200 l more

Sem môžete písať príspevky o všetkom čo predchádza ale je aj nevyhnutné pre štart morského akvária.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

miro83
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 40
Dátum registrácie: 28 Aug 2016 19:42

200 l more

Príspevok od používateľa miro83 »

zdravim,

tak tiez pridam svoje prve more s ktorym ,,bojujem´´ uz 6 mesiacov.

nadrz zalozena 10/2016

nadrz: 100x45x50 (dxsxv) vyska hladiny asi 45cm. objem cca 200l

filter: 60l, odpenovac, zeolit, zive kamene, siporax, reaktor na peletky( all in one)

prudove cerpadla: RW 4 - 2x

kamene: Carib Sea Life Rock
zivy piesok
voda 100% nova
na start bakterie Micro lift special blend, Nite-out
Naposledy upravil/-a miro83 v 19 Mar 2017 21:40, upravené celkom 1 krát.
miro83
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 40
Dátum registrácie: 28 Aug 2016 19:42

Re: 200 l more

Príspevok od používateľa miro83 »

dnes som objavil vo filry nového obyvateľa. je to nejaký štetinkový červ. pozeral som aj meerwasser lexikon. nenašiel som tam úplné takého istého. mohol by to byt tento ? - Eurythoe complanata
venomcz
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 210
Dátum registrácie: 06 Okt 2016 11:25
Bydlisko: Zubří

Re: 200 l more

Príspevok od používateľa venomcz »

ahoj a vítej. Hoď fotky nádrže i tvých živočichů na dotaz , bude to lepší . Štětinatý červ by měl být ok - ať poradí zkušení .
Zvejkus
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 207
Dátum registrácie: 16 Nov 2009 13:11
Bydlisko: Pardubice
Kontaktovať používateľa:

Re: 200 l more

Príspevok od používateľa Zvejkus »

No já ti nevím s tím štětinatým červem, ono když to doroste určité délky, tak to podle mě už moc OK není....
miro83
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 40
Dátum registrácie: 28 Aug 2016 19:42

Re: 200 l more

Príspevok od používateľa miro83 »

no tento moze mat tak 7cm. asi celkom cisti dno od zvysku potravy. ale neviem do akej dlzky by bol teda prijatelny v akva.
cizmik
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1438
Dátum registrácie: 04 Aug 2010 16:16
Bydlisko: Jablonec nad Nisou

Re: 200 l more

Príspevok od používateľa cizmik »

Osobně štětinaté červy v AQ nechávám. Pak když vidím, že jich je moc, tak redukuji. Nikdy jsem nezpozoroval, že by něčemu škodil. Jen ho neber rukou, pak celkem svědí a brní prsty.
Zvejkus
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 207
Dátum registrácie: 16 Nov 2009 13:11
Bydlisko: Pardubice
Kontaktovať používateľa:

Re: 200 l more

Príspevok od používateľa Zvejkus »

Tak on ničemu neškodí, jen mi přijde divný, když se ti v malém akva rochní metrová potvora. :D :D
venomcz
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 210
Dátum registrácie: 06 Okt 2016 11:25
Bydlisko: Zubří

Re: 200 l more

Príspevok od používateľa venomcz »

je hnusný ale příjde mi užitečný . Např. když mě sasanka popálila a zničila jeden korál tak na něj naletěli červi a to popálené ožrali na skelet a zůstaly jen zdravé části a korál se zbrchal a žije dál . Je oškubaný , škaredý ale přežil. Nebo když krmím tak to vyleze a vše co zapadá do nepřístupných míst tak to poberou červi . Měl jsem strach aby se nepustili do zoantusů ale těch si nevšímají. Dokonce i přes ně přejdou ale zoantusy se pak znovu otevřou a nic jim není .

Kromě hnusného , opravdu hnusného vizuálního efektu jsou docela užiteční :-D ale nedokážu si představit jak bych je bral . Možná v rukavicích a pak házel do sumpu , tam ať si chodí ale zase nebudou plnit tu čistící práci v aqua . Možná až to zaroste tak tolik vidět nepůjdou :-)
miro83
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 40
Dátum registrácie: 28 Aug 2016 19:42

Re: 200 l more

Príspevok od používateľa miro83 »

ahojte,

mam problem s vysokym NO3 a tiez PO4.
no3 - 50 salifert
po4 - 0,49 hana

asi tak od 25.3.

po4 sa mi podarilo dat dole ecophosom k 4.4. na 0,09 , potom som ecophos dal prec a dnes zase PO4 - 0,5

davkujem nopox do 24.3 to bolo 3 ml, potom som pridaval a od 31.3 davkujem 7ml ( objem vody cca 240l)

na po4 som zase pridal ecophos cca 200ml to predpokladam pojde dole zase pekne ale s tymi NO3 stale sa mi ich nedari dat dole

skusal som vymeny vody po 10% objemu - 31.3, 5.4., 7.4 - dokopy 70l, po vymene davkujem Nite out

neviem ci pokracovat vo vymenach , pripadne vymenit este viac vody alebo zvysit este nopox

za kazdu radu vdaka
tomvec
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 375
Dátum registrácie: 01 Nov 2016 21:00
Bydlisko: Kojetín

