Lysmata amboinensis

Krevety, Kraby a iné

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

rybka
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2429
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 07:04

Príspevok od používateľa rybka »

Ty "odchovy" L. amboinensis a jiných atraktivních druhů jsou malé krevetky obecně nazývané krill. Malí jedinci jsou béžoví, dospělé samice jsou načervenalé a jejich velikost nepřesahuje 9 mm. Dnes jimi je zamořena většina mořských akvárií. Měl jsem prokazatelný odchov Stenopus hispidus (jedinec dorostlý do dospělosti v komoře filtru), larvy se po vypuštění samicí zdržovaly v hejnu pod hladinou a jejich délka byla 8 mm. Larvy Lysmata amboinensis jsou o něco menší a vybarvují se již po prvním svlékání ve stáří cca 10 dní. Nerad kazím uživateli csaba radost, ale L. amboinensis to nejspíš nebudou.
Používateľov profilový obrázok
Roman
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2391
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:13
Bydlisko: Bratislava, Bernolakovo

Príspevok od používateľa Roman »

no nechcel som byt za vecneho pesimistu a som rad ze Ivos to napisal prvy ale je to tak.
na 99% to bude nejaky Mysis alebo nieco podobne, mam toho v akvarku furu , staci vecer zasvietit baterkou medzi kamene a hemzi sa to tam
desatoro fóra REEF.sk http://reef.sk/viewtopic.php?f=16&t=183
- necitujte celý príspevok pred vami
- fórum nie je chat
- ak si nie ste na 100% istí že viete čo robíte, neraďte druhým, môžete tým napáchať škodu
Používateľov profilový obrázok
Lukáš
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2165
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 22:55
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Lukáš »

Tiez som cakal, kto na to este pride, aby som nebol zvestovatelom smutnej spravy sam. :lol:
Používateľov profilový obrázok
Ivo
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 174
Dátum registrácie: 09 Mar 2006 09:10
Bydlisko: Praha

Príspevok od používateľa Ivo »

Tak zas tak smutná správa to není.Kdyby se totiž z nějakého důvodu zadařilo a přibylo 20 Lysmat,tak co pak s nima.Takhle vím,že se daří i když jenom krillu a tím pádem,alejspoň pro mne se pootevírají dveře Akva poslednímu z obyvatel -Mandarýnovi :lol: Na podzim napochoduje.
Moři zdar a nám všem taky.
csaba
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 27
Dátum registrácie: 14 Nov 2006 15:10
Bydlisko: Šurany

Príspevok od používateľa csaba »

Plne suhlasim z Ivom. V postate chcem urobi to iste. Mandarin je v plane, ale cakam ako dopadne leto. Takze zatial ziadne tvrdaky a nic drahsie. ak to cez leto uchladim na jesen zainvestujem do pestrejsieho osadenstva.
Používateľov profilový obrázok
Zdenek
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 405
Dátum registrácie: 09 Dec 2005 11:27
Bydlisko: Velké Meziříčí

Príspevok od používateľa Zdenek »

Máte někdo v akváriu více druhů krevet? např.L.Amboinensis a L. Debelius.....a další Dá se chovat pohromadě více druhů, nebo se vzájemně nesnesou?
Používateľov profilový obrázok
plaster
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 306
Dátum registrácie: 20 Aug 2006 08:37
Bydlisko: Badín

Príspevok od používateľa plaster »

ja osobne mam amboinensis s debeluiskami a su v pohode. Takze odpoved znie, ze by to nemal byt problem, no zase zalezi na tom co chces kombinovat.
Pokus o REEF ...
Používateľov profilový obrázok
Zdenek
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 405
Dátum registrácie: 09 Dec 2005 11:27
Bydlisko: Velké Meziříčí

Príspevok od používateľa Zdenek »

Právě tyhle dvě. Díky za reakci
Používateľov profilový obrázok
Roman
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2391
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:13
Bydlisko: Bratislava, Bernolakovo

