zivot z jadranu

Všetky ostatné diskusie o morských živočíchoch.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

vlčák
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 791
Dátum registrácie: 24 Mar 2008 21:16
Bydlisko: praha

Re: zivot z jadranu

Príspevok od používateľa vlčák »

jak pise pan jaroslav,nepodcenovat celniky.navozil jsem toho moc ale po jedne kontrole pred par lety jsem prestal.vypadalo to ze me na miste zastreli.s chobotnici nemeli zasadni problem ale s kameny ano,a kybl zivych kamenu obrostlych vapenitou rasou byl jak olej do ohne !
vlčák
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 791
Dátum registrácie: 24 Mar 2008 21:16
Bydlisko: praha

Re: zivot z jadranu

Príspevok od používateľa vlčák »

a jak pise rybka,zacalo to hledanim narodniho bohatstvi. á ronilci,imaš školkje? a uz to jelo
martin01
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1377
Dátum registrácie: 08 Sep 2011 19:21
Bydlisko: Doksy (Kladno)
Kontaktovať používateľa:

Re: zivot z jadranu

Príspevok od používateľa martin01 »

Tak kameny by mě nenapadly, vezl jsem jich asi 20kg a říkal jsem si, že je dobře, že jsem nevzal žádnou krevetu, že by to nestálo za ty problémy. :) V Thajsku si nás s manželkou vzali stranou kvůli 4 cm úlomku nějakého suchého korálu a pracně jsme museli vysvětlovat, že je to talisman na památku. Nic z toho nebylo, ale už bych se i na to vykašlal.
ellbunda
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 728
Dátum registrácie: 08 Jan 2013 15:07
Bydlisko: Plzeň

Re: zivot z jadranu

Príspevok od používateľa ellbunda »

Tak koukám, že jsem měl asi víc štěstí než rozumu :-) Za ty dvě skříně plný Jadranu, co máme doma, by mi sebrali asi i rodnej list :-)
... ještě mi teče mořská voda po bradě ...
Ellbundův nano reef 30l
200 litrů v Plzni
Používateľov profilový obrázok
Franky
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 715
Dátum registrácie: 18 Jan 2007 20:30
Bydlisko: Nitra

Re: zivot z jadranu

Príspevok od používateľa Franky »

To som ani ja nevedel a tiež sa každá dovolenka v Chorvátsku končila čerstvým jadranským importom :D
Používateľov profilový obrázok
kačer
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1500
Dátum registrácie: 28 Sep 2010 13:28
Bydlisko: Praha 13 (Nové Butovice)

Re: zivot z jadranu

Príspevok od používateľa kačer »

Taky už sem si něco málo z Chorvatska přivezl. Ale vzdy spíse suche kameny a ruzne muslicky ... Minuly rok jsem objevil v jednom malinkem zalivu na ostrově Cres krásnou červenou variantu rournatce (teda alespon myslim, ze to byl on, nebo neco jemu dosti podobne). Mel jsem sto chutí si ho vzít domu, pak se mi podařilo chytit i dve pisecne hvezdice a jednu sasanku. Ale nejak jsem na ten prevoz pres hranice nemel "koule". A i jsem se bál, ze by ten prevoz ti živočichové nepřezili.
SnakeXXL
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 434
Dátum registrácie: 29 Aug 2012 11:53
Bydlisko: okr. Karviná
Kontaktovať používateľa:

Re: zivot z jadranu

Príspevok od používateľa SnakeXXL »

tak to je cool, taky jsem měl zato, že to neřeší, loni jsem si dovezl do skalky asi 30 kg šutráků od pláže a okolí skal, 10kg kamínků žena na dekoraci, a asi 1kg mušlí a blbinek, dokonce i živáků s vap. řasou.... tehdá jsem to neznal :-) "živý kámen" no a doma jsem zjístil, že některé mušle byli i bohužel s poustevníčky :D a to prošli kontrolou ...letos jsem plánoval, že kdyby mě něco cvrnklo do nosu (síťky) že přiberu, ale asi určitě bude jednodušší si to unás koupit :D a navíc nedotáhnu maras do zaběhlého AQ :-D :?
Snaker NANO 50 (2012), Reef 350 (2013), Sea Horse 100 (2015) :-D
Používateľov profilový obrázok
radEg
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 459
Dátum registrácie: 15 Sep 2008 11:32
Bydlisko: Hlohovec

Re: zivot z jadranu

Príspevok od používateľa radEg »

Tak som si zase niečo málo priniesol z Jadranu. Z okolia ostrova Čiovo pri Trogire.
Samozrejme na SD karte.
Prílohy
1.jpg
2.jpg
3.jpg
Naposledy upravil/-a radEg v 28 Aug 2013 14:53, upravené celkom 2 krát.
nádrž 720l 197x70x60, streamy 1x12 000 a 2x5000l/h, LED White 27x3W, Blue 27x3W, Royal Blue 27x3W
filter 300x50x50 z toho DSB 100x50x14, refugium 100x50x30, Odpeňovač ARP X2, Deltec PF 501, UV 30W, Phosex 500g, výtlak upravené Jebao 12000l/h
Používateľov profilový obrázok
radEg
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 459
Dátum registrácie: 15 Sep 2008 11:32
Bydlisko: Hlohovec

