Božží reef 160L

Ukážte aké krásne alebo zaujímave nádrže máte práve vy. Nezabudnite že je lepšie raz vidieť ako 100 krát počuť.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
VINTR
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2322
Dátum registrácie: 19 Júl 2008 11:04
Bydlisko: Kuřim

Re: Božžkova observatoř (LAGOON 112L + REEF 160L)

Príspevok od používateľa VINTR »

Práda, možná bych z vrchu hodil nějakej větrák ať to i chladí, přeci jen to pojede 12 hod denně. držím ti palce.
Používateľov profilový obrázok
Bozzek
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 368
Dátum registrácie: 25 Okt 2016 13:50
Bydlisko: Praha - Chodov

Re: Božžkova observatoř (LAGOON 112L + REEF 160L)

Príspevok od používateľa Bozzek »

VINTR napísal:Práda, možná bych z vrchu hodil nějakej větrák ať to i chladí, přeci jen to pojede 12 hod denně. držím ti palce.
Popřemýšlím nad tím, ale dodělat tam větráček před létem určitě nebude problém.
Ještě by to šlo vylepšit vyříznutím plastu pod ledkama a nalepit misto toho alu plech.
"Člověk musí být tak trochu magor, aby se z toho všeho nezbláznil."
tomvec
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 375
Dátum registrácie: 01 Nov 2016 21:00
Bydlisko: Kojetín

Re: Božžkova observatoř (LAGOON 112L + REEF 160L)

Príspevok od používateľa tomvec »

I LED pásky mají být na chladíči, ale stačí Al plotna, žebrování to mít nemusí, zas tolik to nehřeje. Ale je fakt. že mám jakýsi pásek 5m nalepený v kuchyni už aspoň pět let na dřevě a žádný problém. Jaký má oficiální výkon nevím, ale krmím to starou Nokiáckou nabíječkou 12V a asi 2A. Kolikrát to jede celý den (nebo noc), když to zapomeneme vypnout.
Používateľov profilový obrázok
Spongebob
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2687
Dátum registrácie: 07 Aug 2015 06:53
Bydlisko: Kousek od Brna

Re: Božžkova observatoř (LAGOON 112L + REEF 160L)

Príspevok od používateľa Spongebob »

Ten utes jsi lepil s vodou nebo bez a pak jsi napustil? Jaky jsi pouzil? Diky
220L Clasic Reef - Tunze 9012 - sump v zádech
ex 100L Nano Cube - 165W Led - Tunze 9004 - sump v zádech
ex 125L Nano Cube + TetraTec ex800 + Tunze 9004
ex 60L Nano Cube + závěsný AquaClear70 - no skimmer
Používateľov profilový obrázok
Bozzek
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 368
Dátum registrácie: 25 Okt 2016 13:50
Bydlisko: Praha - Chodov

Re: Božžkova observatoř (LAGOON 112L + REEF 160L)

Príspevok od používateľa Bozzek »

Spongebob napísal:Ten utes jsi lepil s vodou nebo bez a pak jsi napustil? Jaky jsi pouzil? Diky
Použil jsem ReefBond, lepeno za sucha, akorát pár korálů jsem ted dolepoval už pod vodou.
Je třeba dát bacha na poměr vody, aby ti to netvrdlo moc rychle a pak s tim nehejbat dokud nevytvrdne.
Na korály příště radši použiju expoxid, jelikož s cementem jak se chvíli patláš pod vodou, tak ji dost zakalí.
"Člověk musí být tak trochu magor, aby se z toho všeho nezbláznil."
Používateľov profilový obrázok
Spongebob
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2687
Dátum registrácie: 07 Aug 2015 06:53
Bydlisko: Kousek od Brna

Re: Božžkova observatoř (LAGOON 112L + REEF 160L)

Príspevok od používateľa Spongebob »