Re: 200 l more

Príspevok od používateľa tomvec »

Nopox funguje, ale pracuje pomalu, nečekej že za týden NO3 srazíš z 50 na 5. Dodržuj dávkování uvedené výrobcem. Pro tebe tedy těch 7 nebo 8ml, měř raději častěji, než je uvedený týden, ať můžeš včas snížit dávkování. Výrobce uvádí, že se s Nopoxem nemají používat absorbéry na PO4, někdo je však používá, ale v minimálním množství. A samozřejmě odpěňovat. Nevím jestli Nite Out je to pravé ořechové, podle popisu je to spíš na záběh akvária. Já dávám Prodibio Bio Digest.
miro83
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 40
Dátum registrácie: 28 Aug 2016 19:42

Re: 200 l more

Príspevok od používateľa miro83 »

viem ze by sa absorbenty davat nemali, ale je to vysoka hodnota tak som to dal. v davke 7ml uz ten nopox davam 10 dni. a zatial je to takto. odpenovac ide, ale na to ake mam hodnoty mi pride ze dobre neodpenuje. odpad v nom je taky svetly....
Používateľov profilový obrázok
cooffe
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 233
Dátum registrácie: 20 Jún 2013 21:00
Bydlisko: Praha 9 Střížkov
Kontaktovať používateľa:

Re: 200 l more

Príspevok od používateľa cooffe »

před dvěma lety při zabíhání větší nádrže jsem řešil skoro to samé:NOPOX ani po 3 nedělích nesnížil dusičnany a PO4..Pomohlo dávkování vodky a do punčochy ECOphos a za pár týdnů bylo vše v pohodě..Takže bych vyzkoušel dávkování vodky 1ml denně a měřit.Bakterie Microbelift special blend tomu taky dost pomohly
IM Nuvo mini 38G+Kessil
tomvec
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 375
Dátum registrácie: 01 Nov 2016 21:00
Bydlisko: Kojetín

Re: 200 l more

Príspevok od používateľa tomvec »

Mě to taky odpěňovalo takový světlý a hodnoty se měsíc nehýbaly a najednou to během 14 dnů spadlo z 50 na 5.
miro83
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 40
Dátum registrácie: 28 Aug 2016 19:42

Re: 200 l more

Príspevok od používateľa miro83 »

tak po dlhsej dobe spravy z reefu. PO4 sa mi dari uz viac ako mesiac stabilne drzat 0,03, NO3 tak 8 ( este chcem dat dolu). zacal som davat Prodibio Biodigest. ale aby nebola nuda tak potom co uz nadrz je nejaku dobu stabilna , dokupil som nejake korale mimo inych aj koloniu zoanthusov a tady nastal problem
pred 1,5 tyzdňom som si priniesol zoanthus. cca za 2-3 dni začal riednuť - strácali sa mu polypy, momentálne tak 20-30% kolónie. nasledovalo premiestňovanie - do menšieho prúdu, do menšieho svetla, nepomohlo.
dnes som našiel tento článok http://www.reefsanctuary.com/forum/inde ... ing.55054/ a naozaj sa bude jednať o ,, nudibranch´´ našiel som v kolónii jedného čo bol vyfarbení ako trochu zatiahnutý polyp zoanthusu.
mám 2 dotazy k vám
1, v tom článku píše, že treba urobiť dip v RO vode a jod (pouzil by som betadine). môžem zoa vykúpať v tej RO vode, tady na reefe som našiel , že reeferi použivajú dezinfekčný kúpel v slanej vode + betadine.

2, zoa som vykupal v slanej vode +betadine, a dal do karanteny, teraz so tam nasiel asi dalsieho zaskodnika , je to tiez nudibranch alebo nieco ine?
Prílohy
nudib2.jpg
nudib1.jpg
nudib.jpg
miro83
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 40
Dátum registrácie: 28 Aug 2016 19:42

Re: 200 l more

Príspevok od používateľa miro83 »

aby toho nebolo malo, po zhasnuti svetiel som teraz objavil dalsich obyvatelov na ricordei. co to je? plostenka? plz? dobry, alebo zly?
a vpravo dolu su odfoteny dvaja maly slimaci, mam ich v akva milion, mozu tito slimaci pozierat koraly, ako napr. ten zoa alebo favites. lebo v tom clanku o zoa boli taky maly slimaci opisovany sundial snail
Prílohy
plz1.jpg
plz.jpg
Napísať odpoveď

Návrat na "Štart novej nádrže"