Fatcatova 600vka

Sem môžete písať príspevky o všetkom čo predchádza ale je aj nevyhnutné pre štart morského akvária.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
fatcat
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 186
Dátum registrácie: 21 Okt 2010 13:03
Bydlisko: Bratislava

Re: Fatcatova 600vka

Príspevok od používateľa fatcat »

octot z tesca asi ma svoje neduhy :) po par dnoch sa zacala tvorit plesen. Kedze sa mi ozvali ze akvarium koli meskaniu dodavky OW skla bude mat meskanie 2-3 tyzdne, doprial som kamenom este jedno kolo so savom, potom voda a asi ich necham vyschnut a pockaju v krabici.

medzi tym prisli prudove cerpadla, to rw15 sa mi zda trosku hlucnejsie, ale celkovo vyzera byt dobre nastavitelne, v pare sa hned chytili a ovladaju sa z jedneho controllera. Objednal som zatial tie mars aqua svetla 3ks a bubble magus curve 7 po dlhom skumani.
Používateľov profilový obrázok
fatcat
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 186
Dátum registrácie: 21 Okt 2010 13:03
Bydlisko: Bratislava

Re: Fatcatova 600vka

Príspevok od používateľa fatcat »

Nadrz ma dorazit sobotu rano :) uz sa neviem dockat. Jemne obavy z toho ako ju vynesieme pomaly prechadzaju do uzkosti.

Kamene po kure v sife, octe a save vyzeraju super. Akurat sa neviem rozhodnut nad zrnitostou piesku. Chcel som ati fiji sand M (1-2mm) ale maju skladom iba Sko (0.3-1.2mm) nebude to moc lietat? Chcel by som zobrat 25-30kg + nejaky zivy do refugia 10kg

Diy stojan je uz rdy
Obrázok
onco
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 50
Dátum registrácie: 05 Okt 2012 11:13
Bydlisko: bratislava

Re: Fatcatova 600vka

Príspevok od používateľa onco »

neboj 600l akva je v pohode. dvaja chlapi to daju. treba len dobre prisavky na sklo :)
ten piesok je podla mna velmi jemny a bude ti v akva lietat ked si kupis do posadky nieco co v piesku hrabe.
ja svietim 4x mars aqua a jedno diy. tie mars aquy su za tie prachy celkom slusne. nemaju farby ako drahe svetla- to je jasne, za tie peniaze pohoda. a pekne to aj pod nimi rastie.
som zvedavy na pokracovanie ;)
Používateľov profilový obrázok
fatcat
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 186
Dátum registrácie: 21 Okt 2010 13:03
Bydlisko: Bratislava

Re: Fatcatova 600vka

Príspevok od používateľa fatcat »

onco napísal: 11 Sep 2018 18:59 neboj 600l akva je v pohode. dvaja chlapi to daju. treba len dobre prisavky na sklo :)
ten piesok je podla mna velmi jemny a bude ti v akva lietat ked si kupis do posadky nieco co v piesku hrabe.
ja svietim 4x mars aqua a jedno diy. tie mars aquy su za tie prachy celkom slusne. nemaju farby ako drahe svetla- to je jasne, za tie peniaze pohoda. a pekne to aj pod nimi rastie.
som zvedavy na pokracovanie ;)
je to na 2he poschodie bez vytahu a treba sa otocit v celkom uzsej chodbe lebo pojde do pracovne.. najviac mam obavy z toho otocenia, zmestit sa zmesti, ale bude to natesno (pri najhorsom na vysku) .. ci budu prisavky neviem, ale budeme 4ria :D.

Dakujem za nazor k tomu piesku, tiez mam z toho taky pocit, ale cital som ze dost ludi aj tu ma jemnejsiu variantu resp zivy co je 0.5-1.5 tak neviem no.

