neznamy obyvatel

Mušle, Škeble, Slimáky a podobné...

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

vasek.s
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 92
Dátum registrácie: 14 Dec 2005 18:31
Bydlisko: Brno
Kontaktovať používateľa:

neznamy obyvatel

Príspevok od používateľa vasek.s »

Prosim o pomoc s identifikaci... Snazim se ho odlovit, protoze se mi zda, ze kvuli nemu se mi straci Clavularia:-(

Obrázok
Jaroslav
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 596
Dátum registrácie: 30 Dec 2005 07:44
Bydlisko: České Budějovice

Príspevok od používateľa Jaroslav »

S největší pravděpodobností nahožábrý plž. Někteří z nich (?většina?) se živí korály, ale jestli ten na obrázku patří mezi ně a jestli mu chutná zrovna Clavularia, nevím.
Používateľov profilový obrázok
Lukáš
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2165
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 22:55
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Lukáš »

Vasku a neni to nahodou chiton? Zda sa mi akoby mal na chrbte vapenite platnicky (ale mozno je to len klamliva kresba). To si over. Chitony su neskodne oskrabavace rias, kdezto nahoziabry slimak Ti oskrabe akurat tu pachyclavulariu :lol: (samozrejme nie kazdy :) ). Chitona nevyhadzuj, mas celkom stastie, ze sa k tebe dostal. To ja som ich vlacil az od mora, aby mi potom po mesiaci vyliezli z AQ :cry: .
Josef Nosek
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 112
Dátum registrácie: 26 Nov 2006 12:11
Bydlisko: Praha 8

Príspevok od používateľa Josef Nosek »

Prosím o pomoc! Dnes na mne vykoukl z akvária velký slimák, cca 3 až 4 centimetry :!: , sametově černý nebo možná hodně temně modrý, plochý, bez ulity. Má dvě tykadla s bílou tečkou na konci a na zadečku malý polštářek. Nemám sebemenší tušení, kde se tak velká potvora do této chvíle schovávala. Zkusil jsem jej odfotit a pokud se mi to podaří, dám sem foto. Nemáte ponětí, co by to mohlo být ??? Díky, Pepa.
Pepa N. 360 reef mix.
Patrik
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 55
Dátum registrácie: 14 Jan 2007 12:48
Bydlisko: Martin

Príspevok od používateľa Patrik »

Josef Nosek napísal:Prosím o pomoc! Dnes na mne vykoukl z akvária velký slimák, cca 3 až 4 centimetry :!: , sametově černý nebo možná hodně temně modrý, plochý, bez ulity. Má dvě tykadla s bílou tečkou na konci a na zadečku malý polštářek. Nemám sebemenší tušení, kde se tak velká potvora do této chvíle schovávala. Zkusil jsem jej odfotit a pokud se mi to podaří, dám sem foto. Nemáte ponětí, co by to mohlo být ??? Díky, Pepa.
Nie je to niečo ako toto? : http://www.reef.sk/viewtopic.php?t=696 U mňa podobní ako popisuješ vyliezajú najčastejšie až v noci. Majú tak 2-3 cm.
Josef Nosek
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 112
Dátum registrácie: 26 Nov 2006 12:11
Bydlisko: Praha 8

Príspevok od používateľa Josef Nosek »

Bohužel, ale povedlo se mi jej nafotit: http://www.reef.sk/album_showpage.php?pic_id=1257

Doufám že mně nesežere :lol:
Pepa N. 360 reef mix.
Používateľov profilový obrázok
Lukáš
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2165
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 22:55
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Lukáš »

A co tak nejaky Scutus
Používateľov profilový obrázok
Ivo
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 174
Dátum registrácie: 09 Mar 2006 09:10
Bydlisko: Praha

Príspevok od používateľa Ivo »

No nevím,bez ulity bos,nezvaný to host.Zase tak pěkný není,něco žrát musí,bude asi hermafrodit,naklade vajíčka,co když budeš mít "štěstí" :? a odchov by se podaří :?:
Moři zdar a nám všem taky.
Josef Nosek
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 112
Dátum registrácie: 26 Nov 2006 12:11
Bydlisko: Praha 8