Príspevok od používateľa Roman »

LA a LD absolutne bez problemov, Stenopus hispidus k LD radsej nie a k LA s rizikom.
desatoro fóra REEF.sk http://reef.sk/viewtopic.php?f=16&t=183
- necitujte celý príspevok pred vami
- fórum nie je chat
- ak si nie ste na 100% istí že viete čo robíte, neraďte druhým, môžete tým napáchať škodu
Používateľov profilový obrázok
motyl
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 417
Dátum registrácie: 15 Nov 2006 20:44
Bydlisko: Zvolen
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa motyl »

mám takú malu otázočku dnes večer som zapol v obyvačke svetlo a nahliadol do aq a krevetka vypustila strašne malé ( neviem čo) uplný húf a hned sa to rozplávalo po aq ( vyzeralo to pre porovnanie ako blšivce) :shock:
Používateľov profilový obrázok
Ondrej Tlach
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 463
Dátum registrácie: 27 Aug 2007 21:28
Bydlisko: Edmonton, AB

Príspevok od používateľa Ondrej Tlach »

motyl napísal:mám takú malu otázočku dnes večer som zapol v obyvačke svetlo a nahliadol do aq a krevetka vypustila strašne malé ( neviem čo) uplný húf a hned sa to rozplávalo po aq ( vyzeralo to pre porovnanie ako blšivce) :shock:
Mozno si sa stal oteckom :)
www.MyAnimalsWorld.com
180Gal SPS Dominated Reef, AquaMarine SIS-1000, Deltec PF601s, 3x MP40WES, 4x54W T5 Giesemann Pure Actinic & Actinic Plus, 3x250W MH eBay Artemis 20k
Používateľov profilový obrázok
moguai
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 924
Dátum registrácie: 18 Dec 2006 11:15
Bydlisko: Spomyšl

Príspevok od používateľa moguai »

Pro korály výborná potrava.
rybka
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2429
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 07:04

Príspevok od používateľa rybka »

Moguai, nebude to pro většinu korálnatců moc velké krmení :?: Ryby ty larvy vychytají celkem snadno, mají na to ale maximálně pár hodin, kdy se tyto zdržují pod hladinou (nejprve jdou za světlem), a to navíc v noci. Pak zalezou do skulin v kamenech a již žijí přisedle.
Mám první odchov "sasankožravých" Lysmat, a to opět ve filtru :lol: Je to sice jen 12 kousků (nyní ve velikosti asi 3 cm), odkrmil jsem je mraženým cyklopem, dnes již vegetují v nádržích.
Používateľov profilový obrázok
motyl
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 417
Dátum registrácie: 15 Nov 2006 20:44
Bydlisko: Zvolen
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa motyl »

Ondrej Tlach napísal:
motyl napísal:mám takú malu otázočku dnes večer som zapol v obyvačke svetlo a nahliadol do aq a krevetka vypustila strašne malé ( neviem čo) uplný húf a hned sa to rozplávalo po aq ( vyzeralo to pre porovnanie ako blšivce) :shock:
Mozno si sa stal oteckom :)
no to som zvedavý čo stoho bude :wink:
Používateľov profilový obrázok
moguai
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 924
Dátum registrácie: 18 Dec 2006 11:15
Bydlisko: Spomyšl

Príspevok od používateľa moguai »

Já mám u lysmát pravidelnou snůžuku vajec,ale zatím jsem nic nepozoroval.
To rybka: tak samozřejmě,že né pro všechny,třeba pro LPS je to ideální,neber mě vždy za slovo,není to třeba 8)

Jinak,jestli ti něco z toho zůstane,tak s tím moc nepočítej i když se zázraky dějí.Odchovat lysmátu aboniensis (předpokládám,že o ní se bavíme) je asi moc nereálné,pakliže se nespecializuješ a nemáš techniku jako je karusel a pod.
Napísať odpoveď

Návrat na "Kôrovce"