Lysmata amboinensis

Krevety, Kraby a iné

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
Roman
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2391
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:13
Bydlisko: Bratislava, Bernolakovo

Príspevok od používateľa Roman »

miki, ked prides niekedy do BA, rad ti poziciam spominanu knihu o mnozeni L.wurdemani , s nimi mas vacsiu sancu na uspech a to je hadam aj viac motivujuce.

najprv treba skusit veci , ktore sa daju a nazbierane skusenosti pouzit pri cimrmanovskych pokusoch s fukanim cigaretoveho dymu do wece vylevky za ucelom produkcie zlata :lol:

Ja na to nemam nervy, ale rad pomozem niekomu kto to chce skusit
desatoro fóra REEF.sk http://reef.sk/viewtopic.php?f=16&t=183
- necitujte celý príspevok pred vami
- fórum nie je chat
- ak si nie ste na 100% istí že viete čo robíte, neraďte druhým, môžete tým napáchať škodu
Používateľov profilový obrázok
repik
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 590
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 23:21
Bydlisko: Partizanske, Slovensko

Príspevok od používateľa repik »

Ono by to bolo super, keby sa všetko dalo množiť. Ale je to len sen, ktorý sa málokomu splní....... :cry:
THE OLD MAN AND THE SEA......
Používateľov profilový obrázok
miki
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 351
Dátum registrácie: 06 Feb 2006 12:09
Bydlisko: KOŠICE
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa miki »

no uz tu mam prvu ciernu zastavku :( . dnes sa pobrala do vecnych mori jedna lysmata. pricinu neviem. zeby jej dohovoril halichores?
akeho veku by sa mali dozit?
500L
Používateľov profilový obrázok
laomedon
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 1975
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 16:31
Bydlisko: Badín
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa laomedon »

Vsetko zaleží aj od množstva Jodu a dopĺňaní Jodu do vody resp. výmene vody. Rybka mal o tomto ako aj inch veciach prezentáciu pred rokom vo Valmeze. Ak sa ti často zvliekala a narástla bude to pravdepodobne že odišla práve z nedostatku Jodu ale to je len jedna možnosť.
Ak chcete mat niečo urobené poriadne, urobte si to sami. Napoleon Bonaparte
http://www.reef.sk/viewtopic.php?t=889
Používateľov profilový obrázok
kubrt
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 759
Dátum registrácie: 15 Nov 2005 06:56
Bydlisko: TN

Príspevok od používateľa kubrt »

Ja som mal haliocheresa a bol uplne v pohode, kreviet si ani nevsimal, skor by som tiez typoval na to neustale zvliekanie a vycerpanie sa. Inak jod davkujem denne 1ml podla navodu Petra alebo Romana, uz si nepamatam.
Používateľov profilový obrázok
repik
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 590
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 23:21
Bydlisko: Partizanske, Slovensko

Príspevok od používateľa repik »

Ak máš Rado jod od Romana tak 5 ml na 100litrov raz za týžden.
THE OLD MAN AND THE SEA......
Používateľov profilový obrázok
miki
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 351
Dátum registrácie: 06 Feb 2006 12:09
Bydlisko: KOŠICE
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa miki »

moze to byt. jod pridavam len obcas ked ma napadne :oops:
nikdy som nepozoroval ziadne zmeny. ci som daval alebo nie.
ak je to z toho tak tato zmena je viditelna.
teraz to bude pravidelne
500L
Používateľov profilový obrázok
kubrt
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 759
Dátum registrácie: 15 Nov 2005 06:56
Bydlisko: TN

Príspevok od používateľa kubrt »

Jod mam od Peta, od Romana mam tiez ale zatial ho nepouzivam. Peto mi to presne zratal na 160 litrov cisteho objemu 1ml denne. Inak aj anthelie po nom rastu ako dive.
Používateľov profilový obrázok
plaster
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 306
Dátum registrácie: 20 Aug 2006 08:37
Bydlisko: Badín

Príspevok od používateľa plaster »

tak dnes sa 13. piatok prejavil aj v nasom aq. resp. vedla neho. Nasiel som tam vysusenu amboinensku :( . Takze tej jednaj bude smutno a tym padom sa debeliusky dostavaju do prevahy.
Pokus o REEF ...
csaba
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 27
Dátum registrácie: 14 Nov 2006 15:10
Bydlisko: Šurany

Príspevok od používateľa csaba »