Re: zivot z jadranu

Príspevok od používateľa radEg »

Foto 4, 5
Prílohy
5.jpg
4.jpg
nádrž 720l 197x70x60, streamy 1x12 000 a 2x5000l/h, LED White 27x3W, Blue 27x3W, Royal Blue 27x3W
filter 300x50x50 z toho DSB 100x50x14, refugium 100x50x30, Odpeňovač ARP X2, Deltec PF 501, UV 30W, Phosex 500g, výtlak upravené Jebao 12000l/h
Používateľov profilový obrázok
vik_33
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3073
Dátum registrácie: 07 Feb 2007 10:10
Bydlisko: Ústí nad Labem
Kontaktovať používateľa:

Re: zivot z jadranu

Príspevok od používateľa vik_33 »

:) ta věta o kartě je super důležitá a nevím jak koho, ale mě potěšila :)
Ta Anemonia sulcata je fakt krásná ... škoda, že je to taková mrcha roztahovačná :D
350l mixed reef
Obrázok
Malé moře na Labi I
Malé moře na Labi II
vikovo.czObrázok
Jestli Ti chybí odvaha začít,už jsi se vzdal
shifti powers
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 405
Dátum registrácie: 02 Sep 2012 09:06
Bydlisko: žilina

Re: zivot z jadranu

Príspevok od používateľa shifti powers »

na tu hviezdu pozor je to dravec jak svina tiež som si ju doniesol na skušku prišiel som o dvoch tektusov behom chvíle
Používateľov profilový obrázok
Zdenek
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 405
Dátum registrácie: 09 Dec 2005 11:27
Bydlisko: Velké Meziříčí

Re: zivot z jadranu

Príspevok od používateľa Zdenek »

Ahoj kluci, jaké jsou novinky a zkušenosti v tomhle tématu po odstupu času, změnilo se něco? Pomalé
mi končí dovolená a je tady spousta zajímavých možnosti. :-)))
Nejsem chemik. Bohužel
Používateľov profilový obrázok
Michal S
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 235
Dátum registrácie: 23 Nov 2005 17:17
Bydlisko: Bernartice okr. Benešov
Kontaktovať používateľa:

Re: zivot z jadranu

Príspevok od používateľa Michal S »

Já mám hadice 5 kusů v akváriu už 5 let bez jediného problemu asi jim vysoká teplota nevadí a nějaké poustevníky mám taky stejnou dobu

odesláno Android
vlčák
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 791
Dátum registrácie: 24 Mar 2008 21:16
Bydlisko: praha

Re: zivot z jadranu

Príspevok od používateľa vlčák »

hnede hadice jsou naprosto bezproblemove. zivotnost 10let+.
Používateľov profilový obrázok
Erik81
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 375
Dátum registrácie: 27 Aug 2015 17:07
Bydlisko: Praha 8

Re: zivot z jadranu

Príspevok od používateľa Erik81 »

Přidávám jednu malou víkendovou vsuvku ze života:

S Anemonia sulcatou jsem měl co do činění toto léto. Uvádí se o nich, že pokud člověk není citlivý jediněc, tak na dotek (kůži) nepožahají. A jelikož není nad vlastní zkušenost, jal jsem si vyzkoušel si jednu "pohladit"... opravdu Vás nežahne, jenže asi málokterá sulcata o takovou náklonost bude stát - obdaří Vás přinejmenším nepatrnou trochou slizu a při větším kontaktu i o nějakou tu špičku konců svých chapadel. A to je to, na co jsem přišel až příliš poždě... při kontaktu jsem si takového dárečku nevšiml a při vyrovnávání tlaku, jsem si zanesl tyto zbytky do blízkosti rtů (přesněji do vousů nad rty) - a to Vám nepřeji zažít ten mazec! Začně to nenápadně, jako že Vás na puse něco pálí (asi podobně jako chili paprička...), jenže to nepřestává a je čím dál hůř. Na hladině jsem se díval na prsty a byli tam 3 malé růžové konečky (4. objeven ve vousech)... huba už po pár minutách pálí jak čert, cuká Vám koutek a nakonec to začne neskutečně otékat (když mě viděla žena, pronesla, že mám pusu jak kocour...) A "nejlepší" je, že to tak vydrží 10 až 14 dní, než je po všem. Takže moje rada - i když je máte rádi, nehlaďte sasanky! :wink:
Nano 96l - od Jadranu k SPS
Erikovo 176l okno do moře
EcoTech Radion XR30w G2 - Jebao RW4->Tunze Turbelle Nanostream 6040, Jecod SOW4 - Tunze 9004->Tunze 9012 DC - AquaClear50 - Tunze 3155 - Jebao DP4
Napísať odpoveď

Návrat na "Ostatné"