Ok.no tady na foru jsem vycetl, ze je v pohode a za zlomek ceny tento: http://www.hasoft.cz/specialni-maltovin ... odotes.php
Budu vyhledove presouvat utes do trosku vetsi nadrze, tak premyslim ze bych to i polepil, protoze me kolikrat dost stve jak se nejaky kamen zahybe atd. Navic mohl bych tim padem udelat i takovy tvar kter, by bez cementu nedrzel.
220L Clasic Reef - Tunze 9012 - sump v zádech
ex 100L Nano Cube - 165W Led - Tunze 9004 - sump v zádech
ex 125L Nano Cube + TetraTec ex800 + Tunze 9004
ex 60L Nano Cube + závěsný AquaClear70 - no skimmer
Používateľov profilový obrázok
tragett
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2587
Dátum registrácie: 30 Nov 2011 22:28
Bydlisko: Libušín u Kladna
Kontaktovať používateľa:

Re: Božžkova observatoř (LAGOON 112L + REEF 160L)

Príspevok od používateľa tragett »

Tohodle mám doma 2 pytle. Při lepení na sucho to docela drží, ale počítej, že to tvrdne x hodin. Taky je to hrubý a nepracuje se s tím tak dobře jako s Bondem :-) Nespekuloval bych a koupil normalne reefbond, nic lepšího na lepení útesu není...
GSM, WhatsApp: 721 889 434
Email: jirka.mayrich@seznam.cz
FB: Jirka Mayrich

Moje nádrž: Libušínský jedenapůlkubík
Používateľov profilový obrázok
Spongebob
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2687
Dátum registrácie: 07 Aug 2015 06:53
Bydlisko: Kousek od Brna

Re: Božžkova observatoř (LAGOON 112L + REEF 160L)

Príspevok od používateľa Spongebob »

Tak fajn :) dobry vedet.
220L Clasic Reef - Tunze 9012 - sump v zádech
ex 100L Nano Cube - 165W Led - Tunze 9004 - sump v zádech
ex 125L Nano Cube + TetraTec ex800 + Tunze 9004
ex 60L Nano Cube + závěsný AquaClear70 - no skimmer
Používateľov profilový obrázok
Bozzek
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 368
Dátum registrácie: 25 Okt 2016 13:50
Bydlisko: Praha - Chodov

Re: Božžkova observatoř (LAGOON 112L + REEF 160L)

Príspevok od používateľa Bozzek »

NOVINKY Z BOŽŽKOVI ZAHRÁDKY

zajda R.I.P.
Máme tu první tragickou událost.
Nechcípl hlady, jak by možná někdo čekal. Rád si zalézal dát si šlofíka do různých rožků a zákoutí.
Jednou takhle v noci ho napadlo, že na topítku se to pěkně chrupká.
Zbytek si asi zvládnete domyslet. Ráno vstanu, koukam jak je divně zapíchnutý u šutru a na boku a části zadnice takový jinak barevný ztuhlý šlem. Samozřejmě panika, že mi ho popálil červ, prudil krab a podobné verze.
Po bližší analýze, tvaru jizvy a vzpomenutí na jeho lezení po topítku mi vše docvaklo. Natáhl se na topítko v noci, to se seplo a než chudák stihl odlézt, tak ho ošklivě popálilo. Přežil ještě dva dny a pak se odebral do věčné laguny v nebíčku.
Je to moje vina, měl jsem být předvídavější a něčim topení ochránit před kontaktem s živočichy.
Ušetřím vám komentář, kdybych měl topítko ve filtrační nádrži, nikdy by se to nestalo, ano vím.
Jedna z nevýhod mít techniku uvnitř akva s živočichy.

KLAUNOVI UŽ NEHRABE...TROCHU
Místo sasanky má radši topítko.
Téměř 48 hodin plaval jen dokola kolem celého útesu.
Jakmile se od něj granulka vzdálí na víc jak 20 cm, nechá ji klidně odplavat a nezájem.
Nevím, jestli je ta ryba tak cáklá a nebo ve stresu.
Dnes už se celkem vyklidnil a dokonce se vydal zkoumat i zákoutí, kde se skrývají krevetky a nechal se šimrat jejich tykadýlky.
Příjem potravy bezproblémový, zbarvení syté a výrazné, motorika plavání nevykazuje žádné defekty.

