Aquarium Schober - importna stanica

Zoznam ale hlavne HODNOTENIA predajní v Rakúsku. Adresy, kontakty www, skúsenosti - prosím všetko o tejto téme píšte sem.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
Lukáš
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2165
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 22:55
Bydlisko: Bratislava

Aquarium Schober - importna stanica

Príspevok od používateľa Lukáš »

Pre skompletizovanie osadky sme zorganizovali nateraz uz posledny "velky vyjazd" k zapadnym susedom. Na stranke http://www.aquarium-schober.at/Willkommen.html bol aktualne ohlaseny import Sri Lanka/Indonesia a nejake zbytky z predchadzajucich importov.
Cesta (cca 140 km) trvala trochu dlhsie nez obvykle, aj ked po dialnici a s navigaciou to zase nebol az taky problem. Je to vsak lokalita, ktora je pre mimobratislavcanov asi predsa len uz trochu vzdialena. Zhruba po hodine a pol sme boli v Matzelsdorfe, kde ma svoje kralovstvo dalsi z pivnicnych predajcov - Josef Schober . Ako sme mali moznost zistit, je to velky pohodak (obrazne aj doslova) :D . Z pozicie velkoobchodnika s nami neustale vtipkoval a nahovaral nas, nech uz zoberieme tovar pre celu Bratislavu, aby sa nam cesta vyplatila. Asi nie je celkom zvyknuty na odbery tu a tam po jednom kuse. Ale zato ochotne poradil, porozpraval o sucasnom stave a uskaliach okolo importov a hroziacich legislativnych zmenach. V AT vraj nedavno napr. vysiel predpis, kde su stanovene min. rozmery chovnych zariadeni pre rozne zivocichy. A tak je v privatnych podmienkach udajne zakazane chovat napr. Z. flavescens v AQ mensich ako 1000 l a podobne. Takisto sme sa zase nieco poducili, ako funguje zakulisie importov, kto s kym ano alebo naopak nie (objednavky cez Nemecko, priame importy, minimalne kvoty, zasobovanie Viedne, Ba a okolia). Josef sa zdal byt celkom nad vecou, vraj po predchadzajucich skusenostiach je spokojnejsi teraz, ked si robi importy sam. Ma vraj takto vacsiu kontrolu nad tym, co a v akom stave mu pride. Jedinym negativom je, ze musi objednavat po stovkach jedincov a musi to za relativne kratku dobu aj predat. Zda sa, ze mu to nerobi velke problemy.
V pivnicnych priestoroch ma 3 miestnosti plne akvarii. V 1. miestnosti ma koraly (prevazne SPS a LPS) a kasu, v dalsej su bezstavovce a nejake makke koraly, v poslednej su prevazne ryby. V jeho nadrzi som nevidel ziadnu mrtvu rybu ani krupicu. Zrejme si dava pozor na to, co predava (ako sam povedal). Vacsina ryb je dobre rozkrmenych, celkovo az na par problematickych LPS koralov vyzeralo byt vsetko zive v uspokojivej kondicii.
Asi najviac budu zaujimat ceny, ale tam sa zovseobecnovat neda. Ako velkooobchodnik dava ceny podla mnozstva. Ryby su urcite lacnejsie ako vo Viedni, ale pri jednom ks necakajte markantny rozdiel (kvoli jednej rybe alebo koralu sa navsteva urcite nevyplati). No pri vacsom odbere mozu byt ceny zaujimavejsie a rovnako, ked ma na nejake zivocichy akciu (vyjedna s dodavatelom dobru cenu). Napr. teraz boli Chromis viridis po 3,90 , Lysmata amboinensis (uz aj pri 1 ks) 10 eur. Tvrde koraly jednotlive okolo 30 eur (za porovnatelne kolonie by ste inde dali 35-50). Vyber bol dobry a novy tovar mu chodi skoro kazdy tyzden. Len skoda, ze nie je blizsie. Dost bolo kecov, je cas na fotky :lol:
Používateľov profilový obrázok
Roman
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2391
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:13
Bydlisko: Bratislava, Bernolakovo

Príspevok od používateľa Roman »

ked konecne zbucham skrinku a filtracku nanovo, ide sa na nakupy, beriem ta ako navigatora
desatoro fóra REEF.sk http://reef.sk/viewtopic.php?f=16&t=183
- necitujte celý príspevok pred vami
- fórum nie je chat
- ak si nie ste na 100% istí že viete čo robíte, neraďte druhým, môžete tým napáchať škodu
Používateľov profilový obrázok
Lukáš
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2165
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 22:55
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Lukáš »

Som rad, ze sa nevzdavas a ides bojovat nanovo, skuseneho moriaka by bola skoda.

