BJ reef

Sem môžete písať príspevky o všetkom čo predchádza ale je aj nevyhnutné pre štart morského akvária.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Milly
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 342
Dátum registrácie: 10 Feb 2014 22:25
Bydlisko: PD

Re: BJ reef

Príspevok od používateľa Milly »

Ahoj, pozeram na tie zasuvky 230V, mas tam dostatok miesta aj na zdroje, pripadnu manipulaciu.?
babajaga
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 559
Dátum registrácie: 18 Nov 2014 23:17
Bydlisko: Nitra

Re: BJ reef

Príspevok od používateľa babajaga »

Za akva je miesto. Prípadne sa ešte cela skrinka odsunie trochu od steny. Pôjdu tam ešte predlzovacky s vypinacmi. Niečo na tento štýl: https://www.nay.sk/solight-pp144-predlz ... asuviek-3m
Používateľov profilový obrázok
VINTR
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2320
Dátum registrácie: 19 Júl 2008 11:04
Bydlisko: Kuřim

Re: BJ reef

Príspevok od používateľa VINTR »

Nech si udělat, nebo udělej jeklový stojan ideálně z nerezi a budeš mít místa na rozdávaní. To dřevo je strašně masivní .....
Používateľov profilový obrázok
Smityl
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 866
Dátum registrácie: 22 Jan 2016 11:29
Bydlisko: Litovel/Olomouc

Re: BJ reef

Príspevok od používateľa Smityl »

Je to hodne predimenzovanovy jo kdybyvsi na to chtel stavet tank je to neco jinyho :)
babajaga
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 559
Dátum registrácie: 18 Nov 2014 23:17
Bydlisko: Nitra

Re: BJ reef

Príspevok od používateľa babajaga »

Máš pravdu, je to masívne. Keby je väčšia nádrž tak by to asi až tak nazavadzalo. Inak predimenzované to nie je až tak. Sú to profily 6x12cm. Na takéto nádrže odporúčajú 5x15cm. Ale Sak je to už jedno. Ešte zajtra prídu nejaké veci, tak keď budem mat všetko skúsim to rozložiť že jak to bude.
Ešte ma napadlo, že by som vlepil do akva ešte jednu stenu a tam by som získal trochu sucheho miesta...
Sak to že som nikoho nezohnal kto zvara tak som sa dal do dreva lebo som si to vedel sám spraviť.
Vondra Miroslav
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 94
Dátum registrácie: 20 Sep 2006 21:44
Bydlisko: Velvary

Re: BJ reef

Príspevok od používateľa Vondra Miroslav »

Ahoj máš to velice pěkně udělané. To že je to mohutnější mě osobně nevadí aspoň máš vnitřní jistotu že to udrží. Velikost sumpu super buď rád když si vzpomeneš že tam chceš vrazit cokoliv navíc válec s uhlím algae reactor prostě cokoliv tak k tomu budeš mít super přístup. Jen tři maličkosti z toho jedna je důležitá určitě to nenapouštěj dokud tam nebudeš mít vlepenou aspoň jednu přepážku pro čerpadlo a to proto že odpěňovač potřebuje stálou hladinu. Když ji nemá tak se z toho posereš ty jak ho budeš pořát štelovat. Před odpěňovač nic nedávej budeš ho jednou až dvakrát týdně vylévat takže by ti to tam překáželo. A třetí nech si akvárium pár centimetrů od zdi ať máš kudy tahat kabely od vnitřních čerpadel světel a tak měj se Mirek
Naposledy upravil/-a Vondra Miroslav v 22 Apr 2019 09:55, upravené celkom 1 krát.
kincmar
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 219
Dátum registrácie: 22 Júl 2012 17:35
Bydlisko: Brno

Re: BJ reef

Príspevok od používateľa kincmar »

Na takovou nádrž bohatě stačí skříňka z lamina 18 mm..
babajaga
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 559
Dátum registrácie: 18 Nov 2014 23:17
Bydlisko: Nitra