NOVÝ ŽIVOT
1x krevetka Wundermanova či jak se to jmenuje, aiptasie záhadně během dvou nocí zmizly :D
1x poustevník, černý s bílými střevíčky, gentleman a alfa-samec už od pohledu, oblíbil si výhled z vysoko položené akropory

KORÁLY
Zatím se všemu daří, nic neodumírá ani nevykazuje problematický vývoj.
Dokrmuji 2x týdně Coral Food od Salifertu.
Chystam se na živé artemie.
Vrchní část útesu s tvrdými korály ofukuje nové silné čerpadlo.
Sasanka se musí přestěhovat, dřív či později by zasahovala do okolních korálů. Jen zatím netuším, jak ji z té škvíry mezi šutry dostanu.

ŽUMPIČKA
Poslední bezpečnostní problémy dořešeny, začínám dávat dohromady soupis materiálu, vybavení a součástek.
Předpokládaný objem větší než 50 L, 3 komory z čehož první bude tvořit filtrační věž s několika patry, druhou hromada živého kamení a třetí odčerpávací. Přepad sifonový dvojitý, odsávání vzduchu přes čerpadlo. Výtlačné čerpadlo bude mít senzor chodu na sucho či ucpání.
Pracuji s dvěmi verzemi.

VERZE 1
-umístění pod nádrží, krychlový tvar, proudění vody do kruhu přes přepážky
-vyrobeno ze skla
-malá výška, jelikož mám dost nízký podstavec (48cm)

VERZE 2
-umístění vedle nádrže, kvádr, proudění "z leva do prava"
-zde je možná realizace filtrační věže tzn. zvětšení objemu filtračních médií vertikálně
-vyrobeno z plastu, klasický kontejner
-možnost velkého objemu a rozměrnějších konstrukčních řešení, avšak na úkor toho horší estetický dojem

Zítra udělám nákresy a dodám i nějaké momentky z nádrží.
"Člověk musí být tak trochu magor, aby se z toho všeho nezbláznil."
Používateľov profilový obrázok
radEg
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 459
Dátum registrácie: 15 Sep 2008 11:32
Bydlisko: Hlohovec

Re: Božžkova observatoř (LAGOON 112L + REEF 160L)

Príspevok od používateľa radEg »

Pred nejakým časom som ti tu postol správu s povzbudením. Dnes po dlhšej dobe čítam toto vlákno a ...
Beriem späť čo som napísal. Zanedbávaš filtráciu, svetlo, napchal si tam hneď koraly sps, lps, sasanku, ryby, už máš straty, 56w led pásik nalepíš na plast, za mesiac 2 či 3 sťahovania, nakupuješ rýchlo a hlúposti, akvarko si praskneš...., podstavec nepripevnený len položený na podlahe ... ale hlavne vôbec si sa nepoučil a nemáš sebakritiku.
Robíš to zle a moc rýchlo. Rob ako chceš len som mal potrebu opraviť svoje pôvodné vyjadrenie.
nádrž 720l 197x70x60, streamy 1x12 000 a 2x5000l/h, LED White 27x3W, Blue 27x3W, Royal Blue 27x3W
filter 300x50x50 z toho DSB 100x50x14, refugium 100x50x30, Odpeňovač ARP X2, Deltec PF 501, UV 30W, Phosex 500g, výtlak upravené Jebao 12000l/h
Používateľov profilový obrázok
Bozzek
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 368
Dátum registrácie: 25 Okt 2016 13:50
Bydlisko: Praha - Chodov

Re: Božžkova observatoř (LAGOON 112L + REEF 160L)

Príspevok od používateľa Bozzek »

Nějak trochu nechápu, ale upřesním.

