EUNICE SP. (PALOLO)

Všetky ostatné diskusie o morských živočíchoch.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
Zdenek
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 405
Dátum registrácie: 09 Dec 2005 11:27
Bydlisko: Velké Meziříčí

EUNICE SP. (PALOLO)

Príspevok od používateľa Zdenek »

Zdravým všechny
koupil jsem si do akva. nějaké živé kameny. Bohužel s nimy jsem si koupil bloudivce (palolo). :cry: A vypadá to, že se mu v mé nádrži asi daří. Pozoruji jich čín dál víc :cry: Chtěl jsem si koupit nějaké rournatce (Spirobranchus, Bispira....) Teď mám trochu obavu, abych o ně v zápětí nepřišel díky palolu. Máte někdo nějaké zkušenosti s likvidací toho červa :twisted: :twisted:
Používateľov profilový obrázok
Lukáš
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2165
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 22:55
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Lukáš »

Ja ich mám plné AQ a nijako to neriešim. Spočiatku ich celkom schopne lovili stenopusy, teraz už len zriedka. Aj blúdivcov je veľa druhov, ale tie bežné veľkým rúrnatcom (Sabellastarte, Bispira) neublížia, aspoň u mňa nie. Samozrejme, keď natrafím na nejakého kapitálneho jedinca, odlovím ho pinzetou.
Používateľov profilový obrázok
Zdenek
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 405
Dátum registrácie: 09 Dec 2005 11:27
Bydlisko: Velké Meziříčí

Príspevok od používateľa Zdenek »

Jenže v mém akváriu je odchyt takřka nemožný. Akva mám zabudované ve stěně a než se k němu dostanu tak zmizne. Jsou hrzně rychlí. Stalo se už někonu, že by mu pololo zlikvidovali Spirobranchus. Moc bych ho chtěl, ale mám strach, aby neskončil jako oběd bloudivcům.
Používateľov profilový obrázok
Pavel
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 127
Dátum registrácie: 19 Nov 2005 14:34
Bydlisko: Vrakuňa, Bratislava

Príspevok od používateľa Pavel »

S Eunice (nereidky, paolo a ine oznacenia) mam svoje skusenosti - a to neblahe... Pred vcerom som doniesol domov Escenius bicolor, ktory sa stal hned manzelkynim milacikom a vcera rano pri cumeni do akvarka som ho videl v priamom prenose vplavat pod Lobophilliu pod ktorou "odpocivala" asi 6-7 cm dlha nereidka o ktoru sa poprhlil - vysledok bol fatalny - skrutenie celeho tela a do par sekund dodychal... Nasadil som hned vecer v akva pascu tak uvidim co vylovim (rano bola akurat tak plna slimakov), parchanti su zalezeny niekde v zivych sutroch. Z najvacsou pravdepodobnostou vsak presuniem vsetky sutre do akva na zarabanie morskej vody a prejdu dlhsou ocistnou kurov - postupne budem presuvat spat do akva len sutre kde budem mat istotu a zvysok sa asi podrobi nasilnej "chemickej" ociste (takze doziju)... este uvidim, ale vyhlasil som nereidkam boj.

A teraz pride ta horsia cast (aj ked neviem ci horsia ako smrt Escenia) - v jednom akva co mam doma a zije nekontrolovanym zivotom (rok a pol ho rusim, no akosi nemam kedy) - sutre, parik Amphiprion frenatus, nejaky pustovnici, sasanka, par slimakov a inej havede, som cca. pred rokom zbadal v noci vypasenu nereidku - za rok som ju zbadal par krat a bzdy bol problem ju vylovit a v principe mi nevadila, aspon likvidovala medi kamenmi zvysky potravy, pohoda... (inak do akva sa musela dostat ako vajicko vo vode - ta bola jedine "zive" v akva - kamene, piesok, ... vsetko mrtve). Problem nastal cca. 3 tyzdne dozadu - v akva sa zacali nereidky mnozit z nicoho nic exponencialnym tempom a su ich stovky (odhadujem cez 1000) - na 70 litrovu nadrzku je toho dost - nemaju sa uz kam skryvat, su proste vsade tolko ich je - klauni su nastastie odolny a neprhlia ich... vecer sem skusim zavesit foto, ale cakajte nevidane...
[size=75]72 l SPS/LPS only, 80 l fish only[/size]
Používateľov profilový obrázok
Lukáš
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2165
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 22:55
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Lukáš »

Ja mam zase takeho 25 cm (pristihol som ho, ze zerie caulerpu, tak je snad neskodny), co si pred kamenom robi kopku z vlastnych bobkov. Vzdy, ked robim mesacnu vymenu vody, odsajem odtial vrstvu asi 2 polievkovych lyzic trusu.
No a videl som uz aj cca 3 cm, co mal tlamu ako nejaky Alien. 3 ozubene ustne laloky a v tom este dalsia vysuvatelna ozubena papula (pozerane pod lupou). Pri nocnom pozorovani s baterkou sa da v AQ objavit kadeco.
Používateľov profilový obrázok
shark
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1924
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:26
Bydlisko: Hněvotín

Príspevok od používateľa shark »

pak se jdi koupat do moře bez bot :lol: :lol:
Používateľov profilový obrázok
laomedon
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 1975
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 16:31
Bydlisko: Badín
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa laomedon »

týchto Bristle Worms ako ich volajú na svetových fórach je nemálo druhov z ktorých vačšina je neškodná a dobre prispieva ku chodu akvária. Ja sám mám v akva na stvoky týchto potvor v refugiu je jedna skoro 1.5cm hrubá a dlhá cez 20cm a je neškodná v odchovni mám veľa aj menších od 2mm. V akva mám aj malé rybky Chromisi, Escenius bilcolor, Salarius fasciatus a ničomu neškodia.

