Heteractis magnifica

Diskusie o sasankách a príbuzných

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

lucius
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 109
Dátum registrácie: 21 Dec 2017 08:29

Re: Heteractis magnifica

Príspevok od používateľa lucius »

...chtěl bych poprosit o radu, ma sasanka se doplazila k proudovému čerpadlu a samozřejmě ji to hodně poškodilo, noha a tělo si myslím, že zustaly celkem v pořádku, ale přišla tak o 80% chapadýlek, ted je přisátá na skle a nějak si tam vlaje. Klauni se do ni vratili, ale přijde mi že ji celkem ozobavaji a nevim jestli jen oždibujíé mrtvou tkan nebo i živou, tak nevim co s ní dál ? dík
Používateľov profilový obrázok
VINTR
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2320
Dátum registrácie: 19 Júl 2008 11:04
Bydlisko: Kuřim

Re: Heteractis magnifica

Príspevok od používateľa VINTR »

Klauny bych neřešil, ot. je jestli to dá. Pokud jsou to jen konce mohla by, když jsem ji měl tak byla taky byla taky několikrát přistřižena.. Musíš ji, než se z toho dostane, víc hlídat, jestli to dá, rozkládající se magnifica je problém...
lucius
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 109
Dátum registrácie: 21 Dec 2017 08:29

Re: Heteractis magnifica

Príspevok od používateľa lucius »

jj, zatím se drzi, vypada to, zbyvajici chapadylka jsou nafoukle a stále se drzi na skle... jedna asi naivni otázka, myslite že se sasanka "poučila" a k proudovému čerpadlu ji to již nebude lákat, tedy pokud zůstane na živu ?
švíco
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1382
Dátum registrácie: 10 Jan 2010 13:19
Bydlisko: Plzeň (CZ)

Re: Heteractis magnifica

Príspevok od používateľa švíco »

Skočí ti do čerpadla klidně pětkrát denně.. proto se čerpadla zapezpečují nebo se sasanky nepořizují (nebo... tvůj případ) :wink:
230l, 270l, filtrace 2x kanystr + odpěňovač tunze, světlo dle vlastního návrhu... výhradně měkké korály
Lukassssqw
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 89
Dátum registrácie: 10 Jan 2018 21:35

Re: Heteractis magnifica

Príspevok od používateľa Lukassssqw »

Mne tiez magnificu chytilo prudove čerpadlo zmensila sa a rozchodila to.
Ale dalsia magnifica mi zobrala najstarsie a najväčšie rybky- dory, vulpinusa a favescentku ked ju len troska chytilo prúdové čerpadlo a v priebehu hodiny všetky ryby lezali na dne a rychlo dychali.
Nemovia a klipka v pohode, imperator akosi vladal plavat a picaso zaliezol...na druhý deň boli ok.
Sasanka ich otravila alebo čo ... to neviem
Napísať odpoveď

Návrat na "Sasanky"