...a spominane foto

Obrázok

sekcia tvrdych koralov
Obrázok

Obrázok

Obrázok

Lubos spoznas, ktora je ta tvoja fungia? :lol:
Obrázok

Obrázok

"sekce bezobratlych" (ako byva casto uvadzane aj v programoch ceskych zoologickych konferencii :D ) s jednym zaujatym obratlovcom pripletenym do zaberu.
Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

sekcia ryb
Obrázok

Obrázok

Obrázok

Josef predvadza cvicene anthiasy, btw. potom rozdal sietky a lovili sme si sami (pri kombinacii veterinar a zoolog/medik s tym nemal problem)
Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

tak tento nadherny Lutjanus na mna takto zlato hadzal ocka a stal len 28 eur. Esteze pri mne stali rozum a Josef, ktori ma od impulzivneho nakupu odhovorili (asi by mi skor ci neskor vyzral polku rybacej osadky)
Obrázok

E.T. chce domu...
Obrázok

"fish at work"
Obrázok
Používateľov profilový obrázok
Lukáš
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2165
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 22:55
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Lukáš »

BTW. kedze som dostal viacero ss ohladom hviezdovky rodu Archaster, priniesol som jednu velkosti xxl navyse - ak by mal niekto zaujem (dohoda cez ss). Ak nie, dost prace najde aj u mna :lol: .
Používateľov profilový obrázok
laomedon
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 1975
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 16:31
Bydlisko: Badín
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa laomedon »

super, ked konecne spustim novy system urcite naplanujem cestu a nebude to po jeden koral :D
Ak chcete mat niečo urobené poriadne, urobte si to sami. Napoleon Bonaparte
http://www.reef.sk/viewtopic.php?t=889
Používateľov profilový obrázok
Lukáš
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2165
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 22:55
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Lukáš »

Ved je to presne pre takych ako ty. Zoberies 15 chromisov, 15 anthiasov, 15 apogonov, nejake bodloky, koraly a si vybaveny. Teda bol by to idealny pripad. 50 ryb tam vsak naraz asi nebude dobre narvat :( . Musis naplanovat aspon 2 cesty :wink: .
Používateľov profilový obrázok
laomedon
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 1975
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 16:31
Bydlisko: Badín
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa laomedon »

Ved to by som ani neurobil. Chcem si dat totalne zalezat na dokonalej karantene, preto vo fishroom budem mat viac karantennych nadrzi. Pri takom objeme systemu je rozumne neriskovat.
Ak chcete mat niečo urobené poriadne, urobte si to sami. Napoleon Bonaparte
http://www.reef.sk/viewtopic.php?t=889
marco
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 115
Dátum registrácie: 25 Nov 2005 15:37
Bydlisko: Trenčín

Príspevok od používateľa marco »

...pani az pojdete znova dajte vediet velmi rad sa pridam...

...a Roman spominal ze by sa tiez presiel, mozno ta mala exkurzia sposobi ze sa skorej pusti do tych skriniek(:-)))
What doesn´t kill me, makes me stronger.
Používateľov profilový obrázok
Roman
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2391
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:13
Bydlisko: Bratislava, Bernolakovo

Príspevok od používateľa Roman »

Lukáš napísal:BTW. kedze som dostal viacero ss ohladom hviezdovky rodu Archaster, priniesol som jednu velkosti xxl navyse - ak by mal niekto zaujem (dohoda cez ss). Ak nie, dost prace najde aj u mna :lol: .
ARCHASTER do reefu ? to myslis vazne ?
nechcem robit mudreho, doma pokonzultujem so senorom Calfom..ale pokial si dobre pamatam mnemotechnicku pomocku, ze hviezdicky konciace na *ster do refu nepatria pac su drave...no neviem
desatoro fóra REEF.sk http://reef.sk/viewtopic.php?f=16&t=183
- necitujte celý príspevok pred vami
- fórum nie je chat
- ak si nie ste na 100% istí že viete čo robíte, neraďte druhým, môžete tým napáchať škodu
marco
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 115
Dátum registrácie: 25 Nov 2005 15:37
Bydlisko: Trenčín

Príspevok od používateľa marco »

Roman jej nedozicis trochu papanice, nebud taky lakomy kazdy sa chce najest(:-))
What doesn´t kill me, makes me stronger.
Používateľov profilový obrázok
Lukáš
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2165
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 22:55
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Lukáš »

Rod Archaster, resp. zastupcovia ktori sa dovazaju, ziju v piesku a zivia sa "odpadom" - detrit, zbytky, mrsiny. Alebo ze by tie jdince co mam doma boli vegetarianskou vynimkou?
Zaver> netreba verit vsetkym mnemotechnickym pomockam Mr. A. Calfa :D
marco
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 115
Dátum registrácie: 25 Nov 2005 15:37
Bydlisko: Trenčín

Príspevok od používateľa marco »

...ten ciliaris vypada famozne, vzdy som po nom tuzil, uz som ho raz kupil od Ulricha bohuzial nezvykol si na nahradnu potravu a akva som mal nove :cry:

reicho nevies aka je cena na toho ciliarisa?

neplanuje niekdo vylet? by som sa pridal, ale som v BA len cez tyzden...
What doesn´t kill me, makes me stronger.
Používateľov profilový obrázok
reicho
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1573
Dátum registrácie: 22 Máj 2007 21:31
Bydlisko: Bratislava,SR

Príspevok od používateľa reicho »

marco napísal:...ten ciliaris vypada famozne, vzdy som po nom tuzil, uz som ho raz kupil od Ulricha bohuzial nezvykol si na nahradnu potravu a akva som mal nove :cry:

reicho nevies aka je cena na toho ciliarisa?

neplanuje niekdo vylet? by som sa pridal, ale som v BA len cez tyzden...

cenu neviem,mozes mu napisat mail a dozvies sa.Cez tyzden do rakuska velmi nechodim,skor nejaky vikend.
Používateľov profilový obrázok
Lukáš
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2165
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 22:55
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Lukáš »

Opat sa bolo na co pozerat. :D

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok
Používateľov profilový obrázok
Lukáš
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2165
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 22:55
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Lukáš »

....a nejake rybaciny

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok
Napísať odpoveď

Návrat na "Predajcovia v Rakúsku"