Príspevok od používateľa Josef Nosek »

To je pravda, s tím bych na výměnu ve ValMezu asi neuspěl :lol: . Dostane výpověď, ovšem až jej zase uvidím. Díky!
Pepa N. 360 reef mix.
Používateľov profilový obrázok
shark
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1924
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:26
Bydlisko: Hněvotín

Príspevok od používateľa shark »

tohodle tvora jsem měl v AQ taky a projistotu jsem jej poslal na exkurzi do čističky odpadních vod.Nic méně v knížce H.Dařbujána je o něm psané, že by měl být neškodný a požírá udajně jen řasy.Da se tomu ale věřit :?: :!: mno už to neřeším možná že je ho přeci jen škoda ale nechtěl jsem riskovat :wink:
Josef Nosek
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 112
Dátum registrácie: 26 Nov 2006 12:11
Bydlisko: Praha 8

Nový vetřelec 7 cm!

Príspevok od používateľa Josef Nosek »

Pripadam si jako blazen. V noci jsem sel kolem akvaria a videl jak se pohybuje kus pisku. Pockal jsem si a vylezlo cosi, co pripomina slimaka s kralicima usima. Protoze byl na skle, tak jsem jej zmeril, ma 72 milimetru :shock: . Co to proboha muze byt ?!? Po pisku se pohybuje zajimavym zpusobem - jako kdyby prolezal rourou slizu, na ktere je pisek nalepeny, pisek ma i na sobe, ale nepohybuje se s nim, zustava na miste, jen "vyleze" po jeho tele na horu, neco jako kdyz by byl jezek v tenke plastove trubce. Nerozumim tomu, jsem u akvaria kazdy den, uz mi na kolenou slezli chlupy jak tam klecim a nikdy jsem jej nevidel... Prosim, pokud by nekdo vedel co to je, napiste. Dekuji! Pepa Nosek.
Foto:
album_showpage.php?pic_id=1401
(Ty bile tecky jsou normalni civilizovani snecci :wink: )
Pepa N. 360 reef mix.
Používateľov profilový obrázok
Ivo
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 174
Dátum registrácie: 09 Mar 2006 09:10
Bydlisko: Praha

Príspevok od používateľa Ivo »

Je to asi Zej. :shock: Česky mořský zajíc.Žere řasy,případně salát atd,myslím,že neškodí,a dorůstá tak 10-30 cm .Barevně nic moc,žádný krasavec,svého času ,asi před půl rokem ho prodávali v akvaristice u Náměstí míru....je-li to on :D
Moři zdar a nám všem taky.
Používateľov profilový obrázok
Ceco
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 348
Dátum registrácie: 28 Apr 2006 08:11
Bydlisko: Alžbetin Dvor
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Ceco »

Co hulite? Poslite aj mne :lol:
[b]Join #akva.sk[/b] - československý IRC chat venovaný akvaristike ( irc.akva.sk port 6667, alternatívne 7776. Web pristup cez IRC Gateway na adrese http://irc.akva.sk )
Používateľov profilový obrázok
cheff
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 112
Dátum registrácie: 07 Apr 2007 09:59
Bydlisko: opava

Príspevok od používateľa cheff »

neco v aqa mi tvori pavuciny nejaka tvrda housenka nevi te co to je a jestli to necemu vadi
Používateľov profilový obrázok
Theo
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 137
Dátum registrácie: 20 Júl 2007 17:45
Bydlisko: Sobětuchy - Tuřice

Príspevok od používateľa Theo »

cheff napísal:neco v aqa mi tvori pavuciny nejaka tvrda housenka nevi te co to je a jestli to necemu vadi
Me se to tam taky dělá.. Taková bílá housenka s tykadlama a vytváří si jakoby takovou lesklou pavučinu :roll: Nevte někdo co by to mohlo být??
Napísať odpoveď

Návrat na "Mäkkýše"