Zuberský reef 200l

Sem môžete písať príspevky o všetkom čo predchádza ale je aj nevyhnutné pre štart morského akvária.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

venomcz
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 210
Dátum registrácie: 06 Okt 2016 11:25
Bydlisko: Zubří

Zuberský reef 200l

Príspevok od používateľa venomcz »

UPDATE

Celý projekt nabral trochu jiný směr a vše jsem od začátku překopal tak tady je aktuální podoba:

Velikost nádrže : 95cm délka , 35cm hloubka a 50cm výška - vody cca 160l
SUMP : 60cm délka , 35cm hloubka a 35cm výška - vody cca 40l

V Sumpu mám dva sáčky zeolitu , jeden sáček saechem matrix - na start jsem dávkoval bakterie MicroBacter 7 a na živé kameny jsem dávkoval MicroBacter Clean.
Dále je v SUMPU odpěňovač Reef Octopus PS-2000 až do 1500l
DIY doplňování odparu
DIY LED osvětlení

V nádrži je 10kg živáků a ještě chci 10kg ( možná víc ) dokoupit . Na dně je živý písek . Aktuálně jsou v nádrži nějáké měkkáče , jedna Wurdermanka . Nádrž je měsíc stará , přesunuta z malé 60l nádrže takže tvořena 60l živé vody a zbytek česrvá voda . Sinice byla a hned zmizla . Zbytky ještě jsou na písku . Řasy jsou taky nějáké na kamenech ale žádná hrůza.

Mám v plánu tak ještě měsíc - dva počkat a pak koupit nějáký život do nádrže .Rád bych se nechal inspirovat a poradit si s výběrem vhodné osádky . Není to moc velká nádrž takže na velké ryby asi můžu zapomenout ale těch malých by mohlo být vzhledem k výkonnému odpěňovači dostatek . Rád bych aby v nádrži byli klauni , salarius na odstranění zbytků řasy z kamenů , pak někdo kdo si poradí s kuličkovou řasou z kamenů .

Přidám pár fotek focených z mobilu
Vyztužená laminátová skříňka a boj o každý volný centimetr
Vyztužená laminátová skříňka a boj o každý volný centimetr
Pohled na celou nádrž
Pohled na celou nádrž
osádka
osádka
Naposledy upravil/-a venomcz v 06 Jún 2017 08:31, upravené celkom 1 krát.
Myscho151
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 669
Dátum registrácie: 12 Jan 2016 10:06
Bydlisko: Prešov

Re: Zuberský reef

Príspevok od používateľa Myscho151 »

Najlepšie komín do ktorého dáš či už zo spodu alebo z boku vrtané prepady (hlavný a poistný) a zároveň aj výtlak a máš pokoj a samozrejme si to vypočitať tak, aby keď ti vypnu elektriku tak aby ti nepretiekol filter... (to vyriešiš výškou trubíc a veľkosťou komína a umiestnením resp. ako vysoko budeš mať vytlakovú rúrku...) Proste premýšľaj, keď ti vypnú elektriku čerpadla nemajú spätné ventily tým pádom voda sa ti vráti dolu... Ja som svoj filter prerátal tak aby ked sa stane to alebo opačne, žeby sa upchal prepad tak mi nič nemôže pretiecž.
Ľudia budme k sebe tolerantný, každý raz nejako začínal a z nikoho sa za noc nestal majster "svetla"!
Používateľov profilový obrázok
Spongebob
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2687
Dátum registrácie: 07 Aug 2015 06:53
Bydlisko: Kousek od Brna

Re: Zuberský reef

Príspevok od používateľa Spongebob »

Sirka\hloubka 35cm? Neni to zbytecne malo? Nevim jestli jsi necim limitovanej ,ale pokud se jeste vejdes na stolek, tak udelej aspon 40cm. Jinak vyska 60cm je ok, co jsem tu vysledoval dava ji dost lidi..ale davaj i 60 hloubku :)
220L Clasic Reef - Tunze 9012 - sump v zádech
ex 100L Nano Cube - 165W Led - Tunze 9004 - sump v zádech
ex 125L Nano Cube + TetraTec ex800 + Tunze 9004
ex 60L Nano Cube + závěsný AquaClear70 - no skimmer
venomcz
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 210
Dátum registrácie: 06 Okt 2016 11:25
Bydlisko: Zubří

Re: Zuberský reef

Príspevok od používateľa venomcz »

Myscho151: díky , dám tedy všechny 3 trubky do jednoho lepeného přepadu .
Spongebob : jsem limitovaný šířkou - přidám fotku kde bude akvárium . Proto nejde širší . Myslíš že 60cm výška při takové šířce bude v pohodě nebo mám dát radaˇi menší výšku?
Používateľov profilový obrázok
Spongebob
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2687
Dátum registrácie: 07 Aug 2015 06:53
Bydlisko: Kousek od Brna

Re: Zuberský reef

Príspevok od používateľa Spongebob »