Mam ich dve, asi 4mesiace. tiez maju vajicka, dokonca sa vyliahly aj larvy(momentalne ich je asi 20-25) V akvariu mam dva chumace rias, rastu z piesku chcel som ich odstranit ale malym kreveram to tam vyhovuje. Riasy su take tmavo zelene "tvrdsie" a salarisovi vobec nechutia (:-(( iba sa v nich vala a meta chvostom ako keby sa chcel dostat dole(riasy su asi 5-7cm vysoke) Krevetky po zhasnuti svetla vyliezaju von. su asi tri velkosti 2, 4 a8mm. obcas sa zvlecu, na riasach potom zostavaju biele priesvitne supiny. Su dost plache takze sa to tazko foti. Vsimol som si ze sa dost zdriavaju okolo slimaka pokial tam nejaky pride. vzdy su okolo neho 3 az 4. Jedno sa mi ale nezda, pokial su v klude su nejake deformovane, chvost maju skruteny pod seba. Pokial behaju tak sa narovnaju. Vcera som nasiel schranku z nejakej krevetky a uz bolo vyrazne vidiet hlavu telo a tikadla(tak 1cm). Vcera som zistil ze mam velmi malo Ca asi 200 a to nemam zatial ziadne tvrdaky. Apetit tych dvoch dospelych je neuveritelny, klauni musia bojovat o zradlo, zeru vsetko krill, artemiu, vsetko co padne na hladinu. Male zatial nekrmim iba som zacal krmit neskor, takze ak sa vypne svetlo nieco im zostane.
csaba
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 27
Dátum registrácie: 14 Nov 2006 15:10
Bydlisko: Šurany

Príspevok od používateľa csaba »

Takze moje mlade este ziju. Podla velkosti su tam tak 3 generacie a krevety stale nosia vajicka. V noci som tie najstarsie(telo im zacina hnednut, ostatne su biele a priesvitne) pristihol ako zeru gulickovu riasu. Teda obzieraly taku tu belavu supu co po nej zostala. Inak asi tretina tejto riasy mi za posledne 2-3 dni zbelala a splasla. je mozne ze je to ich zasluha. Inak male su medzi sebou riadne agresivne. Po kontakte vzdy mesia zdrha ako po vyprasku. Casto lezia na chrbte a vyzeraju ze uz je po nich ale v momente ked zhasne svetlo su v pohybe. No uvidime co z toho bude.
csaba
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 27
Dátum registrácie: 14 Nov 2006 15:10
Bydlisko: Šurany

Príspevok od používateľa csaba »

tak som zistil ze krevetkam celkom chuti PlecoChips od jbl. Ale len tym vecsim.(Dospele len maso: krill a artemiu, tablety skusili a nechali tak). Dal som im tam asi 1/4 tablety. do hodiny sa zliezlo asi 20 najvecsich a za dalsiu hodinu to mali rozporcovane na malicke kusky. Rano tam uz nebolo nic. :)
Používateľov profilový obrázok
miki
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 351
Dátum registrácie: 06 Feb 2006 12:09
Bydlisko: KOŠICE
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa miki »

pises ze tam mas i klaunov. ako to ze ti nepozrali male krevety?
u mna vzdy mali klauni najvecsiu radost z malych kreviet. :(
co sa tyka prepadu mas tam nejaku sietku? (aby nepresli do filtra)
500L
csaba
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 27
Dátum registrácie: 14 Nov 2006 15:10
Bydlisko: Šurany

Príspevok od používateľa csaba »

ziadnu sietku nemam. nasavanie do filtrov je z hladiny2x eheim ma klasicky nasavaci kos. mam vsak riasi :oops: :? :D . najprv to bolo bez rias, potom zacli rast z koralovej drte(zivi piesok). kamene su v podstate bez rias(na jednom kameni mam gulickovu), rastu len z dna. Chcel som ich zlikvidovat, tak som nakupil hadam komplet testy od salifertu. ze zistim coho je vela a coho malo ale vsetky hodnoty su v norme. akurat Ca je len 100. Kupil som aj nejaky roztok na dolnanie Ca od JBL. ale to bolo vcera a zajtra palim prec. takze to doplnim az za dva tyzdne. Riasy zatial necham na pokoji. su vysoke 5-6cm a dost huste. A tam si krevetky nazivaju celkom v pohode. Vcera som dokoca objavil jednu co ma uz cerveny chrbat :D . ma skoro 2cm s tykadlami. no uvidime. Ak ma Roman pravdu a vsetky zdochnu, zacnem bojovat proti riase. zajtra odchadzam na dva tyzdne prec, takze bude hladovka, dufam ze to preziju.
Používateľov profilový obrázok
Ivo
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 174
Dátum registrácie: 09 Mar 2006 09:10
Bydlisko: Praha

Príspevok od používateľa Ivo »

Taky mám spoustu malých krevetek.Mám jednu stěnu akva polepenou korálovými pláty,jelikož nejsou rovné,tak mezi pláty a sklem je spousta propojených štěrbin a ploch od 0 do 1 cm vzdálených od skla a v tom se hemží blešivci a krevetkami.Tak uvidíme,jak si povedou. :D Ale měsíc ještě nemají,tak uvidíme,jestli to nějaká dokáže :?: :lol:
Moři zdar a nám všem taky.
Napísať odpoveď

Návrat na "Kôrovce"