Zanedbávám filtraci?
Kamení pro biologickou filtraci tam mám hromadu, v akva 160L je JEDNA ryba, výsledky rozboru vody jsou v pořádku.
Všemu se daří a prosperuje. Na filtrační nádrži pracuji, ale jak všichni ví, nejde to udělat přes noc, pokud nemáš jasnou představu a materiál. Mechanickou filtraci na ty hromady "bordelu" tam mám a proudění je více než dostačující.
Vodu měním, používám kvalitní sůl a RO vodu z vlastní produkce, kontrolovanou konduktometrem.

Zanedbávám světlo?
2*39w T5 trubice 90cm, cool white a Coral plus s modrým spektrem + 56w LED s nastavitelnou barvou, co je na tom nedostatečné? Jsou přilepeny na plast, jaký je v tom problém? Ano, trochu hřejí, ale mezi vodou a světlem je dostatečný prostor na proudění vzduchu, tudíž se mi od toho voda neohřívá. Nemyslím si, že by mi ty led pásky roztavili plastovou trubku. Jak jsem jíž výše uvedl, není problém před létem vyměnit ten kus plastu, na kterém jsou přilepeny, za hliníkový plech, ale momentálně necítím žádnou potřebu.

Všechno jsem tam hned naflákal?
Téměř všechno, co jsem do nové nádrže od začátku dal, bylo živé, písek+kameny+voda. Vodu jsem pravidelně testoval na amoniak a dusíkaté látky, zajetí nádrže bylo téměř okamžité. Přesunul jsem tam život z původního akva a všemu se dařilo dobře. Neměl jsem žádný důvod si myslet, že je něco v nepořádku a měl bych tedy čekat.
Ano, rychle jsem to zaplnil, ale jak jsem již UVEDL DŘÍVE, měl jsem možnost od jednoho místního člena koupit komplet život z jeho nádrže. Měl jsem tedy radši 90% z toho vyhodit do popelnice, abych tam toho neměl moc? JEDNA ryba, ne RYBY + sasanka + korály, to vše jsem pořídil jako balíček dohromady. Kdybys viděl, v jakých podmínkách to vše existovalo, taky bys to z lítosti vzal všechno k sobě. Nechci se nikoho dotknout, ale bylo vidět, že původní majitel na to neměl čas.
Co se týče většiny SPS korálů, původně jsem si jel jen pro dva malé kousky. Bylo to blízko tady v Praze a za babku, tak proč ne. Nakonec jsem byl obdarován celým kyblíkem, to jsem to měl radši vyhodit, aby toho nebylo moc?

k tomu stěhování,
nikdy se ti nestalo, že jsi věci časem přehodnotil a chtěl je optimalizovat? Člověk se vyvíjí (tedy jak který) a poučuje se ze svých zkušeností. Tak i já jsem se poučil a moje představa, jak to chci mít celé zrealizované, se změnila.
Ano, mohl jsem dalšího půl roku vše nechat tak jak to bylo, ale nebyl bych s tím spokojený a pořád by mi na tom něco vadilo (umístění nádrže a velikost). Raději jsem tyto zásadní změny učinil co nejdříve, abych později už nemusel zasahovat do dobře zajetého systému.

Nakupuji rychle a hlouposti ?
Buď trochu konkrétní.

Prasknutí akvárka
Akvarko jsem praskl, ano to jsem přesně udělal. Je to k nevíře, ale v tu chvíli mě nenapadlo, že tlak na rohy bude tak velký a vana je KULATÁ. Holt mám někdy slabé chvilky a moje mozkovna jede na 200% všemi směry.
Přelepil jsem ho, zvenku, zevnitř, roh byl jen trochu odštípnutý, bez zásahu do lepeného spoje.
Použil jsem ho při přesunu první nádrže pro uložení všeho kamení a vody, vydrželo a ani kapka nikde neukápla.

podstavec
Jaký je prosímtě problém s tím, že mám stavební tvárnice, zatížené více jak 100 kg vahou, položené jen tak na podlaze? Malé nosorožce doma nechovám a s bouracím kladivem si taky nehraju ve volných chvílích. Zkus do toho podstavce kopnout a garantuju ti, že se nehne ani o milimetr a ošklivě si poraníš nohu, pro mě je 100% spolehlivý a nezrezne ani neshnije, udržel by i moje obezni auto. Vše je perfektně vyvážené podle vodováhy a tlak rozložen na velkou plochu.