Re: BJ reef

Príspevok od používateľa babajaga »

Vondra- to je jasne že to nebudem napustat pred tým ako vlepim prepážky. Tento týždeň si dám narezať sklo a potom to vlepim. Len som ich tam nechcel dopredu dať spraviť. Nech si to poposúvam jak budem potrebovať. Inak Dik za ostatne postrehy.
Kincmar- áno máš pravdu, stačilo by lamino, jak majú aj red sea sety. Len stolár v nedohladne, mala robota preňho, do toho sa mu moc nechce, a termín dodania taký že tento rok by som to asi nestihol napustit :D kuchyne a zariadenie celých domov je pre nich lukratívnejšia práca, čo aj chápem...
Ešte počkám, zajtra by mal prísť schuran a zeovit reaktor. Skúsim to tam naložiť a uvidí sa. Keď tak ozaj pôjdem do nerezu a skúsim osloviť nejakú firmu, aj keď asi si zapýtajú za to slušne.
Čo som pozeral tak zbežne tak nerez 50x50x2 stojí okolo 10€/m tak to by na materiál nebolo veľa peňazí....
Používateľov profilový obrázok
Gilbo8
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 197
Dátum registrácie: 03 Jan 2017 12:53
Bydlisko: Nitra

Re: BJ reef

Príspevok od používateľa Gilbo8 »

Ja mam zelezo + pozinkovanie a pohoda.
babajaga
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 559
Dátum registrácie: 18 Nov 2014 23:17
Bydlisko: Nitra

Re: BJ reef

Príspevok od používateľa babajaga »

Aj tak sa dá. Ako s materiálom by nebol problem, len zohnať človeka čo to spraví. Ale vyskusam sa ešte popytat.
Používateľov profilový obrázok
VINTR
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2320
Dátum registrácie: 19 Júl 2008 11:04
Bydlisko: Kuřim

Re: BJ reef

Príspevok od používateľa VINTR »

Mam taky svařený železný jekl a jen natřený a taky je to na klid... Stojny můžeš nechat udělat klidně 3x5 i bych nemel strach z 2x5 cm jen bych je dole svázal jekly a dal je svařit tak, aby sváry nedržely hmotu a jen plnily funkci spoje..... Já třeba lituji, že jsem dal modré pozadí....... s černým je miň hokny
Používateľov profilový obrázok
VINTR
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2320
Dátum registrácie: 19 Júl 2008 11:04
Bydlisko: Kuřim

Re: BJ reef

Príspevok od používateľa VINTR »

Ja jsem vařil s tchánem,jen jsem držel a čuměl do zdi a večer jsem skončil na pohotovosti :).
babajaga
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 559
Dátum registrácie: 18 Nov 2014 23:17
Bydlisko: Nitra

Re: BJ reef

Príspevok od používateľa babajaga »

:D Sak skúsim ešte sa popytat ľudí okolo seba či sa mi podarí na niekoho nakontaktovať.
To si si teda vytrpel za ten stojan
Používateľov profilový obrázok
VINTR
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2320
Dátum registrácie: 19 Júl 2008 11:04
Bydlisko: Kuřim

Re: BJ reef

Príspevok od používateľa VINTR »

Čím seš strší tím jsi blbější :). I ten odraz od oblouku tě pěkně opálí, jakoby jsi byl lyžovat na horách...... no ty sluneční brýle to chtělo taky, když mě bylo líno držet kuklu :mrgreen:
babajaga
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 559
Dátum registrácie: 18 Nov 2014 23:17
Bydlisko: Nitra

Re: BJ reef

Príspevok od používateľa babajaga »

Sak jasne, to pripaluje pekne. Na to bacha. Klasickú elektrodovu zváračku ma aj kamarát, ale keď človek nemá poriadny stol veľký a uhlové zveraky a svorky tak to je prd.
Napísať odpoveď

Návrat na "Štart novej nádrže"