Strašek

Všetky ostatné diskusie o morských živočíchoch.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

švíco
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1382
Dátum registrácie: 10 Jan 2010 13:19
Bydlisko: Plzeň (CZ)

Strašek

Príspevok od používateľa švíco »

Ač nerad, tak musím poprosit o radu v boji se straškem. Začaly se mi v nádrži ozývat zvuky jako když někdo ťuká do skla. Nejdříve jsem si myslel, že mi zlobí termostat u topítka, ale po odpojení topítka se zvuky objevují stále... dokonce jsem na chvíli vypnul všechno vybavení nádrže a ozývá se stále.. tudíš jsem usoudil, že se jedná o straška. Jednak se bojim, že mi zlikviduje něco v nádrži a jednak to jeho bouchání mi fakt leze na nervy a to hlavně v noci...
Jak tu mrchu najdu a jak jí chytim? (můžu ho vzít do ruky?) Asi to nebude snadnej boj, že? Není na něj nějaká finta? Past? Kde žije? V kameni, v písku?
díky všem...
230l, 270l, filtrace 2x kanystr + odpěňovač tunze, světlo dle vlastního návrhu... výhradně měkké korály
Používateľov profilový obrázok
amsi
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3519
Dátum registrácie: 08 Feb 2006 14:14
Bydlisko: Bohumín

Re: Strašek

Príspevok od používateľa amsi »

že by krab???? :wink:
švíco
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1382
Dátum registrácie: 10 Jan 2010 13:19
Bydlisko: Plzeň (CZ)

Re: Strašek

Príspevok od používateľa švíco »

Mám akorát poustevníčky.. občas ťuknou schránkou o sklo, ale to je sotva slyšitelné. To co se ozývá z kamenů, to je hlasitý jak lusknutí prstem :? Ještě dodám, že jsem tu mrchu neviděl... ale asi to bude prcek, nevim kam by se vešel nějakej větší kus. Asi budu muset vybagrovat všechny kameny a prohlížet pod lupou kde má vchod?
230l, 270l, filtrace 2x kanystr + odpěňovač tunze, světlo dle vlastního návrhu... výhradně měkké korály
Používateľov profilový obrázok
amsi
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3519
Dátum registrácie: 08 Feb 2006 14:14
Bydlisko: Bohumín

Re: Strašek

Príspevok od používateľa amsi »

že by krab ??? :roll:

ne vážně, taky vím co mám v akva a tak jsem byl překvapený, když jsem akva předělával v srpnu, nebylo tam nic ,nic jsem nenašel, a když jsem předělával teď v lednu ??? !!!! jeden jako 20ti koruna a k tomu tři jako lentilka :-))) a nic jsem nedodával, abych si ho přinesl :cry: Toho velkého jsem tam i zahlídl, náhodou!!!
švíco
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1382
Dátum registrácie: 10 Jan 2010 13:19
Bydlisko: Plzeň (CZ)

Re: Strašek

Príspevok od používateľa švíco »

A krab dělá takové rány čím? Jde na něco nalákat? díky moc PS: proč by to nemohl být strašek?
230l, 270l, filtrace 2x kanystr + odpěňovač tunze, světlo dle vlastního návrhu... výhradně měkké korály
Používateľov profilový obrázok
amsi
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3519
Dátum registrácie: 08 Feb 2006 14:14
Bydlisko: Bohumín

Re: Strašek

Príspevok od používateľa amsi »

klepetama ..... nalákat ..... :roll: to je takový akvaristický oříšek :wink: Snad se to někomu podařilo? Nevím, ale vím o pár lidech, kterým se to nedařilo , moc dlouho, většinou do rozebrání útesu, pokud jim začal ožírat korály. Ale třeba se to nestane ....a bude jen střílet :twisted: A myslím že i krevetky,nějaké, dovedou tohle dělat ....
Jsou klece na lovení ......
Ke straškovi, ....... nevím, třeba jo, ale přijde mi ,že bych vsadil na toho kraba ....
švíco
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1382
Dátum registrácie: 10 Jan 2010 13:19
Bydlisko: Plzeň (CZ)

Re: Strašek

Príspevok od používateľa švíco »

A jaký má důvod to dělat? Stejný jako strašek.. lov potravy rázem? Musím v noci posvítit červeným světlem a kouknout se zda nevyleze...
Kdyby měl někdo nápad jak tu mršku chytit, tak sem s tím.. díky moc :wink:
230l, 270l, filtrace 2x kanystr + odpěňovač tunze, světlo dle vlastního návrhu... výhradně měkké korály
Používateľov profilový obrázok
tomáš
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 555
Dátum registrácie: 06 Sep 2007 14:49
Bydlisko: Salzburg

