Ako vyuzit dlhy jesenny vecer?

Sem môžete písať príspevky o všetkom čo predchádza ale je aj nevyhnutné pre štart morského akvária.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
laomedon
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 1975
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 16:31
Bydlisko: Badín
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa laomedon »

Jaroslav napísal:Jaký je to druh rodu Apogon, co tam plave ? Vypadají velice pěkně. Ještě jsem je "naživo" v akváriích u nikoho neviděl. Bude zajímavé je pozorovat při případném tření (pokud je tam pár). Sekundární pohlavní znaky jsou dobře vidět na bříšku (aspoň u pohlavně dospělých) Apogonů.
Mal by to byť Apogon cyanosoma, tiež sa mi veľmi páčia tieto rybky na ja som ešte nemal to šťastie vidieť ich niekde v predajni :(
Ak chcete mat niečo urobené poriadne, urobte si to sami. Napoleon Bonaparte
http://www.reef.sk/viewtopic.php?t=889
Používateľov profilový obrázok
robocop
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 240
Dátum registrácie: 27 Sep 2006 19:53
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa robocop »

Fakt super nádrž :wink: . Tá Xanturka tam už len chýbala ako posledný kamienok! Budem Ťa musieť súdružsky už navštíviť a poprípade ťa obrať o pár korálov Lukáš :lol: :lol: :lol: .
Robo
500l SPS a LPS reef
Používateľov profilový obrázok
Lukáš
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2165
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 22:55
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Lukáš »

Apogon cyanosoma sa do Europy dovaza len posledny rok-dva. Mozno aj pred tym sa sporadicky vyskytol, ale Vieden a spol. ich zacali ponukat az zaciatkom r. 2007 (najprv ich mal Cinan - vraj nova ryba v katalogu exportera, tak ich vyskusal, naposledy bolo par kusov u Knappa). Podla mna super ryba, da sa chovat v pocte 1-X kusov. Myslim, ze optimalna by mohla byt skupinka 4-8 exemplarov (este by som nejake pridal, ale mavaju ich vacsinou len malo kusov a zriedkavo). Kym som mal len 2, skor spolu superili aj ked bez nasledkov. Jediny problem byva pri aklimatizacii - bezpodmienecne treba brat iba zdrave ryby a aj tak sa na nich vacsinou na par dni objavi krupica. Aj to je dovod preco je tazke kupit naraz viac ako 2-3 ks. Ak je v predajnej nadrzi 5 ks a iba dva vyzeraju k svetu, zostava len nakup na etapy.
Potom je uz vsetko bez problemov. Prijmaju len hrubsiu mrazenu potravu (liahnutu artemiu, cyklop si nevsimaju), neskor sa naucia aj na suche. Neviem ako je to s rozmnozovanim tohto druhu v akvariach, urcite ale maju o poznanie mensi poter ako P. kauderni.
Ani neskorsie doplnanie novych jedincov k starsim by nemalo robit potiaze (v dostatocne velkej nadrzi).
Jaroslav
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 596
Dátum registrácie: 30 Dec 2005 07:44
Bydlisko: České Budějovice

Príspevok od používateľa Jaroslav »

Měl jsem doma postupně tři druhy rodu Apogon - chtěl jsem se pokusit o jejich rozmnožení. Všechny tři ale byly barevně nezajímavé (poněkud podobné rybičkám z rybníka) a tak jsem pokusy o množení z obavy, že případné odchovy budou zcela neprodejné, vzdal. Uznávám, že by se mi to asi stejně nezdařilo. Nějaké pokusy o jejich tření jsem přesto zaznamenal.
Rod Apogon má jikry a tím také i mláďata mnohem menší než P.kauderni. Odchov mláďat proto zcela jistě vyžaduje Brachionus plicatilis. Jikry také nosí v tlamě sameček, u dvou druhů, které se třely, jsem pozoroval , že jeho péče o jikry trvala pouze 11-14 dnů. Nikdy jsem ale neviděl mláďata, takže teoreticky mohl i "potratit". Jiker bylo ale více (více než 50 ks) než cca 25 u P.kauderni.
Ten váš druh je ale supr !!!, takže držím palce.
Používateľov profilový obrázok
Lukáš
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2165
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 22:55
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Lukáš »