Pozeral som tvoje vlakno -schemu k mars aqua a tiez mam v plane ak bude potrebne vymenit/odstranit cocky pripadne aj diody. Neviem ako to bude vyzerat nazivo, uvidime :). Len ma prekvapilo ze mas az 4. Mame rovnaky rozmer nadrze a podla toho co som sa docital mali stacit 3, nestacia?
ojojo
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 150
Dátum registrácie: 29 Okt 2017 15:38
Bydlisko: Šaštín Stráže

Re: Fatcatova 600vka

Príspevok od používateľa ojojo »

Ahoj stym sťahovaním nemaj strach to dáte my sme sťahovali v podstate na prvé poschodie 5stovku v trojke a dalo sa to aj bez prisaviek
Čo sa týka toho piesku ja som volil uplne jemnu zrnitost uz si nepamätám presne akú no pred dvomi týždňami som si priniesol Valenciennea sexguttata co bola straaaasma chyba akva mam plne piesku v stĺpci vody vôbec ma nenapadlo ze to bude az tak ale človek sa učí na vlastných chybách v budúcnosti by som urcite volil hrubšie zrno piesku


Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk
Používateľov profilový obrázok
fatcat
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 186
Dátum registrácie: 21 Okt 2010 13:03
Bydlisko: Bratislava

Re: Fatcatova 600vka

Príspevok od používateľa fatcat »

ved prave, snazim sa zistit co je prilis jemny a co je hrubsia zrnitost :)... neviem ci hrubsia je 2-3mm alebo 0.5-1mm lebo su aj 0.2-0.5mm.. potom zostavam zmateny aj z terminu koralovy piesok... to je drt?(napr. http://www.morskecentrum.sk/eshop/produ ... -jemny-1kg) najradsej by som ten ATI 1-2mm (neviem najst kde maju skladom za normalnu cenu) alebo som nasiel este 2-3mm a to neviem ci uz nie je moc


Sent from my iPad using Tapatalk
onco
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 50
Dátum registrácie: 05 Okt 2012 11:13
Bydlisko: bratislava

Re: Fatcatova 600vka

Príspevok od používateľa onco »

3 budu podla mna malo.
ja som na svetlach nic nemenil. ani cocky ani diody.
ojojo
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 150
Dátum registrácie: 29 Okt 2017 15:38
Bydlisko: Šaštín Stráže

Re: Fatcatova 600vka

Príspevok od používateľa ojojo »

Dal som si tu robotu a vygooglil sem si to ja som použil fakt jemný 0,1-0,5 mm použil som ho v dsb tak som ho nasipal aj do akva


Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk
Používateľov profilový obrázok
fatcat
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 186
Dátum registrácie: 21 Okt 2010 13:03
Bydlisko: Bratislava

Re: Fatcatova 600vka

Príspevok od používateľa fatcat »

ojojo napísal: 11 Sep 2018 21:27 Dal som si tu robotu a vygooglil sem si to ja som použil fakt jemný 0,1-0,5 mm použil som ho v dsb tak som ho nasipal aj do akva


Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk
dakujem, takze 0,3-1,2 mm je vacsie :D ale nie o vela :/ No nic, napisal som este Pepinovi kedy bude dostupny ten 1-2mm a uvidim

edit: objednal som teda u Pepina 1-2mm :)
Používateľov profilový obrázok
fatcat
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 186
Dátum registrácie: 21 Okt 2010 13:03
Bydlisko: Bratislava

Re: Fatcatova 600vka

Príspevok od používateľa fatcat »

Viete mi poradit na co som zabudol aby som mohol uspesne zacat cyklovat nadrz? Prave po odoslani objednavky som si spomenul ze nemam cement - mozno vam nieco udrie do oci :)

Co mam pripravene, resp. na ceste:
Stojan pod akvarium, ako podlozka je pouzita karimatka
Akvarium + zumpa
Prepadovy hreben so silikonom
Nebudem davat tapetu ale natriem to akrylatovou farbou a do prepadu som chcel vlepit cierne plexisklo/plast z OBI/hornbach (?) (napr toto)
PVC-U trubky, kolienka 90/45, tcka, ventily, prechody cez sklo, srobenia, hadicove koncovky + lepidlo

Jebao RW8 a RW15 prudove cerpadla
Jebao DCP5500 vytlacne
Bubble Magus Curve 7 odpenovac
3x Mars Aqua 165w led
RO
Ohrievac mam daky mensi pouzivany vycisteny, zatial nebudem upgradeovat
Svetlo na refugium bude zrecyklovane z teraria
casovace dake stare a predlzky nove mam :)