Pavel musel naďabiť na nejaké riadne jedovaté potvory, chvalabohu tie moje asi patrie do neškodných druhov.
Ak chcete mat niečo urobené poriadne, urobte si to sami. Napoleon Bonaparte
http://www.reef.sk/viewtopic.php?t=889
Jaroslav
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 596
Dátum registrácie: 30 Dec 2005 07:44
Bydlisko: České Budějovice

Príspevok od používateľa Jaroslav »

Před několika lety mi jeden akvarista přinesl "nereidku" asi 50 cm dlouhou. Přenášel ji v lahvi o obsahu asi 1 litr a během transportu (v rámci Č.Budějovic) zabarvila vodu zelenomodře s hustotou inkoustu. Dal jsem ji do "kotce" v rozmnožovně, ale po čase uhynula. V současnosti mám (již asi rok) v jednom kotci červa o délce cca 1 metr, kterého ulovili v akváriu, kde 2x sežral celou obsádku měkkých korálů. Krmím ho mraženým krmením a odpadními korály a straším jim návštěvy a vnuka. Vypadá jako obrovská stonožka (Scolopendra) a jednám s nim "s velkou úctou", přestože se jinak živočichů docela nebojím (zamlada jsem doma choval štíry, pavouky i jedovaté hady).
Používateľov profilový obrázok
Roman
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2391
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:13
Bydlisko: Bratislava, Bernolakovo

Príspevok od používateľa Roman »

Lukáš napísal:Ja mam zase takeho 25 cm (pristihol som ho, ze zerie caulerpu, tak je snad neskodny), co si pred kamenom robi kopku z vlastnych bobkov. Vzdy, ked robim mesacnu vymenu vody, odsajem odtial vrstvu asi 2 polievkovych lyzic trusu.
No a videl som uz aj cca 3 cm, co mal tlamu ako nejaky Alien. 3 ozubene ustne laloky a v tom este dalsia vysuvatelna ozubena papula (pozerane pod lupou). Pri nocnom pozorovani s baterkou sa da v AQ objavit kadeco.
no je cas prestudovat Mongolsku mytologiu , hlavne tu cast o pustnych cervoch OrchojOrchoj ..(podla nich bol aj inspirovany film Duna, vsimni si tie 3 ozubene ustne laloky :) )

som nevedel ze v mongolsku maju more....
desatoro fóra REEF.sk http://reef.sk/viewtopic.php?f=16&t=183
- necitujte celý príspevok pred vami
- fórum nie je chat
- ak si nie ste na 100% istí že viete čo robíte, neraďte druhým, môžete tým napáchať škodu
rybka
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2429
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 07:04

Príspevok od používateľa rybka »

Já jednu nechtěně dostal od J. Berky v dutině podkladního kamenu, ale naštěstí jsem se jí zase rychle zbavil (Alda měl to štěstí ...). Když jsem na ni přišel, měl jsem ten šutr zrovna v ruce.
Josef Nosek
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 112
Dátum registrácie: 26 Nov 2006 12:11
Bydlisko: Praha 8

Príspevok od používateľa Josef Nosek »

Já jich mám také bohužel spoustu. Nevíte o něčem, co by je sežralo? Ideální by byl noční živočich. Díky.
Pepa N. 360 reef mix.
Používateľov profilový obrázok
Lukáš
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2165
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 22:55
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Lukáš »

Stenopous hispidus, niektore klipky, pyskatce (Labridae), ale vzdy je to tak 50/50.
Alik
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 80
Dátum registrácie: 15 Nov 2005 08:59
Bydlisko: Letohrad

červík

Príspevok od používateľa Alik »

Tak jsem dnes našel ve filtru potvoru cca 30cm dlouhou a tlustou jak malíček. Od teď přistupuji k údržbě s náležitým respektem :shock:

Jestli se zadaří, zítra ji vyfotím a ukážu. Zatím jsem ji jen natočil. No, aspoň mám s čím strašit děti a sousedky :lol:
Používateľov profilový obrázok
moguai
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 924
Dátum registrácie: 18 Dec 2006 11:15
Bydlisko: Spomyšl

Príspevok od používateľa moguai »

To já měl do nedávna problém.Neustále mi po čase odešli rourtnatci.Věděl jsem,že tam je nějakej "bloudič", kterej je žere.Je to asi 14 dní, kde jsem viděl od kaď vylézá.Vytáhl jsem korálový skelet, rozmlátil a ejhle toho parchanta jsem našel a zneškodnil.Teď už mám červíky snad v bezpečí do doby než zase jeden doroste :?
Používateľov profilový obrázok
corsaire
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 217
Dátum registrácie: 30 Mar 2006 17:51
Bydlisko: Praha

Príspevok od používateľa corsaire »

U mne bylo dva palolo.Jeden nastesti v noci vlezl do skimmeru a jehlovy rotor udelal svou praci.Slysel jsem v noci ze skimmer dela divny zvuk, ale byl jsen linej to resit.Tak ze on ho slehal celou noc.Zadne velke nasledky , jen trochu ciano.
Druha mrcha vyhrabala noru skoro u eufuli a kouse ji.

http://www.reef.sk/album_mod/upload/c7d ... 23221b.jpg
http://www.reef.sk/album_mod/upload/c38 ... d5de5e.jpg
Napísať odpoveď

Návrat na "Ostatné"