potrava

Diskusie o sasankách a príbuzných

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
plaster
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 306
Dátum registrácie: 20 Aug 2006 08:37
Bydlisko: Badín

Príspevok od používateľa plaster »

Pre nemovcov by som urcite doporucoval kcadricolorku. Je pekna, nenarocna a nemovci sa v nej citia ako v raji
Pokus o REEF ...
Používateľov profilový obrázok
moguai
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 924
Dátum registrácie: 18 Dec 2006 11:15
Bydlisko: Spomyšl

Príspevok od používateľa moguai »

plaster napísal:Pre nemovcov by som urcite doporucoval kcadricolorku. Je pekna, nenarocna a nemovci sa v nej citia ako v raji
Ale cena v obchodě je mezi 1000-1500 Kč.Každopádně,na to,aby sasanka byla pro klauny zajímavá musí mít také slušnější velikost,úměrnou rybám a skloubit velikost sasany s objemem akva 50l bude náročnější,ale né nereálné.Jinak počítej s tím,že ti do ní klauni nemusí chodit.Není to vždy podmínka.
Používateľov profilový obrázok
Roman
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2391
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:13
Bydlisko: Bratislava, Bernolakovo

Príspevok od používateľa Roman »

no ja som sice ten film nastastie nevidel, ale nemo= a.ocellaris a zrovna pre nich sa quadricolorka nejak moc nehodi, aj ked netvrdim ze v nudzi ju nemozu akceptovat.

priatelia, krizova tabulka kompatibility jednotlivych druhov klaunov a sasaniek je notoricky znama, skusim ju najst a prasknut sem
desatoro fóra REEF.sk http://reef.sk/viewtopic.php?f=16&t=183
- necitujte celý príspevok pred vami
- fórum nie je chat
- ak si nie ste na 100% istí že viete čo robíte, neraďte druhým, môžete tým napáchať škodu
Používateľov profilový obrázok
laomedon
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 1975
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 16:31
Bydlisko: Badín
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa laomedon »

mam to niekde v anglictine presne rozpisane chcel som to prelozit ale este som sa k tomu nedostal :-(
dam aspon v Eng.
Ak chcete mat niečo urobené poriadne, urobte si to sami. Napoleon Bonaparte
http://www.reef.sk/viewtopic.php?t=889
Používateľov profilový obrázok
moguai
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 924
Dátum registrácie: 18 Dec 2006 11:15
Bydlisko: Spomyšl

Príspevok od používateľa moguai »

laomedon napísal:mam to niekde v anglictine presne rozpisane chcel som to prelozit ale este som sa k tomu nedostal :-(
dam aspon v Eng.
ENglish is easy :-).
Jaroslav
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 596
Dátum registrácie: 30 Dec 2005 07:44
Bydlisko: České Budějovice

Príspevok od používateľa Jaroslav »

Jedna křížová tabulka vhodnosti sasanek pro klauny je i v knize Mořská akvaristika (H.Dařbujan), strana 119-120. Ale všechny podobné tabulky obsahují i nějaké "chyby (odchylky)" - schopnost klaunů osídlovat sasanky není neměnná a zřejmě není založena jenom a pouze na vrozených vlastnostech, ale roli bude hrát i schopnost "učit se" a "hledat". Např. ve výše uvedené tabulce je uvedeno, že A.ocellaris by měl osídlit Heteractis magnifica, kdežto A.clarkii nikoliv. Přitom u mne je to přesně naopak - A.clarki se v těchto sasankách přímo "rochní", ale A.ocellaris do nich vůbec nikdy nevlezli.
Používateľov profilový obrázok
moguai
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 924
Dátum registrácie: 18 Dec 2006 11:15
Bydlisko: Spomyšl

Príspevok od používateľa moguai »

Jaroslav napísal:Jedna křížová tabulka vhodnosti sasanek pro klauny je i v knize Mořská akvaristika (H.Dařbujan), strana 119-120. Ale všechny podobné tabulky obsahují i nějaké "chyby (odchylky)" - schopnost klaunů osídlovat sasanky není neměnná a zřejmě není založena jenom a pouze na vrozených vlastnostech, ale roli bude hrát i schopnost "učit se" a "hledat". Např. ve výše uvedené tabulce je uvedeno, že A.ocellaris by měl osídlit Heteractis magnifica, kdežto A.clarkii nikoliv. Přitom u mne je to přesně naopak - A.clarki se v těchto sasankách přímo "rochní", ale A.ocellaris do nich vůbec nikdy nevlezli.
I já jsem měl ten samý případ.Ocellárisy do mojí magnifiky nevlezly ani jednou,až do doby,kdy si jí vychutnalo proudové čerpadlo :?
Používateľov profilový obrázok
laomedon
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 1975
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 16:31
Bydlisko: Badín
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa laomedon »

kedze sa tema uberala uplne iym smerom ako zacala tu je link na novu temu aj so zoznamom sasaniek a klavnov. :-) tak nech sa paci

http://www.reef.sk/viewtopic.php?t=1199

.
Ak chcete mat niečo urobené poriadne, urobte si to sami. Napoleon Bonaparte
http://www.reef.sk/viewtopic.php?t=889
Napísať odpoveď

Návrat na "Sasanky"