Nepoučil jsem se + sebekritika
Občas jsem nepoučitelný, to ano. Někdy dělám radši věci po svém, to ano. Pokud bych ale byl zabedněný ťulpas bez sebekritiky, vypadaly by mé příspěvky trochu jinak, nemyslíš?


Pro mě je nejvíc rozhodující, jak se daří životu, který mám na starost a za který jsem od vesmíru přijal zodpovědnost. Všemu se daří dobře, tudíž to nedělám až tak špatně.
"Člověk musí být tak trochu magor, aby se z toho všeho nezbláznil."
Používateľov profilový obrázok
radEg
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 459
Dátum registrácie: 15 Sep 2008 11:32
Bydlisko: Hlohovec

Re: Božžkova observatoř (LAGOON 112L + REEF 160L)

Príspevok od používateľa radEg »

Bozzek napísal: Pokud bych ale byl zabedněný ťulpas bez sebekritiky, vypadaly by mé příspěvky trochu jinak, nemyslíš?
Nemyslím, vyzerali by presne ako tento posledný.
nádrž 720l 197x70x60, streamy 1x12 000 a 2x5000l/h, LED White 27x3W, Blue 27x3W, Royal Blue 27x3W
filter 300x50x50 z toho DSB 100x50x14, refugium 100x50x30, Odpeňovač ARP X2, Deltec PF 501, UV 30W, Phosex 500g, výtlak upravené Jebao 12000l/h
Používateľov profilový obrázok
Bozzek
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 368
Dátum registrácie: 25 Okt 2016 13:50
Bydlisko: Praha - Chodov

Re: Božžkova observatoř (LAGOON 112L + REEF 160L)

Príspevok od používateľa Bozzek »

Pokud mám pádné argumenty, vyložím je na stůl.
Vše jsem objasnil, proč to je tak, jak to je.
Nemám co skrývat a na vše rád odpovím a nechám si poradit, ovšem pokud ta rada má hlavu a patu a je podložena nějakou osobní zkušeností či důvěryhodnými informacemi.

Očekával jsem, že se víc rozepíšeš, abychom to probrali. Místo toho plivanec do tváře a useknutí jednou větou.
Respektuji tvůj názor a díky za nekonstruktivní kritiku.
"Člověk musí být tak trochu magor, aby se z toho všeho nezbláznil."
Používateľov profilový obrázok
Bozzek
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 368
Dátum registrácie: 25 Okt 2016 13:50
Bydlisko: Praha - Chodov

Re: Božžkova observatoř (LAGOON 112L + REEF 160L)

Príspevok od používateľa Bozzek »

AKTUALIZACE FOTODOKUMENTACE
hvězdné datum "chvíli před Vanocema"
zelené zátiší v laguně
zelené zátiší v laguně
makro z reefu
makro z reefu
zoanthusový ostrůvek v reefu
zoanthusový ostrůvek v reefu
"Člověk musí být tak trochu magor, aby se z toho všeho nezbláznil."
Používateľov profilový obrázok
Bozzek
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 368
Dátum registrácie: 25 Okt 2016 13:50
Bydlisko: Praha - Chodov

Re: Božžkova observatoř (LAGOON 112L + REEF 160L)

Príspevok od používateľa Bozzek »

PÁR MOMENTEK Z BOŽŽÍHO MOŘE
alfa-samec na své rozhledně
alfa-samec na své rozhledně
REEF zelené zátiší
REEF zelené zátiší
REEF dno trifidů :D
REEF dno trifidů :D
"Člověk musí být tak trochu magor, aby se z toho všeho nezbláznil."
Napísať odpoveď

Návrat na "Vaše nádrže"