540L v PCE

Sem môžete písať príspevky o všetkom čo predchádza ale je aj nevyhnutné pre štart morského akvária.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
pepe
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 573
Dátum registrácie: 16 Jan 2006 14:17
Bydlisko: Brno

Re: 540L v PCE

Príspevok od používateľa pepe »

Krása! Ať to roste a prosperuje! :)
Používateľov profilový obrázok
Erik81
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 375
Dátum registrácie: 27 Aug 2015 17:07
Bydlisko: Praha 8

Re: 540L v PCE

Príspevok od používateľa Erik81 »

Hezčí barvy jsem ani nevygooglil, je tohle ještě vůbec možný? :shock: :D Nádherný a brzo se zase něčím pochlub! :wink:
Nano 96l - od Jadranu k SPS
Erikovo 176l okno do moře
EcoTech Radion XR30w G2 - Jebao RW4->Tunze Turbelle Nanostream 6040, Jecod SOW4 - Tunze 9004->Tunze 9012 DC - AquaClear50 - Tunze 3155 - Jebao DP4
Používateľov profilový obrázok
Osvin
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 339
Dátum registrácie: 03 Feb 2013 16:16
Bydlisko: Pardubice

Re: 540L v PCE

Príspevok od používateľa Osvin »

Tak již brzy oslavím 4. výročí s mojí nádrží a myslím že bych si mohl pogratulovat :-)
Prílohy
IMG_03971_2.jpg
Používateľov profilový obrázok
pepe
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 573
Dátum registrácie: 16 Jan 2006 14:17
Bydlisko: Brno

Re: 540L v PCE

Príspevok od používateľa pepe »

I já chválím !!! Moc hezké :P
P-D
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 122
Dátum registrácie: 20 Nov 2013 15:27
Bydlisko: Praha

Re: 540L v PCE

Príspevok od používateľa P-D »

Neser! :twisted:

Luxus!!!! :shock:
Killingman
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 334
Dátum registrácie: 21 Mar 2014 09:29

Re: 540L v PCE

Príspevok od používateľa Killingman »

Tak taky by bylo vhodné napsat, že jsi si už i otevřel webshop a je možné tyto krásné korály zakoupit :-) Za což tě chválím, neboť některé jsou fakt naprosto masakrální kousky :-)
Používateľov profilový obrázok
Osvin
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 339
Dátum registrácie: 03 Feb 2013 16:16
Bydlisko: Pardubice

Re: 540L v PCE

Príspevok od používateľa Osvin »

Ano jak píšeš... a i když bych rad aby všichni reefaři byla jedna velká rodina tak velký bratr tě sleduje a bez řadně zaplacené reklamy bych nastavoval krk na špalek... Takže již na tom pracuji a brzo vam firmu Aquareef plně zlegalizuju i zde na reef.sk.... Reefu zdar Osvin :-)
marvanek001
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 616
Dátum registrácie: 15 Apr 2013 22:33
Bydlisko: Olomouc

Re: 540L v PCE

Príspevok od používateľa marvanek001 »

Ahoj Osvine, máš to opravdu krásný, klobouk dolů :shock: Držím ti palce i v tvém podnikatelském záměru co se reefu týče.
Prosím tě, měl bych dotaz k tomu osvětlení. Předpokládám že tam jsou dva okruhy tzv. bílý a modrý. Můžeš prozradit jak to máš zhruba nastaveno? Kolik % modré : bílé ? Díky a reefu zdar :wink:
maros002
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 787
Dátum registrácie: 04 Nov 2011 21:30
Bydlisko: Ostrava-Zábřeh

Re: 540L v PCE

Príspevok od používateľa maros002 »

Máš to luxusní. Něco takového se tady už hodně dlouho neobjevilo. Ať se ti daří i nadále. Marián
Maroš 480 ka
Používateľov profilový obrázok
reicho
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1573
Dátum registrácie: 22 Máj 2007 21:31
Bydlisko: Bratislava,SR

Re: 540L v PCE

Príspevok od používateľa reicho »

ahoj.svietis iba LED?aky typ/znacka?,ako vysoko ich mas nad hladinou?dik za odpoved
marvanek001
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 616
Dátum registrácie: 15 Apr 2013 22:33
Bydlisko: Olomouc

Re: 540L v PCE

Príspevok od používateľa marvanek001 »

Reicho,..... pouze led 4x120w a značku najdeš na str.22 :wink:
Používateľov profilový obrázok
Osvin
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 339
Dátum registrácie: 03 Feb 2013 16:16
Bydlisko: Pardubice

Re: 540L v PCE

Príspevok od používateľa Osvin »

Ahoj moc vám děkuji za komenty......

