Odchyt rýb v akva.

Špeciality, Rozmnožovanie, Skupinové správanie a iné

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
Roman
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2391
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:13
Bydlisko: Bratislava, Bernolakovo

Príspevok od používateľa Roman »

na mensie ryby zabera 230V kabel do akvarka :) popr kyanid...odskusane domorodymi lovcami v Indonezii


just kidding, doma neskusat :lol:
desatoro fóra REEF.sk http://reef.sk/viewtopic.php?f=16&t=183
- necitujte celý príspevok pred vami
- fórum nie je chat
- ak si nie ste na 100% istí že viete čo robíte, neraďte druhým, môžete tým napáchať škodu
Používateľov profilový obrázok
Pepin
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 806
Dátum registrácie: 20 Nov 2005 14:31
Bydlisko: Starokolínská 328 Kutná Hora
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Pepin »

to není kyanid to je taková zázračná vodička ,která rybám neublíží :lol: :lol: :lol:
rybka
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2429
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 07:04

Príspevok od používateľa rybka »

Ani nemůže, vždyť za období 1995 - 2005 spotřebovali 6 miliónů tun. A pod kytky to jako hnojivo určitě nedávali.
Alik
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 80
Dátum registrácie: 15 Nov 2005 08:59
Bydlisko: Letohrad

Rybářská metoda - lov na Dascillus Aruanus....

Príspevok od používateľa Alik »

Tak jsem zkusil taky háček a po dvou hodinách kličkování mezi jinými druhy ryb, nadávání na ty hladové potvory a hlavně na toho opatrnýho zmetka Dascilluse, jsem chytil překrásnýho Coris gaimard :? Vypadá to že jsem mu moc neublížil, i když teď trochu trucuje.

Nevím jak pasti, ale mám pocit že bych musel vychytat všechny ostatní ryby, než by ta opatrná bestie zabrala. Nezbyde mi než rozebrat celý útes :cry:
Používateľov profilový obrázok
Michal S
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 235
Dátum registrácie: 23 Nov 2005 17:17
Bydlisko: Bernartice okr. Benešov
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Michal S »

Já jsem to dělal takhle. Tady jsem to psal.
viewtopic.php?t=612
Alik
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 80
Dátum registrácie: 15 Nov 2005 08:59
Bydlisko: Letohrad

Príspevok od používateľa Alik »

Stavěl jsem nádrž aby tam ryby měli co nejvíc úkrytů a teď se to nevyplácí...
V noci chrápe mimo dosah, pěkně za útesem. Takže metoda zhasnutí do naprosté tmy je k ničemu.

Pytlík zkusím, díky za radu.
Používateľov profilový obrázok
laomedon
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 1975
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 16:31
Bydlisko: Badín
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa laomedon »

Tu si pozrite ako vizeraju pasce ktore funguju, nasiel som tento dobry thread na reefcentrale

http://www.reefcentral.com/forums/showt ... ost6200425
Ak chcete mat niečo urobené poriadne, urobte si to sami. Napoleon Bonaparte
http://www.reef.sk/viewtopic.php?t=889
Jaroslav
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 596
Dátum registrácie: 30 Dec 2005 07:44
Bydlisko: České Budějovice

Príspevok od používateľa Jaroslav »

Podobné pasti z plexiskla se prodávají i u nás. Akorát nemají tu "trubku", ale otvor tam je, takže by se dala uchytit. Mají ale jednu obrovskou nevýhodu (znám z vlastní praxe). Nejdříve by bylo nutné vychytat všechny nebojácné, "oprsklé" ryby, protože tyto tam vletí (za žrádlem) hned napoprvé. Ty opatrné (a obvykle chytáme podle zákona schválnosti právě tyto) do pasti nevlezou a nevlezou. Já takto chytám dvě Paracanthurus hepatus (kterých se chci zbavit, protože jsou to "škůdci" korálů) několik měsíců. Past již zarostla vápenitou řasou, ale P.hepatus v akváriu stále plavou a nejspíš ještě dlouho budou.
Luděk
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 08 Okt 2006 18:25
Bydlisko: Příbor

Príspevok od používateľa Luděk »

Můj názor k odchytu tímto způsobem je: asi tuto past mít stabilně v akva a krmit pouze uvnitř, s tím,že si ryby musí zvyknout a žrát jenom tam. Pak snad jde chytit cokoliv ale že by to byl zrovna estetický doplněk akva,to asi ne :lol: (ale jak píše Jaroslav, zřejmě nepomáhá ani to :( )
550l reef mix
Jaroslav
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 596
Dátum registrácie: 30 Dec 2005 07:44
Bydlisko: České Budějovice

Príspevok od používateľa Jaroslav »

Musím upřesnit svojí charakteristiku Paracanthurus hepatus z mého posledním příspěvku, kde jsem napsal, že jsou "škůdci korálů" - na což jsem již obdržel dotazy v SS.
V současné době mám dva jedince, pravděpodobně je to pár. Samozřejmě se tyto ryby korály neživí. Poškodily mi ale (bohužel nevratně) několik velkopolypových korálů a jednu zévu svojí náturou - jsou velmi "hravé" a velice je zajímá zvláště to, co na jejich doteky reaguje. Takže svojí pozorností - neustálým drážděním korálů a zévy zapříčinily jejich uhynutí. Pumpující xénie milují - cumlají je, takže v akváriu, kde žijí, není ani jedna. Někdy v akváriu "hrají" fotbal - přenáší kamínek nebo škebličku z jedné strany akvária na druhou a zase zpět i několik desítek minut. Občas se snaží dráždit i Sinularia a Clavularia - prostě jsou to inteligentní potvory. Proto je asi také nemohu chytit do pasti.
První pár, který (samice od 1996, samec od 1999) odešel do rybího nebe v roce 2002, se tak nechoval, neměl jsem s nimi žádné problémy. Takže zobecňovat toto jejich chování nemíním, ale ty dva kousky, co mám doma, jsou prostě "škůdci"
Používateľov profilový obrázok
Steedy
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1762
Dátum registrácie: 04 Sep 2007 08:00
Bydlisko: Ostrava

Príspevok od používateľa Steedy »

kassperius napísal:
shark napísal::lol: :lol: :lol: to si děláš srandu ne?Tak to je síla :lol:

no na mensie a krehkejsie rybky to rozhodne neskusat... :wink:

presne jak to je popsano vyse.. hacek co nejmensi prumer a silon je to pohoda po par minutach je ryba na hacku (kdyz tak nechat ryby hladovet chvilku a budou skakat samy na nej)..
Napísať odpoveď

Návrat na "Ostatné"