Prave no, pokud nemuzes mit sirsi..sel bych asi do vysky 50cm.
220L Clasic Reef - Tunze 9012 - sump v zádech
ex 100L Nano Cube - 165W Led - Tunze 9004 - sump v zádech
ex 125L Nano Cube + TetraTec ex800 + Tunze 9004
ex 60L Nano Cube + závěsný AquaClear70 - no skimmer
venomcz
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 210
Dátum registrácie: 06 Okt 2016 11:25
Bydlisko: Zubří

Re: Zuberský reef

Príspevok od používateľa venomcz »

Asi jo , bude to jistější . I tak ale dám dvě výztuhy po délce .
Bohuš
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 428
Dátum registrácie: 02 Feb 2014 16:35
Bydlisko: Uherský Brod

Re: Zuberský reef

Príspevok od používateľa Bohuš »

Na stole bude překližka? Doporučil bych tam dát něco vodě a soli odolnýho. Teď právě stěhuju akvárka. Pod sladkým je absolutní sucho, ale pod mořem je spousta mokré soli nad i pod pěnovou podložkou... . Při údržbě a výměně vody občas něco steče pod akva a slaná voda nikdy neuschne.
venomcz
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 210
Dátum registrácie: 06 Okt 2016 11:25
Bydlisko: Zubří

Re: Zuberský reef

Príspevok od používateľa venomcz »

Bohuši ano , překližka . Chci ji i stůl natřít lodním lakem . Myslíš že to nepomůže ?
shifti powers
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 405
Dátum registrácie: 02 Sep 2012 09:06
Bydlisko: žilina

Re: Zuberský reef

Príspevok od používateľa shifti powers »

čo tak prepad na zadnú stenu ? V akva potom bude viac miesta na stavanie útesu a lepšie podmienky pre prúdenie vody.
venomcz
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 210
Dátum registrácie: 06 Okt 2016 11:25
Bydlisko: Zubří

Re: Zuberský reef

Príspevok od používateľa venomcz »

shifti powers : když postavím přepad na zadní stěnu tak uberu šířku z celkových 35cm o zhruba 10cm .
Mám v plánu použít 25mm průchodky 3 usy vedle sebe . Tak nevím no zda prostředek je to pravé ořechové . Samozřejmě to líp vypadá že..
Přikládám fotku kde bude akvárium umístěné - hned vedle království našeho 7mi kilového kocourka , který bude akvárium hlídat :D
IMG_1713.JPG
venomcz
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 210
Dátum registrácie: 06 Okt 2016 11:25
Bydlisko: Zubří

Re: Zuberský reef

Príspevok od používateľa venomcz »

Jaký doporučujete písek a v jakém množství a případně kombinaci ? něco ověřeného ? Líbí se mi FIJI bílý ale hodně z Vás používá i ten živý .
shifti powers
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 405
Dátum registrácie: 02 Sep 2012 09:06
Bydlisko: žilina

Re: Zuberský reef

Príspevok od používateľa shifti powers »

jasne v tom prípade treba využiť každý centimeter kedže akvárium nieje moc veľké . Piesok si daj určite živý ako hovorím nemáš veľké akva takže to nebude moc veľka položka a je krajší ten živý
venomcz
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 210
Dátum registrácie: 06 Okt 2016 11:25
Bydlisko: Zubří

Re: Zuberský reef

Príspevok od používateľa venomcz »

v čem je rozdílný ? Je to tak že je sbíraný "čerstvý" a nevysušovaný tudíž obsahuje mikrobiologický život tak jako kameny ? a jaké množství ? 10kg bude asi málo že ?
Jinak ten přepad bude buď v levé straně akvária nebo v levém zadním rohu , ještě to doma zvážím řádně . Chci aby nezabíral moc místa.
Myscho151
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 669
Dátum registrácie: 12 Jan 2016 10:06
Bydlisko: Prešov

Re: Zuberský reef

Príspevok od používateľa Myscho151 »

Čo sa týka komína poriadne si to prerátaj aby nebol príveľký, zároveň však aby si do neho mohol vopchať ruku v prípade údržby ... a samozrejme zohľadni aj filter aby ked sa ti vráti voda do filtra aby si sa nevytopil... pozri si vikovu stránku. Komín aj v strede by nebol od veci, budeš mať okolo 150 litrov a vieš si dat na obidve bočné steny prúdové čerpadlá oproti sebe ... možností je veľa pozeraj vlákna a nájdi si čo sa ti najviac páči aj komín sa v strede dá obložiť kameňmi aby ho nebolo vidieť...
Ľudia budme k sebe tolerantný, každý raz nejako začínal a z nikoho sa za noc nestal majster "svetla"!
Myscho151
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 669
Dátum registrácie: 12 Jan 2016 10:06
Bydlisko: Prešov

Re: Zuberský reef

Príspevok od používateľa Myscho151 »

Názorov na živý piesok je veľa niekto povie, že je to somarina niekto to chváli (je to proste o peňaženke), kamene je ťažko povedať, že koľko kg lebo také echt pórovité sú ľahke a veľké...ja odporúčam pána Zemana z morského sveta, krásne kamene bez krabov... a vyzerajú veľmi živo namiesto ľahko oživených kameňov od iných firiem.
Ľudia budme k sebe tolerantný, každý raz nejako začínal a z nikoho sa za noc nestal majster "svetla"!
Napísať odpoveď

Návrat na "Štart novej nádrže"