Millepora sa po polroku konecne rozhodla, ze sa jej zacne darit. A to po mnohych bezvyslednych presunoch po nadrzi. Plati na nu skoro priamy prud z T6100 a relativne slabsie svetlo v hlbke asi 35 cm pod hladinou a HQI 150W. Teraz uz pekne vystrkuje jej obavane prhlive ramena (vid. foto) a necha sa krmit mrazenym virnikom.
Obrázok

Obrázok

A co by to bol za prispevok, bez mojho papagaja na zaver :lol:
Obrázok
Vecer, ked sa vidi v odraze od vnutornych stien nadrze, pekne meni farby a "zobakom" utoci na domneleho protivnika.
Používateľov profilový obrázok
Lukáš
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2165
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 22:55
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Lukáš »

Male prekvapenie uz cochvilu. (Lubos ma povinne bobrika mlcanlivosti :wink: )
Používateľov profilový obrázok
gajduso
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 679
Dátum registrácie: 27 Jan 2006 22:17
Bydlisko: Piestany
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa gajduso »

luki nenapinaj nas ako gumu v trenkach :lol: :lol: :lol:
Peter
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 914
Dátum registrácie: 15 Nov 2005 12:20
Bydlisko: Partizanske

Príspevok od používateľa Peter »

sorry asi som off ale kto je Lubos a aku to ma suvislost s Moguaiovym prispevkom... Fakt by som mal asi prestat pit...
Používateľov profilový obrázok
gajduso
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 679
Dátum registrácie: 27 Jan 2006 22:17
Bydlisko: Piestany
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa gajduso »

Peter napísal:sorry asi som off ale kto je Lubos a aku to ma suvislost s Moguaiovym prispevkom... Fakt by som mal asi prestat pit...
co si maly? teraz ked si v najlepsom? :lol: :lol: :lol:
lupolgi
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 101
Dátum registrácie: 02 Júl 2007 17:20
Bydlisko: Velky Biel / Senec

Príspevok od používateľa lupolgi »

(Lubos ma povinne bobrika mlcanlivosti :wink: )
jasne Lukas, ako hrob

Lubos
Používateľov profilový obrázok
Lukáš
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2165
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 22:55
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Lukáš »

Na co asi tato mladez caka :roll:

Obrázok
Používateľov profilový obrázok
motyl
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 417
Dátum registrácie: 15 Nov 2006 20:44
Bydlisko: Zvolen
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa motyl »

tak to som zvedavý čo steba vylezie :D :shock:
Dano
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 480
Dátum registrácie: 17 Nov 2006 20:00
Bydlisko: Šamorín

Príspevok od používateľa Dano »

Lukáš, už nás toľko nenaťahuj. Ja typujem, že mládeš čaká na nové slnko.
Dano
Používateľov profilový obrázok
Lukáš
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2165
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 22:55
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Lukáš »

8)
Obrázok

Jediny problem je dost velky kontrast. To co mi pred tym pripadalo ako "normalne" osvetlenie (T5, 150W HQI), je teraz tmavym kutom. Este sa budem musiet pohrat s nastavenim vysky svietidla. Reefluxy zvyraznuju hlavne modru a zltu farbu koralov. Tie sa budu musiet este adaptovat. Po uvodnom zapnuti sa chovali presne naopak ako obvykle. Polypy na osvetlenych castiach vetiev boli zatiahnute, naopak na ich spodnych stranach boli vystrcene a uzivali si rozptylene svetlo. Este pouvazujem nad odsatim substratu, teraz uz mozem lepit acropory aj priamo na spodne sklo. Inde uz aj tak nie je miesto :?

Zopar informacii je napr. tu:
http://www.reefkeeping.com/issues/2008- ... /index.php
Naposledy upravil/-a Lukáš v 10 Jún 2008 21:07, upravené celkom 1 krát.
Dano
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 480
Dátum registrácie: 17 Nov 2006 20:00
Bydlisko: Šamorín

Príspevok od používateľa Dano »

Hehehe, takze som mal pravdu. :lol: :lol: :lol: S tym substratom by som Ti pomohol, ale az v septembri.
Dano
Napísať odpoveď

Návrat na "Štart novej nádrže"