Dík


Sent from my iPhone using Tapatalk
Používateľov profilový obrázok
VINTR
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2322
Dátum registrácie: 19 Júl 2008 11:04
Bydlisko: Kuřim

Re: Ostravská 840

Príspevok od používateľa VINTR »

Jak píše martin, nikdy nevíš.... když to máš vedle tak bych to nějak chtěl mít jištěný a né jen nasazený... Osobně bych si s náplní nelámal hlavu korálovka od pepina za 60 kč.... A no ten válec mám na výstupu a za ním teprve škrcení pro regulaci průtoku... (ten ventil již nemusím čistit, drbu s ním jen při doplnění náplně). Pokud je to kvalitní tak to nasávání je zlatý, ale já bych na to nezpoléhal a napojil bych hadičku na návratový čerpadlu "jistota je kulomet :mrgreen: ". Já použil plastový fiting na reverzní osmózu, u mangaly stojí cca 6 kč :wink: . Náplň v tom válci (né v reaktoru) se mi osvědčilo dát tu Mg od gortechu. Můžeš použít i korálovku či jinou, ale tato od gortechu mi vracela hodnotu PH exkluzivně i ve velmi malém množství - stačila by i plnitelná vložka k RO za cca 100 Kč od mangaly postavená na kolmo vtok ze spodku (mám podezření, že je to polovypálený dolomit, což korálovka není). Kouzelný na tom je, že je to za pár kaček a řeší to opravdu hodně věcí, který člověka při použití reaktoru štvou.
Robert-OV
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 203
Dátum registrácie: 14 Jan 2013 15:27
Bydlisko: Ostrava

Re: Ostravská 840

Príspevok od používateľa Robert-OV »

Super, díkes. Takto to nějak snan co nejdříve spáchám


Sent from my iPhone using Tapatalk
Používateľov profilový obrázok
VINTR
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2322
Dátum registrácie: 19 Júl 2008 11:04
Bydlisko: Kuřim

Re: Ostravská 840

Príspevok od používateľa VINTR »

CO2 má jiné sání, ale je tam rekuperace, která to tam, stejně nasaje a plivne do spod. Osobně by se mi líbilo nasávání spíše před čerpadlem, ale zřejmě čerpadlo má takový výkon, že to bude sát i tak, jako restiktor.....
Robert-OV
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 203
Dátum registrácie: 14 Jan 2013 15:27
Bydlisko: Ostrava

Re: Ostravská 840

Príspevok od používateľa Robert-OV »

Nemyslel jsem co2,na strankach atb píšou, že není třeba peristatické čerpadlo pro nasávání vody ze sumpu do reaktoru. Pracuje prej podtlakově a nasaje si sám. Doufám, že jsem tě správně pochopil


Sent from my iPhone using Tapatalk
Používateľov profilový obrázok
VINTR
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2322
Dátum registrácie: 19 Júl 2008 11:04
Bydlisko: Kuřim

Re: Ostravská 840

Príspevok od používateľa VINTR »

Sání vody uvidíš, jak to bude šlapat, ale i tak bych dal nanávratovku do hlavní nádrže vody fiting na RO a do něj bych prd tu hadičku vstupní na reakrot. Jenakmáš jistotu, že to to poteče vždy a jak naplníš vodou raktor? Když je prázdný tak to nejede. Pak se s tím drbeš a než to pustíš a sešteluješ budeš akorát nasratý.......
Já mám snad cca na 5 kg už nevím
https://www.ebay.com/itm/BUBBLE-MAGUS-A ... 1722265952
Robert-OV
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 203
Dátum registrácie: 14 Jan 2013 15:27
Bydlisko: Ostrava

Re: Ostravská 840

Príspevok od používateľa Robert-OV »

To budu každopádně než to zprovozním pak se podělím o dojmy.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Napísať odpoveď

Návrat na "Vaše nádrže"