53kg kamenov je vycistenych vyluhovanych
Zive kamene pojdem kupit prvy tyzden zabiehania ak ich bude kam dat, alebo aspon do refugia
27kg ATI fiji white sand 1-2mm
10kg Live Reef Base - Reef Pink 0,5-1,5 mm do refugia
10ks marine pure gulicky + 50x50 bioakvacit
Sol Instant ocean 25kg
Salifert testy na Kh, Nh4, Ca, Mg - na dusicnany mam daky + dake combo papieriky a ph mam digital
Microbe-Lift Special Blend, 473 ml
Magneticka stierka + skrabka
Refraktometer
Teplomer, daka stara sietka sa najde

3x50l sudy, jeden pojde na ATO, 200l vody pojdem kupit zaprdenu + na zaciatku na pripravu vody pouzijem 300l akva
Používateľov profilový obrázok
fatcat
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 186
Dátum registrácie: 21 Okt 2010 13:03
Bydlisko: Bratislava

Re: Fatcatova 600vka

Príspevok od používateľa fatcat »

Akva sice trosku zlozitejsie ale konecne na mieste, zadok a bok natrety farbou, stojan na svetla, rurky.. elektroinstalacia a sump bude trosku provizorne kym sa nepustim do arduina.
Obrázok
Obrázok
P_P
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 669
Dátum registrácie: 23 Jún 2016 13:14
Bydlisko: Boskovice

Re: Fatcatova 600vka

Príspevok od používateľa P_P »

Vypadá to super, jen mne zaráží jedna věc, kterou zde vidím skoro u každého akva.

Když si stavíte skříňku, kde bude sump, to nikdo neuvažujete nad zaizolováním proti hluku? Zde vidím dokonce jednu stranu otevřenou.

Zaizolování bylo snad první co jsem dělal. Vůbec nechápu, že Vám ten hluk nevadí. Fakt jsem mimo, nebo to neřešíte, prostě nechápu.
Nyní bez moře, snad někdy zas něco malého.
charloschuanche
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 476
Dátum registrácie: 06 Aug 2012 21:35
Bydlisko: Brno
Kontaktovať používateľa:

Re: Fatcatova 600vka

Príspevok od používateľa charloschuanche »

Ja třeba hluk neřeším. Není to tak hrozné. Ale skříň je něják delší než akvárium. :D
Používateľov profilový obrázok
fatcat
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 186
Dátum registrácie: 21 Okt 2010 13:03
Bydlisko: Bratislava

Re: Fatcatova 600vka

Príspevok od používateľa fatcat »

charloschuanche napísal: 18 Sep 2018 07:19 Ja třeba hluk neřeším. Není to tak hrozné. Ale skříň je něják delší než akvárium. :D
Ten hluk no, je to v pracovni asi by som to viac riesil keby to mam v obyvacke/spalni. Ta skrina - nechcel som akva od steny po skrinu co je vedla, aby sa tam dalo pripadne vojst rukou, tiez ten rozmer je standardnejsi teraz aj koli svetlam atd.. a potom ze ostane mi tam taka diera? V skrinke pod sa miesto vzdy zide tak to dopadlo takto.. Uznavam vyzera to vseliako ale kym ma na to nezacali ludia upozornovat mne to neprislo ani cudne :D
charloschuanche
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 476
Dátum registrácie: 06 Aug 2012 21:35
Bydlisko: Brno
Kontaktovať používateľa:

Re: Fatcatova 600vka

Príspevok od používateľa charloschuanche »

Vidiš a já jsem na to koukl a říkám si že bych to klidně otočil a přepad šoupl doleva. Mám rád čisté rohy. Ne žádné odskoky. Každopádně neni nádrž moje a už jsem viděl hodně věcí. :D Vypadá to dobře i tak. Jo a skříňky bych taky bral nafukovací. A to nejen na filtr.
Napísať odpoveď

Návrat na "Štart novej nádrže"