Takže ke světlům :

Houpe se mi jich nad nadržema dost a různé tipy.všechno čína (165W) spotřeba 120W...Nad nádrží kde pořizuji fotky svých mazlíčku...mám Evergrow IT D2120....nad fragovnama mam populargrow v dvou provedeních a další IT 2120....
Nic neřeším programem všechno se spouští ráno modrý okruh pak se přidá bílá plus barvy a večer zas jen modrá a tma :-)

V čem pozoruji rozdíl .... Rozhodně nedám dopustit na moje původní Evergrow IT D2120...nedávno jsem kupoval ještě 3 kousky ale bohužel začali tam dávat trochu jiný tip čoček..takže mi přijde světlo výcházející z panelu zase trochu rozdílné...Nic méně (teď mě tady možná kritici aplikací dost seperou) ale pokud jsem měřil aspoň intenzitu světla aplikací v mobilu (Lux meter) ... Samozřejmě kvalita osvětlení není jen o LUXech tak pod Starším i novějším model IT 2120 ...dosáhnu při nastavení Modrá 50% a bílá/barvy 35% stejné intenzity (LUXů) jako u obou tipů Populargrow při nastavení 75%modrá a 50 %bíla/barvy.....
Další rozdíly jsou barevné složení.... všechny světla mají červené/zelené....některé mají žlutou a některé zas ne a Violet je taky v ruzných počtech.....

Moje světla nad výstavní nádrží mám umístěné 15cm od spodní hrany panelu nad hladinou. s intenzitou 95%modrá a 75%bílá/barvy...Na fotce jsou zavěšeny 30cm protože rád znám odpovědi na otázky tak mě zajíma jak na to korály budou reagovat ..(budu vás o tom informovat).

Každopádně kdybych nastavil stejný poměr barev na Populargrow tak nikdy nedocílím stejného nádechu světla... tam kde nejsou žluté je světlo moc do modra naopak tam kde jsou žlute ale nejsou Violet je světlo moc do fialova....
(ono se to mění hlavně tím že kde nejsou žluté je mnohem víc modrých nebo naopak )...

Pro mě jednoznačně IT 2120 od značky EVERGROW vyhrává ale usuzuju podle toho že pod nima mám oprvdu krásné Acropory ať už se jedná o Indopacifik nebo austrálii vše roste....Ale i ve fragovně kde mám mix všech ostatních čínských světel pozoruji nádherné přírustky a zabarvení korálů takže je vžádném případě nezavrhuji...

Mám možnost jednou za čas umístit acroporu do nádrže kde se houpou Radeony a pozoruji že korál kolikrát doslova změní svoje barvy i odstíny (něco k lepšímu něco k horšímu a něco roste mnohem rychleji něco naopak né....(hodnoty nadrží nejsou totožné a moje nádrže jedou na Balling nádrž s Radeonama Ca reaktor) takže přisuzovat změny jen tipu osvětlení rozhodně není na místě.

Každopádně potřebuju pro svoje svěřence aby nežadonili o světlo 14 panelů ...které jsem pořídil za cenu necelých dvou Radeonů.... z původních 4 panelů jsem po 3 rokách přišel o jeden ..(jeden okruh přestal svítit ..v příštim životě budu mít snad trochu víc času a pokusím se to opravit) :-)

Kdyby měl někdo ještě nějaký dotaz pište.....ale ne kde jsem je kupoval :-) něco ebay něco aliexpres...(nemám zkušenosti s světlem tipu MARS.....

a fotečka...
Prílohy
DSC_3268.jpg
Používateľov profilový obrázok
Osvin
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 339
Dátum registrácie: 03 Feb 2013 16:16
Bydlisko: Pardubice

Re: 540L v PCE

Príspevok od používateľa Osvin »

Světla:
Prílohy
Evergrow...
Evergrow...
Populargrow 6žlutých žádne Violet
Populargrow 6žlutých žádne Violet
Další tip bez žlutých ledek
Další tip bez žlutých ledek
Používateľov profilový obrázok
Osvin
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 339
Dátum registrácie: 03 Feb 2013 16:16
Bydlisko: Pardubice

Re: 540L v PCE

Príspevok od používateľa Osvin »

Aktuální stav...
Prílohy
resized_IMG_0955.jpg
resized_IMG_0952.jpg
resized_IMG_0937.jpg
Používateľov profilový obrázok
milan101
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 188
Dátum registrácie: 20 Dec 2008 21:03
Bydlisko: Považska Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: 540L v PCE

Príspevok od používateľa milan101 »

Nadhera :shock:
Napísať odpoveď

Návrat na "Štart novej nádrže"