Re: Strašek

Príspevok od používateľa tomáš »

amsi napísal:že by krab ??? :roll:

ne vážně, taky vím co mám v akva a tak jsem byl překvapený, když jsem akva předělával v srpnu, nebylo tam nic ,nic jsem nenašel, a když jsem předělával teď v lednu ??? !!!! jeden jako 20ti koruna a k tomu tři jako lentilka :-))) a nic jsem nedodával, abych si ho přinesl :cry: Toho velkého jsem tam i zahlídl, náhodou!!!
mam presne taku istu skusenost... AQ mam cca 2,5 roka. Nikdy som vedome do AQ nedaval kraba :!: :!: Pred cca 10 dnami som videl nejake mne nezname klepeto :roll: :roll: Minuly tyzden bol v obchode Vlasto -ateomika- a chytali sme Chromisi.. Nedalo sa inak len vybrat par skal/aj tak som to uz mal v plane/ a na jednej skale v strbine bol schovaty krab velkosti cca 6-7 cm - uz je v refugiu :evil: A to som AQ stahoval 3 krat :!: :!: :!:
....každý život si zaslúži respekt....
švíco
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1382
Dátum registrácie: 10 Jan 2010 13:19
Bydlisko: Plzeň (CZ)

Re: Strašek

Príspevok od používateľa švíco »

A proč ten krab cvaká klepetama? Chce tím něco omráčit nebo si tak hájí teritorium nebo...?
230l, 270l, filtrace 2x kanystr + odpěňovač tunze, světlo dle vlastního návrhu... výhradně měkké korály
Používateľov profilový obrázok
kačer
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1500
Dátum registrácie: 28 Sep 2010 13:28
Bydlisko: Praha 13 (Nové Butovice)

Re: Strašek

Príspevok od používateľa kačer »

Mám ten samý problém. děje se to spíše v noci. rany jsou to jako z děla. Sice ne nějak často, ale stejne je to o nervy. do akva se v noci dívam opravdu často, ale žádné nezvané hosty nepozoruji.
Peter
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 914
Dátum registrácie: 15 Nov 2005 12:20
Bydlisko: Partizanske

Re: Strašek

Príspevok od používateľa Peter »

Tiez som ho mal.dovleces si to do akva so zivymi kamenmi alebo s koralom, je niekde zalezly ani ho nenajdes.Tie rany su klepeta, vacsinou to spravi ked sa vrhne na nejakeho slimaka..Mne zlikvidoval vsetkych tectusov ( aspon si myslim ze to bol on).mam dojem ze tu na fore sa chvilu diskutovalo o moznostiach odchytu..nie som si isty..skuste sa pohrabat v prispevkoch.mne skapal zarovenm ked mi skapalo akva ( zlyhanie techniky ala urob si sam ).
Používateľov profilový obrázok
BODLOK
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 544
Dátum registrácie: 28 Nov 2008 16:16
Bydlisko: Mladá Boleslav

Re: Strašek

Príspevok od používateľa BODLOK »

Přátelé,pokud by byl v akva jen trochu větší strašek,tak by už ze života v AQ nic nezbylo je to mimořádný dravec.
Tak tedy doufám,že je to něco jiného.Jsem zvědav ?
Používateľov profilový obrázok
laomedon
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 1975
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 16:31
Bydlisko: Badín
Kontaktovať používateľa:

Re: Strašek

Príspevok od používateľa laomedon »

a nebude to náhodou nejaká kreveta "snaping shrimp" ?
viď http://en.wikipedia.org/wiki/Alpheidae
Ak chcete mat niečo urobené poriadne, urobte si to sami. Napoleon Bonaparte
http://www.reef.sk/viewtopic.php?t=889
voloda
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 76
Dátum registrácie: 25 Dec 2007 20:33
Bydlisko: Pliešovce

Re: Strašek

Príspevok od používateľa voloda »

Ako píše Adrian, to pukanie v akva robí niekolko druhov kreviet. Zvuk kreveta vydáva lúskaním klepeta pri obrane teritória alebo samej seba pri ohrození. Je to krevetka cca 2-3 cm veľká, jedno s klepiet ma výrazne väčšie a tým vydáva tie pukania. Žije buď v škáre v skale alebo si vyhrabe noru v piesku pod skalou. Je teritoriálna . V akva neškodí, maximálne v noci vystraší návštevu, ktorá spí u Vás doma. :D Živý sa podobne ako rak pustovník. V mojom akva prežívajú pravidelne cca 4 roky, pokiaľ nejaký poslúži ako potrava pri prezliekaní, tak si dalších do akva zavlečiem s nejakou skalou, koralom a pod. Čoho sa treba obávať sú hnusné kraby s ktorými som už mal česť bojovať :evil: .
Sú to naše sny čo nás stále poháňajú vpred...
Používateľov profilový obrázok
shark
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1924
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:26
Bydlisko: Hněvotín

Re: Strašek

Príspevok od používateľa shark »

pánové byl bych v klidu.Tyto zvukové projevy doprovází většinu slaných nádrží.Konzultoval jsem to s cca 10 mořák\ a každý mi tyto zvuky mladé nádrže potvrdil a taktéž vyskytující se vedlejší projevy jako odbíhání z ložnice k akvárku i několikrát za noc aby se přesvěčili že se nic neděje :wink: Také jsem se děsil noc co noc spočátku a chodil kontrolovat jestli se nehroutí utes :lol: .Dosud mi nikdo nebyl schopen vysvětlit čim to muže být tak se už nad tim nepozastavuju.Po čase to uplně ustane.Ono lupání jsme přisoudili tzv šotkovi akvarijnímu a to je panečku prevít :twisted: dokáže děsit klidně i rok.
Svého času tady na foru o tom byla i vedena diskuze.jestli tu ještě zustalo vlákno ve starém foru nevim
Napísať odpoveď

Návrat na "Ostatné"